Europa

Szukasz pomysłu na weekend? Wsiądź do pociągu i ruszaj do Berlina!

Berlin

Dziesiątki ciekawych miejsc, setki atrakcji i tysiące lokali gastronomicznych z kuchnią z każdej części świata to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Berlin. Stolica naszych zachodnich sąsiadów przykuwa różnorodnością i bogactwem wyboru, przez co coraz więcej z nas decyduje się na spędzenie kilku dni wolnego w dużym mieście. W końcu Berlin to nie tylko historyczne budowle i nowoczesne dzielnice, ale także ogrom terenów zielonych, sprzyjających spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że Berlin zachwyca zarówno starszych, jak i najmłodszych – w tej kilkumilionowej metropolii każdy znajdzie coś dla siebie.

Metropolia, która Cię zaskoczy

Stolica Niemiec, położona blisko zachodniej granicy Polski, to coraz popularniejszy kierunek na weekendowy lub wakacyjny wypad. Berlin kusi szeroką ofertą kulturalną i bogactwem historycznych zabytków. Miłośnicy architektury znajdą tu dla siebie sporo interesujących miejsc oraz muzeów. Ci, którzy chcą po prostu odpocząć mogą skorzystać z propozycji rekreacyjnych i atrakcji na wolnym powietrzu. Wreszcie stolica Niemiec to także znakomite miejsce na zakupowe szaleństwo, ponieważ nie brakuje tu popularnych sieciówek i luksusowych sklepów. Jednym słowem znajdziemy w tej metropolii wszystko, czego dusza zabraknie. Wybierając Berlin, z pewnością nie będziemy się nudzić.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Jeśli wybieramy się do Berlina zaledwie na kilka dni, to warto wcześniej ustalić plan wyjazdu, aby móc maksymalnie wykorzystać czas, jaki będziemy mieć na miejscu. Na liście zwiedzania nie może zabraknąć kilku miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Wśród nich są bez wątpienia:

  • Brama Brandenburska – niekwestionowany symbol niemieckiej stolicy. Powstała w XVIII wieku budowla to także symbol Pokoju i Wolności, któremu w 1990 roku przywrócona została oryginalna forma.
  • Reichstag – od 1999 roku siedziba Bundestagu i miejsce obrad Zgromadzenia Federalnego. Neorenesansowy budynek, powstały w XIX wieku, został przebudowany po zjednoczeniu Niemiec. Prawdziwa gratka dla miłośników architektury.
  • Katedra Berliner Dom – ewangelicka katedra znajdująca się w Berlinie. Jedna z największych świątyni w stolicy, posiadająca aż 1500 miejsc. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości z okazji świąt państwowych.
  • Mur Berliński – pozostałości systemu umocnień, który oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Był on jeden z najbardziej znanych symboli podziału Niemiec w latach 1961 do 1989. Dziś w wyjściowych miejscach zachowały się trzy większe kawałki muru.
  • Tierpark Berlin – ogromny ogród zoologiczny, który znajduje się we wschodniej części miasta. W jego obrębie znajduje się blisko 8 tysięcy zwierząt, w tym ponad 800 różnorodnych gatunków. Prawdziwa gratka nie tylko dla najmłodszych. Doskonałe miejsce na wyprawę całą rodziną.
  • Aleksanderplatz i wieża telewizyjna – najsłynniejszy plac Berlina, przy którym znajduje się dworzec. Tuż obok wznosi się słynna wieża telewizyjna o wysokości 368 metrów. Wewnątrz kuli, znajdującej się na wysokości 203 metrów, mieści się taras widokowy, z którego można obejrzeć panoramę stolicy.

Kup bilet i ruszaj w podróż!

W jaki sposób najlepiej dostać się do Berlina? Możemy skorzystać z jednego z licznych połączeń kolejowych, które oferuje nam PKP Intercity. Dzięki wcześniejszej rezerwacji biletu, cena podróży będzie naprawdę atrakcyjna. Co ważne, połączenia kolejowe do Berlina codziennie kursują z Warszawy, Poznania, z Bydgoszczy lub z Trójmiasta, więc możemy wybrać najbardziej dogodny termin. W zaledwie kilka godzin dotrzemy do stolicy Niemiec i spędzimy tam kilka wspaniałych dni, czerpiąc z lokalnych atrakcji. Sama podróż przebiegnie w przyjemnych i komfortowych warunkach. Wystarczy zaplanować podróż, kupić bilety, a następnie szykować się do wyjazdu. Dzięki ulubionej książce albo filmowi na laptopie znajdziemy się w Berlinie w mgnieniu oka!

Aby zarezerwować bilet na połączenie kolejowe do Berlina, wystarczy wejść na stronę PKP Intercity i wybrać dogodny termin podróży!