5 Najlepszych Restauracji Chińskich w Gdańsku 2023

azjatyckie danie

Nadmorska miejscowość słynie nie tylko z knajp rybnych i smażalni. W Gdańsku znajdują się lokale dla każdego. Fani chińskiej kuchni również znajdą coś specjalnego dla siebie, a dzięki nam będą wiedzieć od razu o 5 najlepszych restauracjach z kuchnią chińską. Jedź do Gdańska z teoretyczną wiedzą o najlepszych lokalach!

1. Restauracja Lee’s Chinese

Mocny zawodnik znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia, ponieważ temu lokalowi ciężko dorównać. Mowa tu nie tylko o świetnym jedzeniu, a jest ono naprawdę wyśmienite, a wybór w karcie jest bogaty, ale także o wystroju, a nawet głównie o nim. Knajpa przeniesie Cię od razu do Chin. Już od progu zapomniesz o tym, że w tym momencie znajdujesz się nad polskim morzem. Wystrój jest niesamowity, znajduje się tam nawet sporych rozmiarów kotek machający łapką, co jest klasyczną ozdobą, a nawet swego rodzaju amuletem, na terenie Chin. Wybierz się na obiad, czy kolację z bliskimi, do wspaniałego lokalu przy ulicy Kartuskiej 20. Zajmij stolik wewnątrz lub na zewnątrz.

2. Restauracja Chiński Wiatr

Porcje są tutaj imponujące, za naprawdę małą kwotę będziesz w stanie zjeść tyle chińskiego jedzenia, o jakim nigdy Ci się nie śniło. Zupki, makarony, dania mięsne, tradycyjne desery, to wszystko znajdziesz w bogatym menu restauracji. Imponujący jest tutaj także wystrój, ponieważ miejsce urządzone jest świetnie. Jest tutaj przejrzyście, wygodnie, przytulnie, rodzinnie. Dużą robotę robi tutaj roślinność, która umiejętnie została dodana jako ozdoba lokalu. „Chiński Wiatr” znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury 4/20.

3. Restauracja Little Chinese

Na samym początku skupimy się na wystroju, ponieważ mówiąc o chińskich knajpach, jest on naprawdę bardzo ważny. Już na pierwszy rzut oka można poczuć tutaj odpowiedni klimat. Nad samym wejściem widnieje czerwony daszek, idealnie odwzorowujący ozdoby rodem z Chin. Wewnątrz jest kameralnie, ale czuć odpowiedni klimat. W knajpie do wyboru goście mają ogromną ilość dań, od makaronów i zup, aż po pyszne, klasyczne pierożki. „Little Chinese” znajduje się przy ulicy Korzennej 1B.

4. Restauracja Asia Tuan Anh

Bardzo kameralny, ale rodzinny lokal, który przyciąga klientów. Goście uwielbiają tu wracać. Wielu z nich nawet twierdzi, że to właśnie w tej knajpie jedli najlepsze chińskie dania w całym Trójmieście! Lokal nie jest duży, jednak jest przestronny i nie ma problemu z miejscami. Nawet kiedy jest kolejka przed restauracją, oczekiwanie nie trwa długo. Plusem są świeże składniki dań oraz ilość na talerzu, za niewielką cenę. Lokal swoje położenie znalazł przy ulicy Odrzańskiej 32.

5. Restauracja Wook

Świetna restauracja chińska, idealna dla osób, które w restauracji lubią siedzieć w półmroku (a takich osób jest wbrew pozorom naprawdę dużo). Miejsce to znajduje się na terenie parku handlowego, dlatego można szybko skorzystać z niego w trakcie zakupów, a nawet wejść specjalnie, aby zjeść świetny posiłek. „Wook” ciągle przyciąga nowych gości, ale ma także swoich stałych klientów, którzy z każdą wizytą coraz bardziej chwalą to miejsce. Knajpa serwuje niedrogie posiłki, najwyższej jakości. „Wook” znajduje się przy ulicy Złotej Karczmy 26, w Parku Handlowym Matarnia.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.