Polska

9 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Rewalu i Okolicach

łódź

Rewal jest to wieś znajdująca się w połnocno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim. Nazywana jest miejscowością wypoczynkową, ale to także przystań morska. Jest to bardzo popularna miejscowość wśród turystów w Polsce, ciesząca się dużym zainteresowaniem dzięki pięknej plaży. Historia tej wsi sięga roku 1434. Oto najciekawsze atrakcje dla dzieci w Rewalu i najbliższej okolicy.

1. Bajkowa Chata

Jest to wspaniała propozycja dla dzieci, które mają okazję podziwiać tam świat baśni. Na własne oczy zobaczyć można Jasia i Małgosię, Drakulę. W Bajkowej Chacie odwiedzić można także komnatę Śpiącej Królewny oraz usiąść na saniach Królowej Śniegu. Jest to wspaniałe miejsce dla całej rodziny, każdy znajdzie coś dla siebie oraz dozna niesamowitych wrażeń.

2. Park Wieloryba

Park ten jest niezwykle popularnym miejscem w Rewalu. Jednocześnie to największa atrakcja o tematyce morskiej w tej miejscowości. Główną atrakcją tego miejsca jest płetwal błękitny, który mierzy 35 metrów długości. Oprócz słynnego płetwala, na terenie Parku Wieloryba podziwiać można około 100 różnym modeli ryb i ssaków morskich. Ciekawostką jest fakt, iż modele wykonane są w oryginalnych rozmiarach. Par podzielony jest na cztery różne krainy tematyczne. Podziwiać tam można takie atrakcje jak:
– Bałtyk,
– osada piracka z papugami,
– potwory z głębin,
– giganci z oceanów.
To wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.

3. Zagroda chłopska

Znajduje się około 6 kilometrów od Rewalu. Jest to zabytkowa zagroda rolnicza z przełomu XVIII i XIX wieku. Jest to idealne miejsce dla osób chcących pokazać dzieciom inny świat poprzez pokazanie zabudowań pochodzących z innego wieku. W skład całego kompleksu wchodzą:
– część mieszkalna,
– stajnia,
– spichlerz,
– obora i chlew.

4. Przystań rybacka

Korzysta z niej kilkanaście kutrów, które codziennie wypływają w morze. Na plaży wzdłuż brzegu morza ustawione są kutry, które dzieci mogą podziwiać. Dowiedzieć się mogą również jak funkcjonuje taki kuter i na czym polega praca rybaka. Od czasu do czasu organizowane są także połowy turystyczne.

5. Tor Quadów

Może być świetną zabawą dla całej rodziny, a także alternatywą spędzania wolnego czasu w przypadku złej pogody. Istnieje możliwość bezpiecznej jazdy, idealnie dostosowanej dla dzieci w każdym wieku. Dla dzieci, ze względu na wiek i budowę, quady dostosowywane są przez specjalistów, pod kątem prędkości i wielkości. Tor jest specjalnie zabezpieczony, a na terenie trasy jest obowiązek przemieszczania się w kasku. Daje to możliwość bezpiecznej i ciekawej rozrywki dla całej rodziny.

6. Magiczny domek w Pobierowie

Jest to domek znajdujący się około 6 kilometrów od Rewalu. Charakteryzuje go to, iż jest on postawiony do góry nogami. Wchodząc do niego, ma się wrażenie że nie istnieje tam grawitacja, a wszystko jest odwrotnie. Podłoga znajduje się u góry, a meble ustawione są na suficie. Z dziećmi należy wchodzić tam powoli, ponieważ odwrócenie wszystkiego podłogą do góry, może sprawić, iż równowaga dziecka zostanie zaburzona. Nie jest to jednak nic złego, a emocje związane ze zwiedzaniem takiego domku na pewno będą ogromne i da ono wiele szczęścia każdemu odwiedzającemu dziecku.

7. Oceanarium w Pobierowie

Jest to miejsca warte odwiedzenia, dające niesamowite przeżycia i wzbudzające w dzieciach ogromne emocje. Wchodząc do tego Oceanarium dziecko przenosi się do podwodnego świata. Znajduje się tu wiele różnorodnych gatunków ryb, sprowadzonych z Mórz i Oceanów całego świata. Dziecko ma okazję zobaczyć z bliska znane mu niebezpieczne rekiny, a także kojarzone z bajki rybki w stylu nemo. Podziwiać można ryby żyjące na rafach koralowych, płaszczki oraz niebezpieczne piranie.

8. Akademia Słońca

Kolejna atrakcja znajdująca się w niedużej odległości od Rewalu. Około 8 kilometrów od Rewalu, co roku odwiedzić można tak zwaną Akademię Słońca- Letnią Uczelnię Aktywnego Wypoczynku. Jest to impreza organizowana w celu propagowania zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat życia. Organizowane są tam także pokazy ratownictwa wodnego, zawody w budowaniu figur z piasku czy zawody w ringo.

9. Taras widokowy i Platforma widokowa

Jest to idealne miejsce do podziwiania zachodów i wschodów słońca. Również dla dzieci może to być forma spokojnego wypoczynku i rozrywki. Z tego miejsca można również bezpiecznie oglądać sztorm szalejący na morzu, co również może być dla dzieci ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem.