Polska

Najlepsze Atrakcje dla 4 Latka w Warszawie

czterolatki

Warszawa to miasto, do którego obecnie przyjeżdża coraz więcej młodych osób i rodzin z małymi dziećmi – czy to na studia, czy to w poszukiwaniu lepszej pracy. Niemniej jednak wiadomo – nie tylko pracą żyje każdy z nas, dlatego szczególnie w weekendy warto się rozejrzeć za jakimiś ciekawymi atrakcjami dla rodziny. Co szczególnie warto zobaczyć z żywym i ciekawym wszystkiego czterolatkiem? Poniżej przedstawione zostaną propozycje, które na pewno przypadną do gustu każdemu rodzicowi!

1) Centrum Nauki Kopernik

Wybierając się z dzieckiem do Centrum Nauki Kopernik, warto mieć na uwadze, że dzieci w tym wieku mają ogromną potrzebę poznawania świata. Im więcej mogą się nauczyć i zrozumieć, tym łatwiej będzie im w przyszłości, a ich rozwój będzie przebiegał szybciej. Mimo że wiele osób uważa, że w tym muzeum nie ma nic dla młodszych dzieci, to wręcz przeciwnie – uruchomiono tam specjalną wystawę Bzz!, zawierającą różne eksponaty, którymi dzieci mogą bawić się i sprawdzać, jak działają. Ponadto każdy maluch będzie zachwycony widokiem gwiazd i filmami wyświetlanymi w planetarium. Warto jednak pamiętać, że bilety najlepiej kupować online z wyprzedzeniem, a wbrew pozorom weekendy są dobrym czasem na zwiedzanie, ponieważ nie ma wtedy wielu szkolnych wycieczek.

Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 20

2) Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

To wspaniałe miejsce zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, a także dla dorosłych. Muzeum posiada bogatą kolekcję domków dla lalek, które przenoszą w czasy dzieciństwa… Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o wystawie, podając wiele interesujących faktów i zadając pytania. Przy wejściu grupa otrzymała zadanie – każdy otrzymał krzyżówkę do rozwiązania, a hasła pojawiały się w trakcie zwiedzania. To był bardzo dobry pomysł na skupienie uwagi dzieci oraz jeszcze większe zainteresowanie wystawą. Na koniec, za rozwiązanie krzyżówki, każdy otrzymał drobny upominek – tematyczną pocztówkę.

Adres: Podwale 15

3) Zoo w Warszawie

Oczywiście zoo to doskonała atrakcja dla każdego malucha. To także świetny sposób, aby pokazywać dziecku różnorodność życia, uczyć konieczności dbałości naszą planetę oraz rozwijać wrażliwość na przyrodę. Co ważne – wiele tu zależy od nas jako rodziców czy opiekunów. Sporym błędem jest traktowanie dzieci jako głupszych i nie czytanie tabliczek, na których napisana jest nazwa danego zwierzątka. Prowadzi to do tego, że dziecko mylnie postrzega rzeczywistość.

Adres: Ratuszowa 1/3

4) Hangar 646

To największy w Warszawie park trampolin. Ma on dwie lokalizację – jedna znajduje się na Gocławiu, druga zaś na Mokotowie. Warto jeszcze dodać, że znajdują się tu nie tylko trampoliny, lecz także przeróżne baseny z gąbkami czy batuty sportowe. Co istotne – rodziny znajdą tu także doskonałe miejsce, aby pograć wspólnie z małymi pociechami w koszykówkę, zbijaka czy inne proste gry.

Adres: Wał Miedzeszyński 646 oraz Domaniewska 37A

5) Muzeum Ewolucji w PKiN

Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, miejsce to zachwyca ciekawymi eksponatami, zwłaszcza wspaniałą salą poświęconą oceanom. Polecam odwiedzić to miejsce na wycieczce z małymi dziećmi – trwa ona zwykle od pół godziny do godziny, a czterolatki będą zachwycone szkieletami dinozaurów.

Adres: plac Defilad

6) Fun Park Digiloo

To idealne miejsce dla rodziców z małymi dziećmi! Oprócz smacznej kawiarni-restauracji, znajduje się tu także przestrzeń do pracy dla rodziców oraz świetne warunki do zabawy dla dzieci.

Adres: Dominika Merliniego 2

7) Manufaktura cukierków

Kto z nas nie lubi cukierków? Dzieci na pewno je kochają! A manufaktura cukierków to miejsce, gdzie nie tylko można kupić przepyszne łakocie, lecz również zobaczyć, w jaki sposób są one wytwarzane. Zdecydowanie jest to ciekawe miejsce dla każdego czterolatka!

Adres: Nowy Świat 51

8) Smart Kids Planet

To nie jest typowa sala zabaw, gdzie dzieci biegają po labiryntach i zjeżdżają z zjeżdżalni. To miejsce pełne kreatywnych urządzeń i atrakcji, które angażują dzieci do „pracy” i zabawy. To miejsce jest tak przyjazne, zadbane i dobrze zorganizowane.

Adres: Żelazna 51/53

9) Ogród Botaniczny UW

Oczywiście dla małych dzieci wszystkie skomplikowane naukowe nazwy roślin będą jeszcze trudne, niemniej jednak warto je czytać, jeśli nasza pociecha będzie chciała. Często zapominamy, że dzieci bardzo łatwo chłoną wiedzę i są naprawdę bardzo wszystkiego ciekawe, zatem wizyta w ciekawym, ładnym ogrodzie botanicznym i spacer pomiędzy roślinami będzie dla nich prawdziwą frajdą!

Adres: Al. Ujazdowskie 4

10) Sala Zabaw Inca Play

To wspaniałe miejsce dla dzieci! Jest duże, wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów i przede wszystkim – czyste, co nie jest wcale takie oczywiste w innych miejscach tego typu. Wielką zaletą jest możliwość pomocy dziecku na atrakcjach, dzięki czemu nawet czteroletnie dzieci mogą spokojnie poradzić sobie ze wszystkimi zabawkami. Oczywiście im starsze dziecko, tym lepiej. Na miejscu znajduje się także dobra kawiarnia i restauracja oraz wydzielona przestrzeń dla dzieci.

Adres: Aleje Jerozolimskie 179 CH Blue City, poziom +4