Ciekawostki

Rudolf Valentino – Ciekawostki i Fakty

Rudolph Valentino portret
Foto. Nieznany / Wikipedia

Rudolf Valentino, czyli amant wszechczasów, to postać, która do dziś budzi skrajne emocje. Jedna z największych gwiazd niemego kina rozbudzała wyobraźnię fanów, a przede wszystkim fanek, na całym świecie. Jego życie i role śledzone były przez miliony, a jego śmierć wpędziła je w rozpacz. Oto kilka ciekawych faktów z życia tego niezapomnianego człowieka.

1. Rudolf Valentino tak naprawdę nazywał się Rodolfo Alfonso Raffaelo Pierre Filibert Guglielmi di Valentina d’Antonguolla, urodził się w 1895 roku we Włoszech, jako syn Włocha i Francuski.

2. Po śmierci ojca szybko stracił majątek, wydając go głównie na kobiety i podróże. Wtedy postanowił szukać szczęścia w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako kelner, ogrodnik, pomywacz, a nawet żigolak. Często nie było go stać nawet na opłacenie noclegu.

3. Jego dobra passa zaczęła się, gdy zaczął dorabiać jako towarzysz do wynajęcia na przyjęcia. Jego umiejętności zachowania się w towarzystwie, tańca i adorowania kobiet sprawiły, że nie musiał martwić się już o finanse. Jednak wkrótce zajęcie to doprowadziło do skandalu, który zmusił Rudolfa do wyjazdu do Los Angeles.

4. Hollywood zafascynowało Rudolfa, skrócił swoje imię i nazwisko i rozpoczął karierę aktorską. Jego egzotyczna uroda, nienaganne maniery i obycie szybko zaowocowały zainteresowaniem producentów filmowych, a młody aktor zaczął obracać się wśród najważniejszych osób z branży filmowej.

5. Na jednym z przyjęć Rudolf poznał aktorkę Jean Acker, z którą ożenił się już 2 miesiące później. Wtedy wybuchł kolejny skandal, ponieważ nigdy nie doszło do skonsumowania związku, a panna młoda okazała się być odmiennej orientacji. Rudolf, jako porzucony kochanek, znowu zyskał na popularności, a kobiety coraz częściej dostawały obsesji na jego punkcie.

6. Gdy miał 24 lata premierę miał film „Czterej Jeźdźcy Apokalipsy”, w której odgrywał główną rolę i która przyniosła mu ogromny majątek oraz uznanie krytyków i fanów.

7. Podczas pracy na planie filmu „Dama Kameliowa” Rudolf poznał producentkę, córkę milionera, Winifred Hudnut. Wkrótce ożenił się z nią w Meksyku, jednak nadal nie był rozwiedziony z pierwszą żoną. Po powrocie do USA został oskarżony o bigamię i groziło mu więzienie.

8. W 1921 roku Rudolf zagrał aż w 5 filmach, a 3 z nich stały się kasowymi hitami.

9. Po udziale w reklamie pudru matującego, Valentino spotkał się z negatywnymi głosami wielu mężczyzn, a nawet krytyką w gazecie. W ramach odwetu redaktor został wyzwany na pojedynek bokserki, na który przysłał w zastępstwie zawodowego boksera – Rudolf szybko go znokautował.

10. Drugie małżeństwo aktora rozpadło się w wyniku jego licznych romansów, ale też hulaszczego trybu życia, który zaowocował wieloma długami. Valentino uczestniczył w licznych reklamach, pisał wiersze, prowadził audycje radiowe i wydał autobiografię, jednak wszystkie zarobione pieniądze szybko wydawał, a długi spłacała żona.

11. Po rozwodzie aktor przeżył załamanie nerwowe, jednak szybko pocieszył się u boku innej gwiazdy kina niemego, Polki, Poli Negri. Wkrótce się zaręczyli i stali najbardziej popularną i obserwowaną przez wszystkich parą świata rozrywki.

12. W 1926 roku, w wieku 31 lat, Rudolf nagle trafił do szpitala, a zrozpaczone fanki oblegały budynek, który musiał być chroniony przez policję.

13. Po kilku dniach w nieprzytomności, aktor zmarł, a przyczyna jego śmierci nadal pozostaje owiana tajemnicą.

14. Pogrzeb Valentino zgromadził tłumy fanów, a kondukt żałobny przeszedł ulicami Nowego Jorku, odprowadzając trumnę do pociągu. Pola Negri wielokrotnie mdlała i rozpaczała przed kamerami, a fanki próbowały popełniać samobójstwo nad trumną idola.

15. Samym pogrzebem zajęła się była producentka Valentino, a Pola Negri kilka miesięcy później wyszła za księcia.