10 fascynujących ciekawostek o samurajach

pomnik

Od zawsze ludzie interesowali się historią oraz grupami zrzeszającymi ludzi posiadających wyjątkowe umiejętności. Bardzo chętnie czytamy o rycerzach oraz odważnych wojownikach, którzy walczyli w obronie swojego kraju oraz swoich rodzin.

Ze względu na bogatą w wojny historię ludności żyjącej na ziemi możemy poznać wiele grup wojowników, którzy wykazywali się sprytem i odwagą. Przyczyny prowadzonych przez nich walk były różne, w zależności od czasów oraz sytuacji politycznej w danym kraju.

Również sposoby walki zależne były od momentu historii, w którym walki te były prowadzone. Im bardziej aktualna historia tym większą rolę w walkach odgrywają nowoczesne pistolety oraz specjalistyczna broń. Przykładem wojowników, którzy wykorzystywali tylko i wyłącznie swoje umiejętności są samuraje. Dziś podzielimy się z wami 10 ciekawostkami na ich temat.

1. Początkowo wśród samurajów znaleźć można było głównie świtę japońskich dostojników, dopiero z czasem należeli do nich rycerze oraz wojownicy.

2. Charakterystycznym symbolem samurajów są dwa miecze różniące się od siebie długością.

3. Znane są walki, których nie przeżyła żadna ze stron. Bowiem obaj uczestnicy walki zadali śmiertelny cios swojemu przeciwnikowi co kończyło się źle dla obu z nich.

4. Przypuszcza się, że wśród samurajów pojawiały się również kobiety. Przechodziły one takie same szkolenia co mężczyźni i również brały udział w bitwach.

5. Do grona samurajów przyjmowani byli tylko Japończycy. Pojedyncze przypadki wspominają o odejściu od tej reguły, jednak związane to było z wyjątkowymi dokonaniami.

6. Po przyjęciu do grona samurajów wojownik otrzymywał nowe japońskie imię.

7. Mówi się, że nawet 10% społeczeństwa Japonii należało do samurajów.

8. Pojawiają się podejrzenia, że każdy żyjący obecnie Japończyk ma wśród przodków samuraja.

9. Samurajowie byli często naśladowani przez pozostałą część społeczeństwa we wszystkich dziedzinach. Nawet fryzura, którą nosili zyskała popularność wśród pozostałych Japończyków.

10. Samuraje bardzo często popełniali samobójstwa. Była to zachowanie, którego nakazywał mu honor , gdy sytuacja przebiegła nie po jego myśli.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.