Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Krynicy-Zdroju w 2024

Krynica-Zdrój to piękna, turystyczna miejscowość, która przyciąga licznych zwiedzających. Na liście najchętniej odwiedzanych atrakcji znajdują się przeważnie pijalnie wód mineralnych, pijalnia „Słotwinka”, Muzeum Nikifora czy wieża widokowa. A co mogłoby się znaleźć na liście najlepszych restauracji? Ten przewodnik pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

1. Smaki Wisły

Wystrój lokalu inspirowany stylem Art Deco, przepyszne desery wypiekane na miejscu, często spotykane występy muzyków na żywo – można długo wymieniać, ponieważ to tylko niektóre z zalet tej restauracji. Znajdująca się pod adresem Bulwary Dietla 1 restauracja Smaki Wisły położona jest w zabytkowym budynku, wzniesionym w 1880 roku. Można w niej zjeść smakowite desery (kremówkę, w-z, sernik czy tartę owocową), zupy, dania główne (schab, stek, pierś z kurczaka). W karcie znajdują się też pozycje specjalnie skomponowane dla dzieci.

2. Słotwiny Arena

Mieszcząca się przy ulicy Słotwińskiej 51A restauracja specjalizująca się w daniach kuchni o charakterze regionalnym. Przez okna można tam obserwować wieżę widokową oraz stok narciarski. Dużym zainteresowaniem wśród bywalców restauracji cieszy się pizza z pieca opalanego drewnem. Poza pizzą, istnieje też oczywiście możliwość zjedzenia naprawdę sycącego obiadu. W karcie znajdują się drugie dania z mięsem czy makaronem, burger, pierogi oraz naleśniki.

3. Dwóch Świętych

Kolejna restauracja mieszcząca się przy ulicy Bulwary Dietla, tym razem pod numerem 13. Można ją znaleźć zaraz obok deptaka, w pensjonacie Małopolanka. W ofercie odnajdziemy śniadania w formie bufetu szwedzkiego, a także drugie dania składające się ze świeżych warzyw, ryb oraz mięsa. Dobrze poczują się tam też wegetarianie, których nie pominięto podczas komponowania menu.

4. Karczma Cichy Kącik

W tym miejscu góralska atmosfera jest gwarantowana. Budynek jest zbudowany w ludowym stylu, a wewnątrz można cieszyć oko dekoracjami i ręcznie malowanymi kwiatami, słuchając regionalnej muzyki. W ofercie są śniadania, zupy, drugie dania, desery, przekąski i napoje. Wybór jest naprawdę duży; wśród dań głównych znajdują się potrawy mięsne, rybne oraz wegetariańskie. Karczma mieści się na ulicy Sądeckiej 2.