Polska

10 ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi w Szymbarku

niedźwiedź figura

Kaszubskie miejscowości z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę wczasowiczów i turystów. Niewątpliwie duży wpływ na to mają niezwykłe walory krajobrazowe tego zakątka Polski . Jedną z nich jest Szymbark. Cicha, spokojna miejscowość , pełna tajemniczych miejsc i ciekawych obiektów, które zapewnią relaks nie tylko dorosłym ale i dzieciom, które są pod tym względem bardzo wymagające. Oto najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szymbarku.

1. Dom „na głowie”

Budynek, w którym wszystko jest odwrotnie a on sam stoi na dachu. Budowniczy tego obiektu a wcześniej projektant wykazali się niezwykłą fantazją. Dla dzieci to niezwykła frajda pochodzić po suficie i spróbować utrzymać równowagę na pochyłej podłodze.

2. Rekordy

Szymbark to również miejscowość znana z bicia rekordów. Znajduje się tutaj najdłuższa na świecie deska, najdłuższy stół i największy fortepian.

3. Pomnik Niedźwiedzia Wojtka

Na pewno dzieci chętnie posłuchają o losach misia, który dzielnie służył w wojsku i pomagał żołnierzom. Nie jest to bajka ale fakt, na pamiątkę którego w Szymbarku stanął pomnik.

4. Kaszubski Świat Bajek

Raj dla najmłodszych i miejsce, z którego nie będą chciały wyjść. Znane wszystkim bajki, razem z nowoczesną multimedialną oprawą, przenoszą nie tylko dzieci ale i dorosłych w inny świat.

5. Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Placówka, która przybliża historię i tradycję.

6. Statua Światowida Kaszubskiego

Niezwykły posąg, w formie odwróconego drzewa. Cztery postacie rozmieszczone z każdej strony drzewa symbolizują upór, religijność, patriotyzm i pracowitość – cechy każdego Kaszuba. To też swoista lekcja dla dzieci.

7. Muzeum Gospodarstwa Domowego

Tutaj dzieciaki zobaczą jakimi narzędziami posługiwali się dawniej ludzie.

8. Dom Sybiraka i pociąg z wagonami

Zwłaszcza ten pociąg przyciąga dziecięcą uwagę.

9. Kopia Bunkra z okresu II wojny światowej.

Ciekawe miejsce dla wszystkich z pamiątkami i prezentacjami multimedialnymi.

10. Mini zoo

Zwierzęta, które można pogłaskać i karmić to atrakcja zwłaszcza dla dzieci mieszkających w dużych miastach. Dla niektórych z nich to pierwszy bliski kontakt z owcą, kozą czy królikiem.