Polska

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Rybniku

Jezioro

Zobaczcie, jakie miejsca odwiedziliśmy w Rybniku. Przedstawiamy najlepsze miejsca dla turystów z dziećmi. Ciekawe miejsca i atrakcje.

1. Tężnia solankowa

Odnowione molo oraz ścieżka wokół tężni. Znajdziemy tam książki do czytania oraz ławeczki na których możemy odpocząć. Specjalnie dla dzieci sprzedaż lodów które będą najlepsze w upalne dni. Tężnia solankowa nie tylko wpływa na jakość powietrza ale też bardzo dobrze chłodzi człowieka. A przecież co nie cieszy bardziej dzieci od basenu i lodów.

Adres: Paruszowiec

2. Park tematyczny nad Nacyną

Jest to miejsce gdzie można bardzo miło spędzić czas z dziećmi, mnóstwo atrakcji a w śród alejek piękne kwiaty. Plac zabaw, park doświadczeń naukowych, ściany wspinaczkowe, boisko wielofunkcyjne, bardzo długi deptak na którym można jeździć rowerem, na rolkach czy też deskorolce oraz wiele więcej. Kolejną atrakcją są zwierciadła, lustra walcowe, ogromny kalejdoskop, tarcze Newtona, fletnie Pana, platformy obrotowe oraz równowagowe. Takie atrakcje na pewno spodobają się dzieciom.

Adres: Park znajduje się przy plaży Rybnik.

3. Leśna przygoda- park linowy

Jest to miejsce gdzie dominuje tematyka linowa lecz najdziemy tam też wieże, trasy w samych koronach drzew. Na trasie dla młodzieży są elementy takie jak: tunele, belki, pętle, siatki oraz różne zjazdy. Dla mniejszych zaprojektowano następujące atrakcje: Tunele, mosty które się poruszają, zjeżdżalnie, biedronki, grzybki, kaczki. Najważniejsze dla rodziców jest bezpieczeństwo o co również zadbał wykonawca parku, pod każdą przeszkodą znajdują się siatki zabezpieczające a przy wejściu dostaniemy wykład na temat tego jak bezpiecznie pokonać czekające nas przeszkody, każdy uczestnik zostaje wyposażony w sprzęt asekuracyjny oraz nad wszystkim czuwają instruktorzy.

Adres: Wiosny ludów 254

4. Park kozie góry

Bardzo polecane miejsce na rodzinne spacery. Znajdziemy tam ogromny plac zabaw dla naszych małych pociech, dla trochę większych ściankę po której mogą się bezpiecznie wspinać, ścieżka edukacyjna na której dowiemy się kilku przydatnych informacji na temat zwierząt leśnych oraz drzew, do ułożenia puzzle, przyrządy gimnastyczne dla rodziców które rozrzucone są po całym parku, wolna powierzchnia do gry w warcaby oraz szachy, jeżeli mamy ochotę możemy również zagrać w tenisa gdy zgłodniejemy możemy skorzystać z restauracji która wybudowana została przy parku na potrzeby odwiedzających.

Adres: Chwałowicka

5. Muzeum w Rybniku

Jest to wyjątkowe miejsce gromadzące eksponaty ziemi Rybnicko – Wodzisławskiej. Gromadzi ono cztery działy: Dział historii i kultury regionu (sztuki, etnografii, historii górnictwa które obejmuje rozwój przemysłów oraz historia całego miasta rybnik) , Dział historii i rzemiosła (zbiory z zakresu rzemiosła wiejskiego, cechowego i wędrownego od najdawniejszych czasów) , Dział dokumentacji edukacji i promocji (dokumentacja działalności całego muzeum, działalność edukacyjna dzieci) , biblioteka (gromadzi ona literaturę naukową w dziedzinach które reprezentowane są w muzeum). Dzięki temu muzeum nasze dzieci dowiedzą się o historii całego miasta Rybnik

Adres: Rynek 18

6. Twingpigs- Amerykański park rozrywki

Świetne miejsce dla dziecka w każdym wieku które wybierze się w podróż po Ameryce. Place zabaw, parki doświadczeń, kolejki, parki linowe, karuzele, kina. W obiekcie znajdziemy 8 stref klimatycznych, 50 rodzajów atrakcji, około 70 zwierząt takich jak kozy kucyki kaczki daniele i świnki. Przewodnicy opowiadają historię aż od lat Krzysztofa Kolumba aż do współczesności

Adres: Katowicka 24

7. Fontanna na placu wolności

Wokół fontanny postawione są kamienne ławki na których możemy usiąść aby odpocząć i podziwiać piękne widoki fontanny w której zamontowane są specjalne dysze które strzelają wodą. Cała atrakcja jest podświetlona. Tuż obok znajduje się kolejna fontanna a raczej źródełko które zostało wybudowane w kształcie szczupaka jakim jest symbol rybnika. Wypływająca woda z fontann jest zdatna do picia.

Adres: Plac wolności

8. Kinder klub

Sala zabaw dla dzieci, klub malucha. Dzieci korzystają z zabawek i gier edukacyjnych które przeznaczone są specjalnie dla ich wieku. Sala posiada zabawki takie jak domki lalki klocki łamigłówki układanki oraz instrumenty muzyczne. W tym miejscu można również wyprawić urodziny dla dziecka i skorzystać z atrakcji labiryntu w którym znajdą się przeszkody, ruchome kładki, zjeżdżalnie, baseny pełne piłeczek. Podczas gdy dzieci się bawią ich rodzice mogą obserwować dzieciaki i pić kawę. Istnieje również możliwość zostawienia dzieci pod opieką profesjonalnych opiekunek.

Adres: Osiedle południe 56

9. Park wodny aquarion

Super miejsce nie tylko z możliwością pływania ale też relaksu dla osób w każdym wieku. Znajdziemy tam baseny, część rekreacyjną z biczami wodnymi, zjeżdżalnie, jacuzzi, saune, grotę bujania, ściankę wspinaczkową która jest w wodzie oraz kawiarnie.

Adres: Wodzisławska 3a

10. Słoneczna wyspa w Marklowicach

Świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu, wypoczynku oraz zabawę z dziećmi. Ścianki wspinaczkowe, pizzeria, mostek z wyspą, huśtawki, zamki, liny, bujaki, ciuchcie, fontanny oraz wiele więcej ciekawych atrakcji.

Adres: DW 932 61