Europa

10 Najpiękniejszych Wysp w Grecji, Które Musisz Zobaczyć!

Wielu osobom Grecja kojarzy się przede wszystkim z pysznymi dolmades, oliwkami i niezwykłą gościnnością Greków. To również kraj, który zachwyca pod względem historycznym. W końcu wiele się tutaj zaczęło, a my wciąż możemy podziwiać wspaniałe pozostałości pochodzące ze starożytnych czasów. Grecja to jednak również wyspy, które dla wielu ludzi są znacznie atrakcyjniejsze niż stały ląd.

1. Kreta

Kreta to największa grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Zachwyca rajskimi widokami i jednocześnie zaprasza do wspólnej podróży do przeszłości. Można tutaj podziwiać pozostałości fortyfikacji i szereg innych zabytków, które są świadectwem długiej i zawiłej historii tego miejsca.

2. Skopelos

Skopelos znajduje się na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Sporadów Północnych. Liczy sobie niespełna pięć tysięcy mieszkańców. Posiada wyjątkowo malownicze wybrzeże i jest rajem dla entuzjastów sportów wodnych.

3. Hydra

Hydra należy do archipelagu wysp Sarońskich. To wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym w dalszym ciągu można podziwiać wspaniałe domy pochodzące jeszcze z XIX wieku. Sporo tutaj osiołków i mułów, które pełnią funkcję tragarzy.

4. Kefalinia

Kefalinia znajduje się na Morzu Jońskim. Jest przepięknie ukształtowana, ale słynie przede wszystkim z uprawy oliwek, figowców oraz winorośli.

5. Zakynthos

Zakynthos również znajduje się na Morzu Jońskim i jest jedną z większych wysp Jońskich. To doskonała destynacja dla miłośników nurkowania.

6. Korfu

Korfu to przepiękna wyspa górzysta. W starożytności nazywano ją Kerkyrą. To raj dla miłośników rajskich krajobrazów, ale również zabytków z różnych epok.

7. Mykonos

Mykonos to wyspa grecka, która usytuowana jest na Morzu Egejskim. To nie tylko miejsce pełne fantastycznych krajobrazów, ale również wyspa, która słynie z dużej tolerancji wobec społeczności LGBT.

8. Rodos

Rodos znajduje się w obrębie archipelagu Dodekanezu. To wyspa pełna cudownych zabytków oraz miejsce, w którym po prostu można odpocząć na pięknej plaży, podziwiając malownicze wybrzeże i piękne skały.

9. Santorini

Santorini to jedna z najbardziej popularnych greckich wysp. Jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, choć jej najbardziej znanym elementem są białe domy z błękitnym zadaszeniem.

10. Samos

Samos to niezwykle pięknie usytuowana wyspa. Znajduje się na Morzu Egejskim. Mitologia zakłada, że to właśnie tutaj narodziła się Hera, bogini niebios i płodności.