Europa

10 Atrakcji dla Dzieci w Europie Północnej

Europa Północna zachwyca surowym klimatem i zupełnie oryginalną kulturą. Choć w okresie wakacyjnym większość osób obiera za cel raczej południową część kontynentu, kraje skandynawskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zyskują coraz więcej miłośników. Co warto zobaczyć podczas podróży do Europy Północnej, jeśli wśród turystów znajdują się również dzieci?

1. Islandzkie gejzery

Islandzkie gejzery i krater, gdzie na dnie znajduje się lazurowe jezioro, to widok jak z bajki. Dlatego też warto zabrać dziecko na spacer, w którym natura zachodniej części Islandii stanowi wspaniałe widowisko. Podobnie jak malownicze wodospady, a przy odrobinie szczęścia – zorza polarna.

2. Wieloryby Islandii w Rejkiawiku

Whales of Iceland w Rejkiawiku to klimatyczny kompleks, na którego terenie znajdują się modele wielorybów w rzeczywistym rozmiarze. To niesamowita okazja, żeby te zobaczyć, jak zbudowane są te gigantyczne ssaki.

3. Muzeum Saga w Rejkawiku

Saga Museum w Rejkawiku to historyczne muzeum, w którym znajdują się woskowe figury przedstawiające wikingów i nie tylko. Na miejscu można również przebrać się na potrzeby pamiątkowych zdjęć w pradawne stroje.

4. Tusenfryd w Oslo

Tusenfryd w Oslo to ogromny park rozrywki, który po brzegi wypełniony jest roller coasterami, karuzelami i innymi atrakcjami, które zapewniają dzieciom świetną zabawę przez długie godziny.

5. Norweskie Muzeum Nauki i Techniki

Norwegian Museum of Science and Technology to narodowe muzeum, w którym eksponaty poświęcone są nauce i technologii. Mali odkrywcy będą mieli tutaj okazję zobaczyć nie tylko samoloty, lokomotywy i najróżniejsze pojazdy, ale również poznać prawa fizyki.

6. Sea Life w Helsinkach

Sea Life w Helsinkach to ogromny kompleks wypełniony akwariami, w którym żyją tysiące ryb i wodnych stworzeń. Dzieci mają okazję zobaczyć ich naturalne zachowania z bliska i podziwiać barwy podwodnego świata.

7. Korkeasaari Zoo

Korkeasaari Zoo to malowniczo położony ogród zoologiczny położony na jednej z wysp fińskich. Znajdują się tutaj rzadkie okazy egzotycznych zwierząt, a przestronne pawilony pozwalają na podziwianie ich z bliskiej odległości.

8. Bakken

Bakken to niezwykłe wesołe miasteczko założone w Kopenhadze jeszcze w XVI wieku. Liczne atrakcje typowe dla parków rozrywki mieszają się tutaj z krzywymi domami, a także eksponatami nawiązującymi do początków działalności.

9. Børnemuseet

Børnemuseet to interaktywne muzeum w Kopenhadze, gdzie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach z pieczenia babeczek, wyrabiania własnych mydełek czy też zajęciach plastycznych. Z pewnością spodoba się maluchom z manualnymi zdolnościami.

10. Ogród Botaniczny w Kopenhadze

Ogród Botaniczny w Kopenhadze to ogromny kompleks, pod którego dachami znajdują się dziesiątki tysięcy roślin. To miejsce, które zachwyca swoimi barwami i zapachami, a także pozwala sporo dowiedzieć się o świecie flory.