10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Zachodniopomorskim 2023

Trzęsacz

Chciałbyś wybrać się na wycieczkę z dziećmi do Województwa Zachodniopomorskiego? Wszystkie interesujące miejsca są wymienione w tym artykule. Różnorodność to koncepcja, która najlepiej charakteryzuje Pomorze Zachodnie. Dzięki mnogością dostępnych form rekreacyjnego można zaliczyć go do najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Europy. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci.

Be Happy Museum

Sesja

Jeśli jesteś fanem selfie i lubisz dobrą zabawę, to naładuj baterię w swoim telefonie i przygotuj kartę pamięci, bo Be Happy Museum to prawdziwa mekka dla miłośników zdjęć i dobrej zabawy. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami sprawiają, że u nas można dosłownie oderwać się od rzeczywistości. Kolorowe tła, fantazyjne kształty i kilkadziesiąt autorskich scen zapewne przyprawią Cię o zawrót głowy. Każdy element umożliwia niezliczoną ilość ujęć. Fani Instagrama czy TikToka z pewnością zrobią furorę w sieci swoimi fotkami i filmikami, ale także przeżyją niezapomnianą przygodę i naładują akumulatory szczęścia. Tu wszystko jest słodko-bajkowo-pastelowe.

Podczas wizyty nawet największy ponurak zacznie się uśmiechać! To gwarantowana doskonała zabawa nie tylko dla fanów mediów społecznościowych, ale także całych rodzin, które chcą spędzić radosny czas w niepowtarzalnej scenerii. Nie mniejsze emocje czekają na odwiedzających także w pokojach iluzji, w których świat po prostu wywraca się do góry nogami.

CENNIK BILETÓW:

  • bilet normalny – 40 zł od poniedziałku do piątku/45zł w weekend
  • bilet ulgowy – 35 zł od poniedziałku do piątku/40zł w weekend

Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1zł.

behappymuseum.com/bilety-szczecin

1. Ogrody Tematyczny Hortulus w Dobrzycy

Dobrzyca to mała miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim w okolicy Koszalina. Obecne tu ogrody są zróżnicowane tematycznie. Jest ich tutaj 28, a każdy z nich reprezentuje odmienny styl. Obecne są tutaj tysiące gatunków różnych roślin, które pochodzą z całego świata. Zwiedzaniu towarzyszy kojący zapach kwiatów oraz nastrojowa muzyka. W ogrodach w okresie letnim jest także labirynt. Jego pokonanie może być prawdziwym wyzwaniem.

2. Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Trzęsacz to wieś położona w gminie Rewal. Ruiny kościoła są jedną z najciekawszych i najbardziej tajemniczych atrakcji tego regiony. Kościół, który był kiedyś usytuowany w centrum miasta, poprzez morską działalność został prawie całkowicie zniszczony. Do czasów dzisiejszych zachowała się tylko jedna ściana tego budynku, zwisająca tuż nad klifem.

3. Krzywy Las koło Gryfina

Jadąc w stronę Szczecina warto zboczyć z trasy, aby zobaczyć ten niesamowity pomnik przyrody. Znajduje się on w Nowym Czarnowie, tuż obok Gryfina. Znajduje się tutaj ponad 100 drzew, z których każde jest wygięte pod kątem 90 stopni. Wygięcie rozpoczyna się mniej więcej 20 cm nad ziemią i dochodzi aż do 3 metrów. Atrakcja ta jest szczególnie interesująca dla miłośników sił nadprzyrodzonych. Jednak naukowcy twierdzą, że geneza tego miejsca jest dużo bardziej prozaiczna. Prawdopodobnie to efekt działania ludzi. Las został posadzony w 1934 roku, prawdopodobnie niedługo potem drzewa zostały wygięte na północ. Miało to ułatwić pozyskiwanie krzywulców dla stolarzy. Niestety te działania zostały przerwane przez wybuch II wojny światowej, a mieszkający tu ludzie nigdy nie powrócili do tych rejonów.

