Ciekawostki

Ratel Miodożerny – Ciekawostki

Ratel miodożerny
źródło: Sumeet Moghe / Wikipedia

Na świecie istnieje wiele gatunków zwierząt, które są mało znane, ale to sprawia jednocześnie, że są przy tym niezwykle tajemnicze. Bezapelacyjnie do tego typu osobników należy miodożer. To fascynujące zwierzę, którego historie bezsprzecznie warto poznać. Posłużyć temu mogą liczne ciekawostki na jego temat, które doskonale przedstawiają jego sylwetkę, jak i również sposób życia.

1. Małe zwierze

Miodożer to z pozoru zwierze małe, ale jest to jednocześnie osobnik niezwykle muskularny. Posiada niesamowicie ostre pazury i kły. Z pozoru wydaje się niegroźny, ale to zdecydowanie jedynie pozory.

2. Rekord Guinnessa

Niezwykle ciekawy jest w jego przypadku fakt, że trafił on do księgi Rekordów Guinnessa. Otóż znalazł on tam swoje miejsce, jako nieustraszone zwierze.

3. Samice

Bardzo ciekawy fakt dotyczy samic tego osobnika. Otóż samice są o wiele mniejsze od samców, a ich ciąża trwa około 6 miesięcy, co jest okresem dosyć długim, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że są niewielkie.

4. Pożywienie

Biorąc pod uwagę kwestie pożywienia, to jego nazwa potrafi być myląca. Owszem uwielbia miód, ale przede wszystkim jest to osobnik mięsożerny.

5. Nie boją się ludzi

Niezwykły jest również fakt, że miodożery praktycznie wcale nie boją się ludzi. Fakt, że mogą śmiało chodzić koło ludzi i szukać przy tym pożywienia sprawia, że są to osobniki niezwykle lubiane.

6. Grube futro

Miodożery znane są także z tego, że posiadają niesamowicie grube futro. Najlepszym tego przykładem jest to, że nawet w minimalnym stopniu nie boją się tak zwanych pszczół zabójców, których ukąszenia nie robią na nich żadnego wrażenia.

7. Mechanizm obronny

Warto także zauważyć, że posiadają one niezwykle rozwinięty mechanizm obronny. Jest on bardzo podobny do tego, który posiadają skunksy, dlatego w każdej chwili mogą one wystrzelić substancję, które odstraszą inne zwierzęta.

8. Węże

Interesującym faktem jest również to, że ich ulubionym posiłkiem są węże. Fascynujące jest to, że nawet ukąszenie ich przez owego węża nie kończy się dla nich śmiercią.

9. Doskonały węch

Miodożery znane są również ze swojego doskonałego węchu. Otóż potrafią wywęszyć swoją ofiarę nawet pod metrową warstwą ziemi.

10. Niesamowita inteligencja

Ich najważniejszą cechą jest jednak niesamowita inteligencja. Znają dobrze psychikę innych drapieżników, dlatego wykorzystują to i są przez nie omijane.