Europa

10 Najlepszych Atrakcji na Majorce w 2024 ⛱️

Majorka

Majorka jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych. Gwarancja dobrej pogody i ciekawych atrakcji przyciąga osoby pragnące odpoczynku od dnia codziennego. Majorka to różnorodność kulturalna i ciekawa natura. Oto najlepsze atrakcje na Majorce.

1. Valdemossa – miejscowość stosunkowo niewielka, która zachwyca swoim spokojem i otoczeniem. Spacer po ogrodach Valdemossy to wielka przyjemność i doskonały wypoczynek. Wielu miłośników muzyki poważnej przyjeżdża tutaj w poszukiwaniu śladów George Sand. To właśnie zimą 1838 roku pojawili się tutaj Fryderyk Chopin z George Sand. W całej Valdemossie zamieszkuje około 2000 mieszkańców, lecz jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc, w odległości 17 kilometrów od Playa de Palma.

2. Port w Palmie – ze względu na popularność Majorki jako miejsca wypoczynkowego, dużą atrakcją jest port znajdujący się w stolicy Playa de Palma. Port spełnia jednocześnie wiele funkcji, między innymi turystyczną, handlową, rybacką oraz sportową. W porcie można zobaczyć zarówno największe i najbogatsze jachty i promy, a także niewielkie rybackie łodzie. W niedalekiej odległości od portu znajduje się starówka i stare miasto, dlatego warto wybrać się na spacer w porcie oraz po okolicy.

3. Port Adriano – jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych portów na Morzu Śródziemnym. Port oddalony jest od Playa de Palma zaledwie o 9 kilometrów. Obecny swój wygląd port zawdzięcza modernizacji i przebudowom w 2012 roku. W okolicy portu można wybrać się do świetnych restauracji serwujących lokalne przysmaki. Jest to więc udogodnienie i wielka przyjemność dla miłośników degustowania kuchni regionalnych. Oprócz lokali gastronomicznych, Port Adriano to miejsce wielu ekskluzywnych butików i salonów jubilerskich, znanych na całym świecie.

4. Cala Ratjada – to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Jest to miejscowość, której nazwa oznacza „Zatoka Promieni”. Została założona w latach 60, poprzez przekształcenie wioski rybackiej w miejscowość turystyczną. Jest tutaj wiele hoteli i restauracji, które oferują doskonałe usługi. Niestety w wyniku gwałtownej burzy w 2001 roku, zniszczone zostało muzeum na wieży obronnej i do dnia dzisiejszego oczekuje na odbudowę.

5. Santanyi – bardzo wyjątkowa miejscowość charakteryzująca się swoją architekturą. W Santanyi wydobywa się surowiec jakim jest piaskowiec i to właśnie z niego powstały budowle w mieście. Cała miejscowość traktowana jest jako zabytkowa i przyciąga wielu odwiedzających. Santanyi jest miejscem bardzo spokojnym i pełnym ciekawej natury, sprzyjającej odprężającym spacerom.

6. Santuari de Lluc – jest to najstarsze sanktuarium na Majorce i przyciąga do siebie wielu pielgrzymów z całego świata. Sanktuarium ma bardzo wyjątkowe położenie pośród gór Serra de Tramuntana. Na wygląd sanktuarium bardzo duży wpływ miał artysta Antonio Gaudi. Sanktuarium posiada także własne schronisko dlatego jest to idealne miejsce do odprężającego wypoczynku pośród wyjątkowej natury i otoczenia. Miejsce to jest zupełnym przeciwieństwem zatłoczonych i głośnych miejscowości typowo turystycznych.

7. Sineu – bardzo urokliwe miejsce, które zasługuje na uwagę. W Sineu podziwiać można przepiękne wiatraki z bogatą historią, domy z czerwonej cegły oraz rezydencje przypominające swoim wyglądem pałace. Wszystko to sprawia, że miasteczko przypomina Toskanię. Ponadto w miasteczku znajduje się wiele historycznych zabytków, a nawet ruin zamku królewskiego el Palacio de los Reyes de Mallorca. Dla osób, które preferują zwiedzania zamiast samego plażowania jest to miejscowość idealna do spędzenia czasu podczas wakacji. Regularnie odbywa się tutaj targowisko regionalnych produktów, które nadaje wyjątkowy charakter. Sineu bardzo często służy jako plan zdjęciowy do różnych reklam, a czasem i filmów.

8. Zamek Bellver – to budowla gotycka o wyjątkowej urodzie. Znajduje się zaledwie 3 kilometry od stolicy wyspy i dostać się można do niego nawet powszechną komunikacją miejską. Bardzo atrakcyjnym jest położenie zamku, ponieważ otaczają go zalesione wzgórza. Ze względu na lokalizację z zamku roztacza się zapierający dech w piersiach widok na stolicę Majorki. Nazwa zamku oznacza po prostu ładny widok i ma to związek właśnie z panoramą roztaczającą się na miasto. Zamek jest zachowany w bardzo dobrym stanie od czasów panowania króla Jakuba II, czyli od XIV wieku.

9. Park S’Albufera – miejsce, którego mokradła uznawane są za największe na Morzu Śródziemnym. Od samej wody park oddzielony jest zaledwie pasmem wydm. Park jest miejscem obecności wielu wyjątkowych gatunków zwierząt. Między innymi są to przeróżne ptaki, nietoperze, a nawet konie. Park jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek na rowerach i na spacerze.

10. Alcudia – znajduje się na północy wyspy i jest miejscem doskonałym na plażowanie ze względu na piękną, piaszczystą plażę. Miasto charakteryzuje się także wyjątkową starówką i bogatą historią. Dodatkowym atutem są piękne widoki i wspaniały klimat panujący w Alcudii oraz jej okolicach.