4. Miasto Myszy w Kołobrzegu

To jedyne muzeum o takiej tematyce na terenie naszego kraju. Oglądać tu można około 500 myszek. Całe wnętrze to perfekcyjne odwzorowaniem mysiej nory. Muzeum obfituje w wiele interesujących faktów na temat tych małych zwierzątek. Z pewnością dobrze będą się tu bawić dzieci i dorośli.

5. Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu jest usytuowane w Dzielnicy Nadmorskiej, nieopodal sanatorium Bałtyk. Historia tego miejsca sięga 1881 roku, kiedy to powstał na tym terenie pierwszy drewniany pomost. Na jego szczycie mieściła się przystań dla żaglowców. Niestety obiekt ten został zniszczony podczas II wojny światowej. W latach 70 XX wieku na tym obszarze powstało nowe molo. Długość tego obiektu wynosiła 220 metrów, a szerokość około 9. Molo zostało zwieńczone przystanią dla statków wycieczkowych i żaglowców. W 2014 władze samorządowe zdecydowały o renowacji tego obiektu. Dodano zachwycające, kolorowe iluminacje.

6. Plaża w Świnoujściu

W Świnoujściu obecna jest najszersza na polskim wybrzeżu plaża. Miejsce to parokrotnie było nagrodzone tytułem Błękitnej Flagi. Jest ona przyznawana najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom na całym świecie. Osoby, które lubią spacery także znajdą tutaj coś dla siebie. Warto udać się na spacer w stronę wejścia do portu. Znajduje się tutaj malowniczo wkomponowany falochron, z romantycznym znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka.

7. Latarnia morska w Świnoujściu

Kolejną ciekawą atrakcją wybrzeża zachodniego jest jedna z najwyższych na świecie latarni morskich. Wieża latarni ma około 68 m. Na szczyt prowadzi 308 schodów. Ze szczytu latarni roztacza się panorama na Świnoujście oraz morze Bałtyckie. 2 maja, w święto flagi jest tutaj rozwieszana największa w Polsce flaga narodowa.

8. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Miejsce to działa od 1963 roku. Siedziba muzeum znajduje się w pałacu Braunschweigów, który został wpisany do rejestru zabytków. Znajduje się tutaj największa w Polsce i jedna z największych w Europie kolekcja mundurów. Podziwiać można także broń obuchową, sieczną, palną, miotającą, a także kolekcje broni ze średniowiecza. Na plenerowej wystawie dodatkowo udostępnione zostały działa, czołgi, samoloty. Do niektórych z nich można wejść i wykonać zdjęcie.

9. Woliński Park Narodowy

Historia parku sięga 1960 roku. Obejmuje on swoją działalnością obszar wyspy Wolin. Znajdują się tutaj piękny odcinek polskich klifów, delta Świny oraz lasy bukowe. Znaleźć tutaj można około 600 gatunków roślin naczyniowych. Rosną tu rzadko spotykane gatunki, jak np. długosz królewski, woskownica europejska, mlecznik nadmorski. Fauna Wolińskiego Parku Narodowego także jest bardzo zróżnicowana. Występuje tu szczególnie dużo gatunków ptaków np. Wodniczka, bielik. Żyją tutaj także ssaki. Spotkać można borsuki, jelenie i sarny. Szczęśliwcy mogą także zobaczyć szopa pracza w naturalnym środowisku.

10. Aquapark w Ustroniu Morskim

Kolejnym miejscem wartym uwagi, na nadmorskiej mapie Polski jest Aquapark w Ustroniu Morskim. Istnieje tutaj możliwość skorzystania z różnorodnych aktywności. Umiejscowione są tu liczne baseny i zjeżdżalnie. Skorzystać można również z boiska do piłki plażowej, kortu tenisowego oraz kręgielni.

4.5/5 - (liczba ocen: 30)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.