Ciekawostki

10 ważnych atrakcji dla dzieci w Suwalszczyznie

Widok z drogi do Rutki Tartak na Suwalski Park Krajobrazowy | Fot. Fotoeksplorer / Wikipedia

Suwalszczyzna pełna jest magicznych terenów, które rozkochują w sobie każdego, kto chociaż raz się tam pojawił.

Ale to także wiele wspaniałych atrakcji, szczególnie dla tych najmłodszych.

Dlatego zdecydowanie warto się zapoznać z tymi najlepszymi, do których warto zabrać swoje pociechy, by wywołać ich uśmiech i sprawić, że nie zapomną ich do końca życia.

1. Dolina Przygód nad Szeszupą

To pierwsza z tych atrakcji, którą najmłodsi powinni koniecznie zobaczyć. To cudowne tereny znajdujące się w miejscowości Rutka- Tartak. Najmłodsi mogą podziwiać zamieszkujące tam zające, łosie i inne zwierzątka, jak i również poznać ich zwyczaje, a także wysłuchać wielu interesujących legend.

2. Zaułek Krasnoludków

Znajduje się na Suwałkach i jest kolejnym miejscem wartym odwiedzenia przez najmłodszych. To wioska, która urządzona została pod kątem bajek, a szczególnie królują tu krasnoludki.

3. Wioska Dwóch Mistrzów

Wioska ta znajduje się w Puńsku To prawdziwa kopalnia wspaniałych atrakcji dla dzieci. Poza świetnymi placami zabaw, najmłodsi mogą również udać się do Labiryntu Języków, co będzie zarówno doskonałą zabawą, jak i również świetną nauką.

4. Opowieści Turtula

To magiczna ścieżka, która mieści się w Turtulu koło siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego. To zarówno wspaniała zabawa, ale i również dużo nauki, więc to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

5. Plaża

A dokładniej mówiąc, plaża nad Jeziorem Szelment Mały. Poza zabawami w piasku jest również możliwość wypożyczenia kajaków i popływania wraz z pociechą po tym niezwykle urokliwym jeziorze.

6. Ścieżki edukacyjne

To kolejna z atrakcji, która łączy świetną zabawę z jednoczesną nauką. Znajdują się w Wigierskim Parku Narodowym i są prawdziwym rajem dla najmłodszych. Piękne tereny, które można podziwiać obok, nadają temu miejscu jeszcze większego uroku.

7. Miasto Sekretnych Uliczek

Sejny oferują najmłodszym wioskę, która pełna jest wielu znakomitych atrakcji. To nie tylko świetna zabawa, ale również główkowanie, gdyż po drodze na milusińskich czeka wiele zadań do wykonania.

8. Wioska Darów Losu

Kolejne magiczne miejsce, które warto odwiedzić ze swoimi pociechami. Znajduje się na terenie Puszczy Augustowskiej. Najmłodsi będą mieli okazje podziwiać tam różnorakie zwierzęta, jak na przykład łosie i borsuki. Piękne tereny dodają temu miejscu jeszcze większego uroku.

9. Wioska Wesołych Wędrowców

Kolejne świetne miejsce zdecydowanie warte zobaczenia. Najmłodsi będą mieli tam masę zabaw, ale będą mogli również nauczyć się wytwarzania mąki i łowienia ryb.

10. Wioska Zapomnianych Wojów

To atrakcja, która jest zdecydowanie najaktywniejsza. Najmłodsi, aby dostać się do głównego grodziska, będą musieli pokonać znajdujący się tam linowy tor przeszkód, co może być nie lada wyzwaniem.