Gdzie dobrze zjeść w Lublinie? Gastronomiczny przewodnik 2023

pyszne jedzenie

Codziennie, w mieście Lublin możemy spotkać wiele osób w miejscach pełnych restauracji, barów, lub lodziarni. Miejscem, które niezależnie od dnia tygodnia jest pełne ludzi, gdzie nie będziemy się nudzić, zdecydowanie jest Plac Litewski w Lublinie.

Podczas pobytu na placu, nie znajdziemy miejsca, gdzie nie natrafimy na restaurację, lub inny lokal gastronomiczny. Zróżnicowanie kuchni, z której możemy korzystać, przyprawi nas o nie mały problem, ponieważ miejsc, w których możemy zjeść dobrą kolację, obiad, a nawet śniadanie jest wiele.

W dalszej części artykułu poznacie kilka lokali gastronomicznych, które słynął z pysznych dań, oraz cieszą się nie małym zainteresowaniem, a ponadto warto tam wybrać się samemu.

Gdzie najlepiej zjeść w Lublinie?

W tej części artykułu poznamy kilka miejsc, do których warto się wybrać na kolację, obiad lub śniadanie, co najlepsze, wiele miejsc z listy ulokowane jest w takim miejscu, że mało kto o nich wie, a dania z kuchni podbiją nasze podniebienie.

Zacznijmy od miejsc, które nie są położone w skupisku z innymi restauracjami.

Jako pierwszy na naszej liście ląduje lokal gastronomiczny Bombardino Trattoria, który jest położony na ulicy Gęsiej 5. Podczas wizyty w tym lokalu, każdy znajdzie coś dla siebie. Menu obejmuje dania z przeróżnych kategorii, rozpoczynając od zup, poprzez makarony, burgery a kończąc na pizzy, która jest robiona na pysznym cienkim cieście. Wystrój lokalu, poprzez połączenie drewnianych elementów, oraz roślinności tworzy niesamowity klimat.

Drugie miejsce na liście zajmuje lokal, który powstał stosunkowo niedawno, a już cieszy się wielkim zainteresowaniem, ponieważ rezerwacja stolika z wyprzedzeniem jest tutaj niezbędna. Dirty Joe, jest pierwszym lokalem gastronomicznym w Lublinie, który oferuje typowo Amerykańskie potrawy. Restauracja znajduje się na Placu Litewskim. Podczas przeglądania menu, będziemy mieli dylemat, co tak naprawdę chcemy zamówić. W ofercie lokalu znajdziemy typowo amerykańskie burgery, które nie dość, że są pyszne, to także zaskakują swoim rozmiarem. Po za burgerami jesteśmy w stanie skonsumować takie potrawy jak skrzydełka, żeberka, mac n cheese, a także typowo amerykańskie kanapki sandwich. Wystrój lokalu, jest kopią lokalu amerykańskiego, jeśli ktoś jest zainteresowany fotografią, oraz pysznym jedzeniem, to Dirty Joe jest odpowiednim miejscem.

Trzecia oraz ostatnia propozycja, kierowana jest do osób, które kochają kuchnie Włoską. ZONA Ristorante, lokal znajdujący się na Krakowskim Przedmieściu 51 idealnie sprawdzi się również, jako miejsce dla osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę ze smakami kuchni włoskiej. W ofercie Zony znajdziemy pizzę na cienkim cieście neapolitańskim oraz wiele innych, różnych potraw kuchni włoskiej, takich jak makarony oraz sałatki. Piękny ogródek, idealnie sprawdzi się na ciepłe letnie wieczory, natomiast jeśli pogoda nam nie będzie dopisywać, mamy możliwość skosztowania wszystkich potraw, w pięknie wystrojonym środku lokalu.

Lista została stworzona na podstawie doświadczenia, oczywiście w Lublinie znajdziemy o wiele więcej restauracji, ponieważ na samym Placu Litewskim znajdziemy ich nie mniej niż 30, ale jeżeli zależy nam na pysznym jedzeniu, na dobrej cenie, oraz klimacie samego lokalu, to te trzy restauracje będą najtrafniejszym wyborem.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.