Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Redzie w 2024 roku

Reda Pieleszewo SKM | Fot. Filip Danielczyk / Wikipedia

Reda to miasto położone w województwie pomorskim, kaszubskie, do którego każdego roku przybywa coraz więcej turystów, a to za sprawą atrakcji, jakie na nich czekają.

Reda jest jednym z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego i częścią aglomeracji Trójmiasta.

1. Aquapark w Redzie

Aquapark w Redzie to największa atrakcja, jaka przyciąga do miasta. Obiekt otwarto w 2016 roku, a poza byciem miejscem wodnych rozrywek jest także miejscem, gdzie znajduje się oceanarium. Wśród innych atrakcji są także między innymi kort do squasha i bowling, zatopiony zamek, papugarnia i ogród zimowy.

2. Akademia Driftingu Reda

Akademia Driftingu Reda to miejsce, gdzie można skorzystać z jazdy w gokarcie elektrycznym na specjalnie przygotowanym do tego torze o powierzchni 600 metrów kwadratowych.

3. Kino 7D

Kino 7D to gratka dla miłośników kina, którzy będą mogli nie tylko widzieć i słyszeć film, ale również dotknąć czy powąchać. Niezwykła atrakcja dla dzieci i dorosłych. Kino czynne jest od wtorku do niedzieli.

4. Planeta VR

Planeta VR przenosi chcących do zupełnie innego świata, a to za sprawą gogli Oculus Rift. W ofercie istnieje nie tylko możliwość wejścia do innego świata, ale także gra multiplayer umożliwiająca grę dwóm graczom w czasie rzeczywistym.

5. Miejski Park Rodzinny

Miejski Park Rodzinny zlokalizowany jest przy ulicy 1 Maja, a w nim znaleźć można Amfiteatr i plac zabaw, który będzie miejscem idealnym dla zabawy dla dzieci.

6. Punkt widokowy

Przy ulicy Puckiej znajduje się punkt widokowy o wysokości około 70 metrów nad poziomem morza – każdy, kto na niego wejdzie, będzie mógł podziwiać Zatokę Pucką oraz Mierzeję Helską. Na punkt prowadzą 204 stopnie.

7. Ekspozycja rzeźb ludowych Izajasza Rzepy

Stała ekspozycja rzeźb ludowych Izajasza Rzepy – powstałych z drewna, polichromia – znajduje się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

8. Galeria street artu

W dwóch tunelach – pod ulicą Gdańską oraz ulicą Gniewowską – oraz na rondzie autobusowym na końcu ulicy 12 Marca znajduje się galeria street artu.

9. Ścieżki piesze

Atrakcjami dla aktywnych są dwie ścieżki piesze: „Szlak Krawędzią Kępy Puckiej” oraz „Szlak Zagórskiej Strugi”.

10. Spływy kajakowe

Fani spływów kajakowych mogą spędzić czas na szlaku turystycznych na rzece Redzie.