Najlepsze atrakcje dla 4 latka w Warszawie

czterolatki

Warszawa to miasto, do którego obecnie przyjeżdża coraz więcej młodych osób i rodzin z małymi dziećmi – czy to na studia czy to w poszukiwaniu lepszej pracy. Niemniej jednak wiadomo – nie tylko pracą żyje każdy z nas, dlatego szczególnie w weekendy warto się rozejrzeć za jakimiś ciekawymi atrakcjami dla rodziny. Co szczególnie warto zobaczyć z żywym i ciekawym wszystkiego czterolatkiem? Poniżej przedstawione zostaną propozycje, które na pewno przypadną do gustu każdemu rodzicowi!

1) Centrum Nauki Kopernik

Przede wszystkim oczywiście warto wybrać się do Centrum Nauki Kopernik. Pamiętajmy w końcu, że dzieci w tym wieku mają ogromną potrzebę odkrywania świata, a im więcej będą mogły się nauczyć i zrozumieć, tym łatwiej będzie im kiedyś w przyszłości, ym szybciej będą się one także rozwijały. Wiele osób zapewne jednak stwierdzi, że w tym muzeum nie ma nic dla młodszych dzieci. Jednak wręcz przeciwnie – to właśnie tam uruchomiono specjalną wystawę Bzz!, zawierającą różne eksponaty, które dzieci mogą dotykać, bawić się nimi, sprawdzać, jak działają. Ponadto na pewno każdy maluch będzie zachwycony widokiem gwiazd i filmami wyświetlanymi w planetarium.

Warto jednak wspomnieć, że tu lepiej jest bilety kupować online z wyprzedzeniem, poza tym wbrew pozorom weekendy są bardzo dobrą porą na zwiedzanie, ponieważ nie ma wielu szkolnych wycieczek.

2) Muzeum dla Dzieci

To filia Państwowego Muzeum Etnograficznego. I właśnie – tu zapewne wielu rodziców westchnie, ponieważ mało komu z nas etnografia kojarzy się z czymś ciekawym Tymczasem w tym muzeum jest zupełnie inaczej! Tu dzieci mogą przede wszystkim dotykać każdego eksponatu, wszystko jest wytłumaczone tak, aby było zrozumiałe dla każdego wieku. Ponadto w tym muzeum dzieci mogą dosłownie zobaczyć, jak wyglądają inne kultury oraz poznać smak przygody i tajemnicy. Warto jeszcze zaznaczyć, że odbywa się tu także naprawdę sporo różnych warsztatów, gier i zabaw rodzinnych!

3) Dom Zagadek

Dom Zagadek to specjalny escape room stworzony z myślą o dzieciach. Generalnie jest on przeznaczony raczej dla dzieci od 8 roku życia, niemniej jednak jest to także ciekawa atrakcja w momencie, jeśli pójdziemy z naszym czterolatkiem oraz jego starszym rodzeństwem czy zaprzyjaźniona rodziną albo przyjaciółką, która ma nieco starsze dzieci.

4) Zoo

Oczywiście zoo to doskonała atrakcja dla każdego malucha. To także świetny sposób, aby pokazywać dziecku różnorodność życia, uczyć konieczności dbałości naszą planetę oraz rozwijać wrażliwość na przyrodę. Co ważne – wiele tu zależy od nas jako rodziców czy opiekunów. Sporym błędem jest traktowanie dzieci jako głupszych i nie czytanie tabliczek, na których napisana jest nazwa danego zwierzątka. Prowadzi to do tego, że dziecko mylnie postrzega rzeczywistość.

5) Hangar 464

To największy w Warszawie park trampolin. Ma on dwie lokalizację – jedna znajduje się na Gocławiu, druga zaś na Mokotowie. Warto jeszcze dodać, że znajdują się tu nie tylko trampoliny, lecz także przeróżne baseny z gąbkami czy batuty sportowe. Co istotne – rodziny znajdą tu także doskonałe miejsce, aby pograć wspólnie z małymi pociechami w koszykówkę, zbijaka czy inne proste gry.

6) Niewidzialna wystawa

Ta wystawa będzie lepszym rozwiązaniem dla czterolatków, które jednak są już dość poważne jak na swój wiek. Niewidzialna wystawa bowiem pokazuje świat, z jakim zmagają się osoby niewidome.

7) Manufaktura cukierków

Kto z nas nie lubi cukierków? Dzieci na pewno je kochają! A manufaktura cukierków to miejsce, gdzie nie tylko można kupić przepyszne łakocie, lecz również zobaczyć, w jaki sposób są one wytwarzane. Zdecydowanie jest to ciekawe miejsce dla każdego czterolatka!

8) Łazienki Królewskie

Nie należy także zapominać o tym, że wcale przecież nie musimy wiele wydawać, aby sprawić naszym pociechom frajdę. Idealnym miejscem na sobotę czy niedzielę będą zatem łazienki królewskie. Nie tylko możemy zrobić tam piknik a potem przejść się tym przepięknym parkiem, lecz również zwiedzić wspaniałe budynki, jak i przejść się do jedynego w swoim rodzaju Centrum Edukacji Ekologicznej.

9) Ogród Botaniczny UW

Oczywiście dla małych dzieci wszystkie skomplikowane naukowe nazwy roślin będą jeszcze trudne, niemniej jednak warto je czytać, jeśli nasza pociecha będzie chciała. Często zapominamy, że dzieci bardzo łatwo chłoną wiedzę i są naprawdę bardzo wszystkiego ciekawe, zatem wizyta w ciekawym, ładnym ogrodzie botanicznym i spacer pomiędzy roślinami będzie dla nich prawdziwą frajdą!

10) wycieczki poza Warszawę

Warto także naszego czterolatka wziąć na wyprawę za Warszawę i odetchnąć w cieniu drzew z dala od wielkomiejskiego huku. Szczególnie polecane są tu takie atrakcje jak np. kolej wąskotorowa w Sochaczewie czy też park w Arkadii albo Kampinowski Park Narodowy.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.