Ciekawostki

Springer spaniel angielski – Ciekawostki, informacje i fakty

Springer spaniel angielski

Springer spaniel angielski to rasa psów należących do grupy aportujących. Sklasyfikowany on jest do grupy wyżłowatych. Jest to dość duży pies o szerokiej głowie z bruzdą między oczami, które są koloru ciemnego orzecha. Uszy ustawione są na linii oczy i zwisają.

Ogon zaś jest nisko osadzony, owłosiony i raczej w zwisie. Jego sierść jest średniej długości ale za to bardzo gęsta. Jeżeli chodzi o kolorystykę to jest to mieszanka kolorów białego oraz czarnego przeplatane z palonymi plamami. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psa:

1. Jest to energiczny pies, skory do zabawy oraz dalekich wycieczek. Nie lubi więc osiadłego trybu życia i na pewno nie należy do kanapowców.

2. Jest on używany często przez służby specjalne. Często można spotkać go na lotniskach, gdzie straż graniczna używa do wykrywania narkotyków w bagażach pasażerów.

3. Spaniel angielski jest często używany przez równego rodzaju terapeutów leczących człowieka, a najpopularniejsza z nich to dogoterapia.

4. Podczas spacerów należy na niego szczególnie uważać. Posiada on bowiem instynkt łowiecki i potrafi niespodziewanie podczas wędrówki zerwać się i pogonić za ptakiem lub małym zwierzęciem.

5. Ta rasa potrafi przysporzyć pewnych problemów podczas tresury i treningu. Najlepszą metodą do jego opanowania będzie poczęstunek jego ulubionym przysmakiem.

6. Jest to wesoły pies o łagodnej naturze, może on więc spokojnie być wychowywany z małymi dziećmi.

7. Początek tej rasy przypada na wiek XV, kiedy to francuski Hrabia pisał w swojej książce o polowaniu o niezwykłym psie, który pomagał podczas polowań na ptaki.

8. Pierwsza czysta hodowla rasy przypada na wiek XIX. Wtedy to w 1812 roku pewna rodzina we Francji zdecydowała się rozpocząć hodowlę tego psa.

9. Waga tego psa jest średnia jeżeli chodzi o psy. Wynosi ona 22 kg dla suki o do nawet 5 kg dla psa.

10. Cena psa z rodowodem może sięgać nawet 3 tysięcy złotych a koszt miesięcznego utrzymania 100 złotych.