10 Najlepszych Restauracji w Stegnie 2023

Stegna to wieś w województwie pomorskim, w której znajduje się przystań morska dla rybaków i plaża.

Nie brakuje tutaj również zabytków z XVII i XIX wieku, dlatego lokalna gastronomia ma bogatą ofertę dla turystów.

Oto dziesięć najlepszych restauracji w Stegnie.

1. Perigiali

Perigiali to grecka restauracja, w której zarówno wystrój, jak i jedzenie, odpowiadają klimatowi rodem z wysp Mykonos czy Santorini. Poza tradycyjnymi greckimi potrawami można tutaj skosztować greckiego wina i smacznych deserów.

2. Zielony Kuter

Zielony Kuter oferuje swoim klientom kuchnię włoską i polską. To dobre miejsce na to, żeby skosztować tradycyjnej pizzy albo carpaccio z buraka z kozim serem, ale też ravioli z dzikiem czy smażonej ryby.

3. Wsioryba

Wsioryba to kameralna knajpka, której menu dostosowane jest do możliwości regionu i oczekiwań turystów. Można tutaj zjeść pyszne ryby przyrządzane na różne sposoby.

4. Łajba

Łajba to udane połączenie kuchni typowej dla nadmorskich miejscowości z kuchnią włoską i polską. W menu znajdują się zarówno pieczone ryby, jak i pizza czy kremy z warzyw.

5. Baltic Home And Snack – Rooms, Souvenirs & Snacks

Baltic Home And Snack – Rooms, Souvenirs & Snacks to uniwersalne miejsce, w którym można skosztować przepysznych przekąsek w nadmorskim stylu, a przy okazji kupić pamiątki i zarezerwować nocleg.

6. Akuku

Akuku to restauracja będąca połączeniem tradycyjnej smażalni ryb z pizzerią. Można tutaj również zamówić wiele dań polskich i wybrać spośród wielu zup.

7. Spentewit

Spentewit zachwyca nietypowym wystrojem i regionalną kuchnią. To miejsce, w którym każdy miłośnik domowego jedzenia znajdzie coś dla siebie. W karcie znajdują się zarówno popularne w Polsce kotlety schabowe, jak i smażone ryby.

8. Bar u Jerzyka

Bar u Jerzyka to popularne miejsce w Stegnie, które słynie ze świeżych ryb podawanych na różny sposób i bardzo dobrej lokalizacji.

9. Karmazyn

Karmazyn znajduje się tuż obok piaszczyste plaży i jest idealnym miejscem na obiad po całym dniu plażowania. Turyści znajdą w karcie dań różne gatunki ryb podawane z frytkami i zestawem surówek, a więc najpopularniejszy zestaw nad morzem polskim.

10. Smażalnia ryb „U Pirata”

Smażalnia ryb „U Pirata” to lokal, w którym serwowane są smażone i pieczone ryby. Można tutaj również zamówić sałatki, które będą odpowiadały weganom.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.