Polska

10 Najlepszych Restauracji w Szklarskiej Porębie 🍛

Szklarska Poręba Restauracja

Szklarska Poręba to miasto w województwie dolnośląskim i jeden z głównych celów podróżujących tam miłośników gór. Poza szczytami Karkonoszy turyści mogą zwiedzać tutaj liczne zabytki z różnych epok i muzea, a także wybrać się na obiad do jednej z wielu lokalnych restauracji. Oto 10 najlepszych restauracji w Szklarskiej Porębie.

1. Restauracja SPOT Burger / Coffee / Beer

SPOT Burger / Coffee / Beer to nowoczesne połączenie restauracji, kawiarni i pubu. Miejsce doskonale nadaje się na wypad z przyjaciółmi, a karta dań oferuje takie rarytasy, jak burgery z wołowiną i oscypkiem. Miejsce jest również przyjazne wegetarianom.

2. Metafora

Fot. fb.com/MetaforaRestauracjaSzklarska

Metafora, znajdująca się w samym centrum Szklarskiej Poręby, kusi pięknie serwowanymi daniami kuchni europejskiej i polskiej. W karcie dań znalazło się miejsce dla pysznych ryb, żurku w chlebie czy mięsnych szaszłyków.

3. Restauracja Bistro na Widoku

Fot. fb.com/profile.php?id=100057253907505

Bistro na Widoku to nowocześnie urządzona przestrzeń, gdzie króluje kuchnia międzynarodowa i polska. W zróżnicowanej karcie znalazło się miejsce zarówno na burgery w stylu amerykańskim, jak i na pierogi i pięknie serwowaną pieczeń. Warto podkreślić, że potrawy podawane są tutaj na jadalnych talerzach.

4. Restauracja Alfredo

Fot. fb.com/alfredoszklarska

Alfredo oferuje gościom połączenie kuchni włoskiej i europejskiej. Na miejscu czekają na nich więc zarówno pizza na cienkim cieście i z wysokiej jakości dodatkami, jak i liczne dania mięsne czy składające się głównie z owoców morza.

5. Bistorante 654 m n.p.m.

Fot. fb.com/Bistorante654

Bistorante udało się połączyć polską tradycję z zupełnie nowoczesnym miejscem, którego klimat w pewnym stopniu przypomina klub muzyczny. Karta dań obfituje w pięknie serwowane potrawy, takie jak makarony czy steki z dodatkiem warzyw.

6. Retro

Fot. fb.com/retroszklarska

Retro to przestronne miejsce, wypełnione przytulną atmosferą, w którym serwuje się kuchnię włoską i polską. Na gości czeka tutaj pizza, makarony czy gulasze serwowane w finezyjnych kociołkach.

7. Młyn Łukasza

Fot. fb.com/Szklarska.P

Młyn Łukasza to restauracja i browar. W menu znajdują się potrawy polskie i niemieckie, a miejsce jest przyjazne wegetarianom. Duży wybór lokalnych piw z pewnością przypadnie do gustu fanom kraftowych browarów.

8. Michałowa Gospoda

Fot. fb.com/michalowa.gospoda/

Michałowa Gospoda przypadnie do gustu zwolennikom domowej kuchni w najlepszym wydaniu. Serwowana tutaj golonka uchodzi za najlepszą w okolicy, a placki po węgiersku i gulasze wcale nie zostają w tyle.

9. Restauracja u Hochoła

Fot. fb.com/profile.php?id=100063559750984

Restauracja u Hochoła to klimatyczny lokal, w którym można skosztować pysznych burgerów z wołowiną i nietuzinkowymi sosami czy też pierogi albo barwne sałatki.

10. Gościniec Pod Lipą

Fot. fb.com/profile.php?id=100035365405564

Gościniec Pod Lipą to klimatyczne miejsce, w którym goście mogą zamówić wielkie porcje pierogów z karmelizowaną cebulką, kotlety schabowe czy też placki z gulaszem.

4.5/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *