Europa

TOP 4 Najlepsze Miejsca na Wakacje w Słonecznym Brzegu

Sozopol, Bułgaria. Mury twierdzy w średniowiecznym mieście. Wybrzeże Morza Czarnego, prowincja Burgas.

Słoneczny Brzeg leży u wybrzeży Morza Czarnego. Jest największym, a zarazem najpopularniejszym wakacyjnym kurortem w Bułgarii. Potocznie nazywany europejskim Las Vegas. Znajdziemy tu mnóstwo klubów, restauracji, barów, a także parków rozrywki. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników dobrej zabawy, plażowania i odpoczynku. 

Słoneczny Brzeg w ostatnich latach cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Wpływ na to ma bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna, mnóstwo różnorodnych hoteli, piękna pogoda oraz szerokie i piaszczyste plaże. Kurort oferuje bogate życie nocne – turyści szukający rozrywki będą usatysfakcjonowani ilością i różnorodnością miejsc do zabawy. Również osoby, które podczas urlopu wolą poznawać kraj znajdą piękne miejsca do odkrycia.

SŁONECZNY BRZEG – POŁOŻENIE

Słoneczny Brzeg leży na wybrzeżu Morza Czarnego, w prowincji Burgas. To niewielkie miasteczko zamieszkałe jest prze około 1 000 mieszkańców. Tu również znajduję się  międzynarodowe lotnisko, które oddalone jest od Słonecznego Brzegu o około 35 kilometrów. Budowa kurortu rozpoczęła się w 1958 roku, a pierwszą restaurację otwarto już w 1959 roku. Od tego czasu jego popularność rośnie z roku na rok, a większość turystów, to turyści zagraniczni.

SŁONECZNY BRZEG – CO WARTO ZWIEDZIĆ

  • NESSEBAR 

Kościół Chrystusa Pantokratora na starym mieście w Nessebar, Bułgaria

Spędzając wakacje w Słonecznym Brzegu warto wybrać się do starożytnego miasteczka Nesebyr, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazywane jest również Perłą Morza Czarnego. Miasto podzielone jest na część starożytną i współczesną. W jednej znajdziemy klimatyczne uliczki, antyczną zabudowę, cerkwie, a w drugiej, nowszej – plaże, hotele i wakacyjne kurorty. Nessebar zachwyca architekturą i cudownym klimatem. Spacer wąskimi uliczkami, liczne stragany, urocze knajpki z widokiem na morze oczarują niejednego turystę i długo zostaną w pamięci jako cudowne wspomnienie. Miasteczko położone jest w tuż obok Słonecznego Brzegu. Można dojechać na własną rękę komunikacją miejską, wodną taksówką bądź wykupić zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem.

  • POMORIE 

To urocze, niewielkie miasteczko usytuowane jest zaledwie 18 kilometrów od Słonecznego Brzegu. Unikalny charakter miejscowości nadaje położenie na wąskim, skalistym półwyspie. To nadaje mu wyjątkowego charakteru. Turyści mogą tu zażyć uzdrowiskowych kąpieli w słonym jeziorze, odwiedzić Muzeum Soli czy przespacerować się deptakiem podziwiając widoki.

  • BURGAS

Widok z góry na molo w Burgas w Bułgarii

Jest to duże, portowe miasto otoczone aż trzema jeziorami: Atanasowskim, Mandreńskim i Burgaskim, a od wschodniej strony Zatoką Burgaską. Do spacerowania zachęca Park Nadmorski. Burgas jest nowoczesnym miastem bez zgiełku, z piękną plażą i wieloma knajpkami.

  • SOZOPOL

Kręte uliczki i malownicze zaułki są symbolem tego miasteczka. Sozopol to najbardziej romantyczne miejsce nad Morzem Czarnym. Charakteryzuje się drewniano-kamienną architekturą, gdzie większość budynków, to zabytki. Warte odwiedzenia miejsce o niepowtarzalnym uroku. Wrażenia po odwiedzeniu tego miasta na długo zostaną w pamięci.

POGODA W SŁONECZNYM BRZEGU

Kurort leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego – lato jest ciepłe i długie, a zima łagodna. Najlepszym okresem na wczasy w Słonecznym Brzegu są miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. To najlepszy czas na plażowanie i kąpiele w morzu. Temperatura w cieniu wynosi ponad 25 stopni. Gdy nie przepadamy za upałami, to warto wybrać się na odpoczynek w kwietniu, maju, wrześniu i październiku. Temperatury sięgają wtedy od 15 do 21 stopni.

BAZA NOCLEGOWA W SŁONECZNYM BRZEGU

Wakacje w Słonecznym Brzegu możemy zaplanować samodzielnie bądź skorzystać z gotowych wycieczek oferowanych przez biura podróży. Do wyboru mamy ogromną ilość hoteli, hosteli, kempingów czy apartamentów. W zależności od naszych preferencji i upodobań możemy wybrać kameralny obiekt bądź rozbudowany kurort. Ceny są przystępne przez cały rok, a ich wysokość zależy od długości pobytu, liczby osób, wybranych udogodnień. Warto wcześniej rozejrzeć się za obiektem, gdyż noclegi w Słonecznym Brzegu cieszą się dużym zainteresowaniem.

JAK ZNALEŹĆ NOCLEGI W SŁONECZNYM BRZEGU

Młoda para w pobliżu hotelu w Pomorie, Bułgaria

Jeśli decydujemy się na samodzielne szukanie hotelu w Słonecznym Brzegu, to warto zajrzeć na internetowe portale rezerwacyjne. Wtedy mamy pewność, że obiekty noclegowe są odpowiednio sprawdzone. Dodatkowo portale z rezerwacjami umieszczają wszystkie niezbędne informacje, takie jak:

  • cena
  • udogodnienia
  • dostępność terminu
  • odległość od centrum, atrakcji, restauracji, plaży

To z pewnością ułatwi wybór spośród wielu różnorodnych ofert.

ŻYCIE NOCNE W SŁONECZNYM BRZEGU

Spędzając wakacje w Słonecznym Brzegu grzechem byłoby nie skorzystać z bogatej oferty nocnego życia. Potocznie kurort nazywany jest wschodnią Ibizą. Znajdziemy tu pełno klubów, restauracji z muzyką na żywo, barów, parków rozrywki. Zabawa tutaj trwa do samego rana dając turystom możliwość przeżycia szalonej imprezy. Głośna muzyka, gwar i tłumy ludzi są charakterystyczne dla tego miejsca. Słoneczny Brzeg oferuje rozrywkę dla osób w różnym wieku i z różnymi upodobaniami – każdy znajdzie coś dla siebie.