Ciekawostki

Rottweiler – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Rottweiler

Są takie rasy psów, które wzbudzają szacunek i trwogę. Do nich z pewnością należy rasa psów Rottweiler. To psy bardzo majestatyczne i przerażające, głównie zważywszy na ich wygląd i charakter.

1. Rottweiler to rasa psów dosyć wysokich, wyrastają na wysokość około 50cm. Mają bardzo krępą i zbitą budowę ciała, są muskularne i umięśnione. To psy, które samą swoją postawą wzbudzają respekt.

2. Psy te wbrew swojemu wyglądowi, są psami rodzinnymi. Są wierne, posłuszne i mocno przywiązane do swoich właścicieli. Jednak ich wychowanie powinno być bardzo konsekwentne, bo psy te mają skłonność do dominacji, dlatego trzeba je trzymać w karbach.

3. Rottweilery mają bardzo krótką sierść, dosyć szorstką w dotyku. Psy te nie należą do największych pieszczochów, cenią sobie swoją niezależność i indywidualność. Mają czarno brązowe umaszczenie.

4. Ta rasa psów, ma silne parcie do walki i jest bardzo terytorialne. Jest przez to doskonałym stróżem posiadłości i obrońcą swoich właścicieli, jednak trzeba go pilnować, bo nie za dobrze toleruje inne zwierzęta domowe, zwłaszcza męskich przedstawicieli swojego gatunku.

5. Psy te są bardzo silne, lubią ruch i aktywność fizyczną. Szczególnie ich szczęka ma bardzo mocny ścisk, lubią więc zabawy w przeciąganie i siłowanie się.

6. U psów tej rasy często pojawia się skłonność do tycia, bo lubią one jeść i to konkretnie. Dlatego ich dieta powinna być dobrze zróżnicowana, bogata w wapń, glukozaminę i inne składniki odżywcze.

7. Psy te są dosyć odporne na chłód i mróz, ale nie za dobrze się czują w czasie upałów. Za to chętnie pływają, dlatego latem warto je zabierać nad wodę, by tam mogły dobrze spożytkować swoją energię.

8. Rottweilery wywodzą się z Niemiec i są uważane za jedną z najstarszych ras na świecie. Psy te były hodowane do walk a także do obrony, były nazywane „psami rzeźnickimi’.

9. Psy te są bardzo zdyscyplinowane, przez to łatwo przyswajają sobie komendy i chętnie biorą udział w szkoleniach.

10. Wygląd tych psów może wzbudzać niepokój, jeśli jednak pies taki jest wychowywany konsekwentnie a jego dominacja zostaje ukrócona, wtedy nie są one niebezpieczne.