Europa

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Słoweni

góry Słowenii

Według opinii turystów Słowenia to istny raj dla rodzin z dziećmi.

Do wielu atrakcji na Słowenii zalicza się parki wodne, jaskinie, jeziora czy szlaki dostosowane dla dzieci. Nowe atrakcje na mapie turystycznej tego państwa wciąż się pojawiają. Do zalet korzystania z rozrywek należy doliczyć naturę na wyciągnięcie ręki, nieduże odległości między atrakcjami czy przyjaźnie nastawionych mieszkańców.

Podróżując z dziećmi do Słowenii nie należy obawiać się bezczynności czy nudy. Atrakcje w tym państwie są dostosowane do dzieci w każdym wieku, niezależnie od pogody. Jakich atrakcji mogą spodziewać się rodziny z dziećmi na Słowenii?

Do najciekawszych rozrywek w tym regionie zaliczono takie miejsca jak:

1. Maribor

Maribor, czyli drugie, co do wielkości miasto w Słowenii. Można w nim zobaczyć najstarszą na świecie winorośl, średniowieczne umocnienia i wieże, Zamek Miejski czy Główny Rynek.

2. Pohorje

Ścieżka w koronach drzew w Pohorje. Powstała w 2019 roku i jest właściwie dużą platformą widokową, która jest bardziej rozbudowana.

3. Tor saneczkowy Zlodejevo Sledding Area

Tor saneczkowy Zlodejevo Sledding Area, który ma długość 1360 m. Można się na nim rozpędzić maksymalnie do 40 km.

4. Škratova učna pot

Škratova učna pot, czyli leśna ścieżka, która jest długa na 4 km. W trakcie jej pokonywania dzieci poznają liczne ciekawostki o florze i faunie. Idąc ścieżką podąża się śladem krasnoludka, który ukradł skarb.

5. Szlak zmysłów

Szlak zmysłów, który mieści się między Hotelem Natura a jeziorem na Rogli. Tutaj dzieci poznają świat za pomocą bosych stóp i zmysłu węchu.

6. Uniorčka

Uniorčka prawdziwa wieś Pohorje, która składa się z 9 domów i kościoła na środku. W każdym pomieszczeniu czekają ciekawe zadania dla najmłodszych jak np. pomoc babci w gotowaniu czy przejście przez labirynt.

7. Celje

Celje, czyli trzecie miasto Słowenii pod względem wielkości. Najważniejszym zabytkiem jest górujący nad miastem średniowieczny zamek

8. Lublana

Lublana, czyli słoweńska stolica, która jest położona między górami. Można tu spotkać Smoczy most, gdzie umieszczono 4 nieduże rzeźby smoków. Atrakcją jest także średniowieczny zamek na wzgórzu, na który można dostać się pieszo lub wjechać kolejką linową.

9. Park Dozivetij Krizeci

Park Dozivetij Krizeci, który jest parkiem w otoczeniu natury dużym drewniany placem zabaw.

10. Jaskinie Szkocjańskie

Jaskinie Szkocjańskie i jaskinia Postojna. Wizyta w nich zapewnia niezwykłe przeżycia.