Polska

Najlepsze Kluby Bokserskie w Katowicach

kobieta trenująca boks

Sztuki walki już od wielu lat fascynują. Nigdy tak naprawdę nie brakowało chętnych na to, aby zacząć przygodę z tym właśnie sportem. Jeżeli tylko ktoś chciałby rozpocząć treningi, to ma do tego doskonałą okazję. Jeżeli ktoś trenował, ale przestał, to również może powrócić do czegoś, co na pewno sprawiało mu wielką przyjemność. Tym bardziej że takich klubów nie brakuje. Gdzie dokładnie można znaleźć je w Katowicach? Oto lista miejsc, które można wziąć pod uwagę.

1. Śląski Związek Bokserski

Chyba wręcz nie wypada zacząć od innego miejsca. W pierwszej kolejności należy zacząć od miejsca, jakie ma już sto lat. Po raz pierwszy o Śląskim Związku Bokserskim można było usłyszeć w 1923 roku. Świat się zmienił, ale nie ten klub, który na pierwszym miejscu stawia zasadę fair play. Reprezentują oni najwyższe standardy i zawsze zwracają oni uwagę na to, jaka wiedza przekazywana jest następnym pokoleniom. Właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to związek, który zrzesza nie tylko zawodników, ale także trenerów i działaczy śląskiego oraz dąbrowskiego świata boksu.

Adres: Krzywa 4/2, Katowice

2. Grupa Boksu Zawodowego Silesia-Boxing Klub

Jak sama nazwa mówi, jest to miejsce dla tych osób, które faktycznie myślą o zawodowstwie. Trzeba przyznać, że Grupa została założona przez Irosława Butowicza. Jest to miejsce przyjazne, jakie do dnia dzisiejszego zrzesza kilkudziesięciu zawodników zawodowych. Jeżdżą oni na różne zawody i mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami. Jeżeli tylko ktoś myśli o zawodowstwie, to pod opieką takich trenerów będzie można o tym pomyśleć na serio.

Adres: Bukowa 1A, Katowice

3. Natal Grind Team

Wiele osób przyznaje, że ma do czynienia z jednym z lepszych klubów sportów walki. Przychodzi się tu z wielką przyjemnością. Chociaż można być pewnym tego, że na treningu będzie można się naprawdę solidnie wymęczyć. Boks to jedna z możliwości. Aczkolwiek, jeżeli ktoś nie odnajdzie się w tym sporcie, który znany jest już od wielu lat, może postawić na inne formy aktywności sportowej. Jest tu tego tyle, że każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Adres: Generała Zygmunta Waltera-Jankego 176/1, Katowice

4. Nauka boksu Szkoła Boksu Boks Katowice

Fajne miejsce na początek. Dla tych osób, które chcą się nauczyć boksować, ale wielkie i hałaśliwe kluby, gdzie na treningach jest ogromna ilość osób, przeszkadzają im. Tutaj można liczyć na mniejszą, bardziej kameralną atmosferę, dzięki czemu faktycznie będzie można skupić się na tym, aby móc nabyć odpowiednie umiejętności. Tym bardziej że nie ma tu limitu wiekowego. Na zajęcia mogą zgłaszać się nawet seniorzy, którzy chcieliby spełniać swoje marzenia o trenowaniu boksu.

Adres: Feliksa Bocheńskiego 87, Katowice

5. MMAtadores Katowice

Miejsce, gdzie można zgłosić się już od samego rana aż do późnych godzin wieczornych. Warto jednak zorientować się, aby nie natrafić na zamknięte drzwi. Czasem bowiem w ciągu dnia klub zamyka swoje podwoje, o czym na bieżąco informuje na stronie. Można także zadzwonić do nich bezpośrednio, aby móc zdobyć odpowiednie informacje. Przyjazny klub, gdzie można znaleźć miłośników nie tylko boksu, ale także mieszanych sztuk walki.

Adres: Pola 34, Katowice

6. Bastion Katowice

Prawdziwy bastion, który broniony jest przez energiczne osoby, jakich tutaj nie brakuje. Tego można być pewnym. Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Nie ma co robić sobie postanowień, jeżeli można przyjść tam praktycznie z miejsca. Tym bardziej że zajęcia oferowane są dla różnych grup wiekowych, o różnym poziomie zaawansowania. W końcu to dobry czas na to, aby rozpocząć tą niesamowitą przygodę, dzięki czemu będzie można poznać różne sztuki walki.

Adres: Ceglana 67C, Katowice

7. Silesian Cage Club

Klimatyczne miejsce, gdzie można poczuć się naprawdę wyjątkową. Nawet wtedy, jeżeli ktoś nie ma tu żadnych znajomych. Na pewno to wspaniałe środowisko go wciągnie do siebie. Na tyle, że już nikt nie będzie chciał odpuścić tutejszych treningów. Warto również dodać, że tutejsi zawodnicy walczą zawodowo oraz amatorsko i to z licznymi sukcesami. Jeżeli tylko ktoś miałby takie aspiracje, to ze spokojem będzie mógł dołączyć do ich grona.

Adres: Sokolska 31, Katowice

8. Klub Sportowy STRIKER

Ogromna liczba zajęć sprawi, że każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Na zajęcia zapraszane są nawet przedszkolaki, które mają po cztery lata. Jeżeli ktoś uważa, że takie maluchy nie są w stanie sobie poradzić na ringu lub na macie, to jest w ogromnym błędzie. Tutejsze maluchy pokazują, że drzemie w nich ogromna siłą i chęć. Zajęcia z różnych sztuk walki oferowane są również dla starszych dzieci, a także dla osób dorosłych.

Adres: Michałkowicka 15, Siemianowice Śląskie

9. Ladies Boxing & Kickboxing Brigade

Jak sama nazwa wskazuje, ma się do czynienia z miejscem, jakie w głównej mierze skupia się na paniach. Wiele kobiet rezygnuje z treningów, bo boją się ćwiczyć wśród mężczyzn. Jeżeli któraś ma takie odczucia, to powinna zgłosić się do tego profesjonalnego klubu sportowego.

Adres: Generała Zygmunta Waltera-Jankego 14, Katowice