Polska

10 Najlepszych Sal Zabaw dla Dzieci w Katowicach 🤸‍♂️

sala zabaw katowice

Dobrze wyposażona sala zabaw to miejsce, w które bez wątpienia warto zabrać dziecko. Maluch dzięki atrakcjom nie tylko będzie dobrze się bawić, ale także zażyje zdrowej dawki ruchu i przekona się, że aktywne spędzanie wolnego czasu może być przyjemne. Okazuje się, że w Katowicach jest przynajmniej kilka świetnych miejsc godnych uwagi. Listę najlepszych znajdziesz w kolejnych akapitach.

Sale zabaw w Katowicach, które warto odwiedzić

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się z dzieckiem w Katowicach? Oto lista 10 sal zabaw, które powinniście wspólnie odwiedzić:

1. KOKO Planeta Łobuziaków – obiekt znajduje się przy ulicy Kościuszki 229. Tutaj atrakcji jest tak wiele, że każdy mały odkrywca świata z pewnością znajdzie coś dla siebie. Planeta Łobuziaków oferuje między innymi dostęp do zjeżdżalni tuby, toru saneczkowego, trampolin, tablic interaktywnych, toru samochodzikowego, a to tylko kilka przykładów. Ta sala zabaw to doskonałe miejsce zarówno dla starszych, jak i nieco młodszych pociech. Warto także wspomnieć, że w tym wyjątkowym miejscu można zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową.

2. Sala Zabaw Nibylandia – zlokalizowana przy ulicy Pawła Kołodzieja 44. Ta sala to idealne miejsce dla dzieci, które lubią czuć się jak w bajce. W Nibylandii czeka wiele atrakcji dla maluchów w różnym wieku. Salka maluszka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat, starszaki mogą zaś korzystać z sali głównej. Pierwsza salka jest wyposażona w atrakcje dostosowane do możliwości najmłodszych, a więc niskie zjeżdżalnie czy niezbyt wysokie obiekty do wspinaczki. Sala dla starszaków zaś oferuje atrakcje takie jak basen z kulkami, bajkowe domki, zjeżdżalnie. Na terenie obiektu znajduje się również kawiarenka, w której rodzice mogą nieco odpocząć. Sala Zabaw Nibylandia oferuje możliwości zorganizowania imprezy urodzinowej.

3. Centrum Rozrywki Guliwer – ta sala zabaw znajduje się przy ulicy Pszczyńskiej 6. Ten innowacyjny plac zabaw zachwyci każde żądne przygód dziecko. Centrum rozrywki oferuje dostęp do wielu ciekawych atrakcji takich jak 6-piętrowy labirynt z wieloma zjeżdżalniami i trasami saneczkowymi. Tutaj  można również pobawić się miastem Play Mobil, które jest zbudowane z ponad 10 000 klocków. Centrum oferuje także możliwość zabawy na trampolinach.

4. Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt – ta sala jest zlokalizowana przy ulicy Chorzowskiej 107. Centrum to aż 500 mmiejsca do doskonałej zabawy. Znajduje się tutaj wiele ciekawych atrakcji, można skorzystać także z niebanalnej oferty warsztatów tematycznych lub zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Na terenie dostępna jest też strefa cafe dla rodziców.

5. Sala Monkeylandia – zlokalizowana przy ulicy Szewskiej 11. Tutaj coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsze dzieci, jak i te, które chodzą już do szkoły. Sala Monkeylandia jest otwarta od poniedziałku do niedzieli, co jest bardzo dużą zaletą. Więcej informacji na temat oferty tej sali zabaw można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

6. Kraina Czarów – ta sala zabaw dla dzieci znajduje się przy ulicy Zawiszy Czarnego 7A. Wyjątkowy świat Alicji jest wyposażony w wiele ciekawych atrakcji, a miejsca do zabawy nie zabraknie dla nikogo, sala ma bowiem 600 mkonstrukcja ma aż 3 poziomy. Poza zaczarowanym światem można także skorzystać z zajęć dla dzieci lub zorganizować przyjęcie urodzinowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Krainy Czarów.

7. 1000 Klocków – wyjątkowa sala zabaw jest zlokalizowana przy ulicy Zawiszy Czarnego 16A. Warto tutaj zajrzeć, jeśli dziecko lubi klocki. Sala oferuje dostęp do atrakcji takich jak piaskownica pełna klocków, miasteczko LEGO Duplo i inne. W tym miejscu można także zorganizować urodziny dla dziecka i zrelaksować się w strefie przeznaczonej dla rodziców i opiekunów.

8. Fit4Kids – nie jest to typowa sala zabaw, ale to kolejne wyjątkowe miejsce do aktywnego i miłego spędzenia czasu w Katowicach. Obiekt znajduje się w Galerii Katowickiej zlokalizowanej przy ulicy 3 Maja 30. Odbywają się tutaj ciekawe zajęcia cykliczne, co jest dużą zaletą. Artystyczne wycinanki czy papierowe budowle to tylko niektóre możliwości. Tutaj także można zorganizować urodziny.

9. Bajka Pana Kleksa – to także nie jest typowa sala zabaw, ale na pewno warto ją odwiedzić. Bajka Pana Kleksa znajduje się w Fabryce Porcelany przy ulicy Porcelanowej 23. Warto przyjść tutaj z dzieckiem, jeśli maluch jest fanem Pana Kleksa i nie tylko. W tym miejscu jest dużo atrakcji jak na przykład Abecja czy Planeta Fantazja. Bajka Pana Kleksa to świetne miejsce dla każdego malucha ciekawego świata.

10. Świat Dory – ta sala zabaw znajduje się przy ulicy Feliksa Bocheńskiego 69. Można tutaj się nieco pobawić lub zorganizować urodziny. Świat Dory to świetne miejsce dla każdego dziecka, które lubi dobrą zabawę.