Ciekawostki

Pudel Duży – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Pudel Duży

Na świecie jest wiele interesujących ras psów, które wyróżniają się swoim wyglądem i charakterem. Niektóre psy mają bardzo mylny wygląd, więc pierwsze wrażenie może być niewłaściwe i krzywdzące dla danej rasy. Dużo sprzeczności ma w sobie na przykład Pudel Duży.

1. Pudel Duży to niezwykle efektowny pies. Na pierwszy rzut oka zachwyca on swoim nietypowym wyglądem. Jest duży, bo wyrasta na wysokość około 60cm i jest smukły.

2. Najbardziej efektowna jest jego sierść. Jest ona miękka, gęsta i ma strukturę wełny. Umaszczenie pudli dużych, może być białe, czarne lub morelowe. Psy te wymagają częstej pielęgnacji i w szczególny sposób trzeba dbać o ich sierść.

3. Pudle Duże z natury są bardzo przyjacielskie, to doskonałe psy rodzinne. Jeśli poświęci się im odpowiednio dużo uwagi i miłości, będą wierne, grzeczne i posłuszne.

4. Najważniejszą cechą tych psów, jest niebywała inteligencja. Uważa się nawet, że są to najinteligentniejsze psy na świecie. Dzięki temu bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, bez problemu łapią komendy właściciela, są też bezproblemowe w wychowaniu, bo szybko uczą się co im wolno a czego nie.

5. Pudle Duże można wystawiać na wystawach psów rasowych. To psy, które najczęściej wygrywają takie konkursy piękności dla psów, zważywszy na ich niesamowity wygląd.

6. Pudle wywodzą się z Francji i już Średniowieczu były towarzyszami ludzi. Często też brały udział w polowaniach na kaczki, dzięki swojej smukłej sylwetce i dużej szybkości, były w tym niezawodne.

7. Bardzo ważną kwestią w pielęgnacji tych psów, jest ich strzyżenie. W tym celu należy odwiedzać psiego fryzjera, który doskonale zna się na tym, jak należy obcinać takiego psa.

8. Pudle powinny odżywiać się wyłącznie karmą wysokowartościową, jest to ważne dla ich zdrowia a także do odpowiedniego wyglądu ich sierści.

9. Psy te lubią uprawiać niektóre sporty, ale nie jest to dla nich najważniejsze.

10. Pudle Duże są największą rasą wśród pudlów. W sumie wyróżnia się cztery odmiany Pudlów.