Polska

6 najlepszych miejsc na śniadania w Lublinie

śniadania lublin

Choć Lublin jest dynamicznie rozwijającym się miastem wojewódzkim, wielu jego mieszkańców stawia w życiu na spokój. Nie brak tu osób, które chcą się cieszyć życiem i celebrować każdą jego chwilę. Jak można to zrobić? Jedząc posiłki na mieście. Daje to możliwość nacieszenia się różnymi smakami, pozwala też odkrywać nowe miejsca i zawierać nowe znajomości. Gdzie warto wybrać się na pierwszy posiłek w ciągu dnia? Oto kilka lokali, w których można zjeść pyszne śniadanie w Lublinie.

Zobacz też -> Popularne Restauracje w Lublinie lub o najlepszych miejscach z makaronami w Lublinie

1. Pelier Bistro

fot. fb.com/PelierBistroLublin

Kto chce zjeść śniadanie na Krakowskim Przedmieściu i od rana cieszyć się widokiem na zabytkową część Lublina, ten doceni „Pelier Bistro”. Stylowe wnętrza, przyjazna atmosfera i ciekawe propozycje na dobry początek dnia – oto czynniki, dzięki którym lokal ten cieszy się wielkim powodzeniem wśród gości. Czekają tu pyszne bajgle (m.in. z tuńczykiem, kurczakiem i jajkiem) oraz wyborne kawy. Na śniadanie można tu również zamówić angielski zestaw z bekonem i jajkiem sadzonym, można też postawić na płatki owsiane lub puszyste naleśniki z twarożkiem. Wielką popularnością cieszą się tu również francuskie tosty z białą czekoladą oraz śniadanie arabskie, w skład którego wchodzi m.in. lebneh i grillowana cukinia.

2. W Chlebaku Bistro

fot. fb.com/wchlebaku.bistro

Smaczne pieczywo, aromatyczna kawa i bliskość Placu Litewskiego – w takich okolicznościach można zacząć dzień w przyjemny sposób. „W Chlebaku Bistro” znane jest z pysznych śniadań, m.in. z granoli i cynamonowych tostów z chałki. Na gości czekają tu również pyszne kanapki z bułki ziarnistej, bagietki lub chleba żytniego, dostępne w różnych wariantach: z serem, wędliną, hummusem lub z tofu i tamaryndowcem. Na większy głód świetnie sprawdzą się miejscowe zestawy śniadaniowe z jajkiem lub rogalami na słodko. W menu pojawia się też regionalny zestaw z cebularzem w roli głównej oraz śniadanie studenckie, składające się m.in. z tostów obtoczonych w jajku oraz świeżej sałatki.

3. ParZona Cafe

fot. fb.com/parzonacafe

„ParZona Cafe” jest jednym z najpopularniejszych lokali na Krakowskim Przedmieściu, kojarzonym przede wszystkim z wyborną pizzą i sałatkami. W miejscu tym można zacząć dzień od pysznej kawy lub świeżo wyciskanego soku owocowego. Można tu również zamówić jeden z kilku zestawów śniadaniowych, np. omlet lub pieczywo z twarożkiem i domową konfiturą. Kusi bowl śniadaniowy (składający się m.in. z granoli, owoców sezonowych, sezamu i mleka roślinnego) lub śniadaniowy burger z szynką i jajkiem sadzonym, kusi też norweska tortilla z łososiem. Na tych, którzy chcą się nacieszyć lokalnymi smakami, czeka śniadanie lubelskie z cebularzem, pieczywem na naturalnym zakwasie, twarogiem z pobliskiej Bychawy, piklami i pasztetem z kaszy gryczanej.

4. Cafe Mari

„Cafe Mari” to kolejny lokal doceniony przez gości za klimatyczne wnętrza, przyjazną atmosferę oraz korzystną lokalizację. Tu, pomiędzy Centrum Handlowym Lublin Plaza a Ogrodem Saskim, każdy może odpocząć przy aromatycznej kawie lub owocowym koktajlu. Można tu również zjeść pyszne śniadanie. Jakie propozycje czekają w porannym menu? Można postawić na klasyczny zestaw z kiełbaskami, grillowanym boczkiem i jajkiem sadzonym, można sięgnąć po jajecznicę lub jajko sadzone na ziemniakach lub kaszance. W menu znalazły się też ciekawe propozycje dla tych, którzy preferują kuchnię roślinną. Kusi również hummus z pieczonym kalafiorem i podpłomykiem, wielu zwolenników ma też marynowane tofu podawane z warzywami: brukselką, ogórkiem, sałatą rzymską i kiełkami.

5. Restauracja Trybunalska

Restauracja „Trybunalska” mieści się na lubelskim rynku, w samym sercu Starego Miasta. W historycznej scenerii czeka na gości i pizzeria, i piekarnia, w której powstają wyborne cebularze. W murach zabytkowej kamienicy każdego dnia można zacząć dzień od filiżanki aromatycznej kawy lub smacznego śniadania. Od 7:00 do 11:30 można tu zjeść bajgla z boczkiem lub łososiem, można też sięgnąć po śniadanie angielskie lub Zestaw Trybunalski z jajecznicą, warzywami i wędlinami. Wegetarianie docenią z kolei śniadanie lubelskie (z grzybami, jajkiem sadzonym i cebularzem), granolę z sezonowymi owocami oraz wegańskie śniadanie z hummusem i tofu w roli głównej.

6. Chrupko Bistro

Dobre śniadanie można zjeść też na obrzeżach Lublina, np. w rejonie dzielnicy Węglin Południowy. Tu na miłośników pysznej kawy i herbaty czeka „Chrupko Bistro”. Co można tu zjeść? Czekają tu m.in. tost serowy i kanapka z burratą, czeka kremowa jajecznica i roślinny labneh własnej produkcji. Można tu również sięgnąć po świeże gofry (z gruszką i solonym karmelem lub z awokado). Lokal ten docenią te osoby, które chcą nacieszyć się smakiem lokalnych produktów. Większość składników zestawów śniadaniowych pochodzi od rolników z pobliskich miejscowości, dzięki czemu każdy może sprawdzić, jak smakuje masło z Bychawy lub ekologiczne grzyby z Dąbrówki.

Czytaj dalej: Gdzie dobrze zjeść w Lublinie