Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Krynicy-Zdroju w 2024

Krynica-Zdrój to piękna, turystyczna miejscowość, która przyciąga licznych zwiedzających. Na liście najchętniej odwiedzanych atrakcji znajdują się przeważnie pijalnie wód mineralnych, pijalnia „Słotwinka”, Muzeum Nikifora czy wieża widokowa. A co mogłoby się znaleźć na liście najlepszych restauracji? Ten przewodnik pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

1. Smaki Wisły

fot. fb.com/people/Restauracja-Wisła

Wystrój lokalu inspirowany stylem Art Deco, przepyszne desery wypiekane na miejscu, często spotykane występy muzyków na żywo – można długo wymieniać, ponieważ to tylko niektóre z zalet tej restauracji. Znajdująca się pod adresem Bulwary Dietla 1 restauracja Smaki Wisły położona jest w zabytkowym budynku, wzniesionym w 1880 roku. Można w niej zjeść smakowite desery (kremówkę, w-z, sernik czy tartę owocową), zupy, dania główne (schab, stek, pierś z kurczaka). W karcie znajdują się też pozycje specjalnie skomponowane dla dzieci.

2. Słotwiny Arena

fot. fb.com/slotwinyarena

Mieszcząca się przy ulicy Słotwińskiej 51A restauracja specjalizująca się w daniach kuchni o charakterze regionalnym. Przez okna można tam obserwować wieżę widokową oraz stok narciarski. Dużym zainteresowaniem wśród bywalców restauracji cieszy się pizza z pieca opalanego drewnem. Poza pizzą, istnieje też oczywiście możliwość zjedzenia naprawdę sycącego obiadu. W karcie znajdują się drugie dania z mięsem czy makaronem, burger, pierogi oraz naleśniki.

3. Dwóch Świętych

Kolejna restauracja mieszcząca się przy ulicy Bulwary Dietla, tym razem pod numerem 13. Można ją znaleźć zaraz obok deptaka, w pensjonacie Małopolanka. W ofercie odnajdziemy śniadania w formie bufetu szwedzkiego, a także drugie dania składające się ze świeżych warzyw, ryb oraz mięsa. Dobrze poczują się tam też wegetarianie, których nie pominięto podczas komponowania menu.

4. Karczma Cichy Kącik

W tym miejscu góralska atmosfera jest gwarantowana. Budynek jest zbudowany w ludowym stylu, a wewnątrz można cieszyć oko dekoracjami i ręcznie malowanymi kwiatami, słuchając regionalnej muzyki. W ofercie są śniadania, zupy, drugie dania, desery, przekąski i napoje. Wybór jest naprawdę duży; wśród dań głównych znajdują się potrawy mięsne, rybne oraz wegetariańskie. Karczma mieści się na ulicy Sądeckiej 2.