Europa

Te Miasta w Czechach Warto Odwiedzić

miasto w Czechach

Czechy to niewielki kraj położony w Europie Środkowej. Mimo swoich małych rozmiarów ma bardzo wiele do zaoferowania. Nie bez przyczyny czeskie miasta są tak chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata! Sprawdź, jakie miasta warto odwiedzić, będąc w Czechach i jakie atrakcje czekają tam na przybyszy.

Czeskie miasta, które musisz odwiedzić!

  1. Praga – najbardziej znanym czeskim miastem jest bez wątpienia Praga – stolica państwa. Miasto to charakteryzuje się piękną architekturą i licznymi zabytkami. To doskonałe miejsce dla miłośników długich spacerów wśród pięknych budynków i perełek architektonicznych. Będąc w Pradze, warto zobaczyć, takie miejsca jak: Zamek Praski, Katedra św. Wita, Rynek Staromiejski, Most Karola czy Wzgórze Wawelskie. Warto odwiedzić również liczne bary i restauracje, i skosztować czeskiej kuchni, a także napić się czeskiego piwa.

  2. Brno – to zdecydowanie miasto kultury i nauki. To doskonały kierunek dla miłośników galerii sztuki i muzeów. Będąc w Brnie, nie można nie zobaczyć, takich zabytków jak: Katedra św. Piotra i Pawła, klasztor augustiański, zamek Spilberk.

  3. Karlove Vary – to miasto uzdrowiskowe, słynące w całych Czechach z licznych źródeł mineralnych. Znajdziemy tam 79 gorących źródeł, z których to bije woda o właściwościach leczniczych. To miasto chętnie oblegane jest nie tylko przez turystów z całego świata, lecz również przez samych Czechów. Z chęcią przyjeżdżają tam w celu wypoczynku, korzystając z oferowanych zabiegów leczniczych, relaksacyjnych oraz rehabilitacyjnych.

  4. Český Krumlov – to malutkie miasteczko, lecz zdecydowanie warte odwiedzenia. Będąc w Český Krumlov, warto wybrać się do centrum miasta, a tam odwiedzić zamek. To właśnie z niego rozciąga się widok na całe miasteczko.

  5. Plzeň – to miasto zachwyca swoją architekturą, lecz nie tylko. Znane jest przede wszystkim z czeskiego piwa Pilsner, które jest niezwykle smaczne i uwielbiane przez Czechów, i turystów. Będąc w Plzeň, nie można więc nie odwiedzić Browaru Pilsner Urquell. Warto także wybrać się do katedry św. Bartłomieja czy do Muzeum Zachodnioczeskiego.

Jak podróżować po Czechach?

Czechy to dość małe miasto o powierzchni 78 867 km². Wiele osób decyduje się na zwiedzanie Czech, podróżując samochodem. Wybierając się w podróż autostradami i drogami szybkiego ruchu, nie wolno zapominać o zakupie i rejestracji winiety czeskiej. Równie popularnym środkiem transportu w ostatnich latach stały się również kampery. Nic dziwnego, można nimi nie tylko podróżować, lecz także przygotowywać w nim jedzenie, odpoczywać i spać. Tego rodzaju środek transportu doskonale sprawdzi się podczas podróży po czeskich miastach, które zdecydowanie warto odwiedzić, bo każde z nich ma wiele do zaoferowania. Z wielką chęcią odwiedzają je więc nie tylko turyści, lecz również rodacy. Czechy to nie tylko Praga. To także wiele mniejszych miast i miasteczek, zachęcających do odwiedzin swoją niezwykłą architekturą i zjawiskowymi zabytkami. W małych miasteczkach poznać możemy również codzienne życie mieszkańców i tradycyjną czeską kuchnię. Miłośnicy gór mogą wybrać się do jednego z wielu górskich miasteczek, a tam cieszyć oczy pięknymi, górskimi widokami. Choć Czechy to stosunkowo mały kraj, to ma bardzo wiele do zaoferowania. Można odwiedzić go o każdej porze roku. Wiosna to idealny czas na spacery, lato to niesamowity, wakacyjny klimat, a jesień i zima – doskonały czas na górskie wyprawy.