Ciekawostki

11 fascynujących ciekawostek o Lady Gaga

lady gaga
źródło: Carlos M. Vazquez / Wikipedia

Prawdziwe imię Lady Gagi to Stefani Joanne Angelina Germanotta. Jej pseudonim sceniczny pochodzi od piosenki Queen „Radio Ga Ga”.  Ma 36 lat i urodziła się 28 marca 1986 roku. Co jeszcze warto wiedzieć o tej popularnej piosenkarce? Zobacz zbiór ciekawostek.

1. Lady Gaga powiedziała kiedyś w wywiadzie, że wszędzie nosi fioletową filiżankę i spodek. Pije z mamą herbatę i noszenie jej sprawia, że ​​czuje się jak w domu.

2. Debiutancki album Lady Gagi „The Fame” był ogromnym hitem i osiągnął nr. 1 w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i wielu innych krajach. „Poker Face” i „Just Dance” stały się międzynarodowymi hitami, zajmując pierwsze miejsce na liście Billboard Top 100. Ten sam album zdobył 6 nominacji do nagrody Grammy i zdobył nagrody za najlepsze nagranie taneczne i najlepszy elektroniczny album taneczny za „Poker Face”.

3. Czy pamiętacie słynną mięsną sukienkę, którą nosiła gwiazda? Cóż, ważyła 50 funtów, nie ociekała krwią i według Gagi miała słodszy zapach? Franc Fernandez zaprojektował sukienkę, pozyskując mięso od rzeźnika swojej rodziny. Sukienka została wystawiona na wystawie „Women Who Rock” w Rock and Roll Hall of Fame.

4. University of South Caroline oferuje kurs w pełnym wymiarze godzin zatytułowany „Lady Gaga and the Sociology of Fame”. Jego celem jest rozwikłanie „socjologicznie istotnych wymiarów sławy Lady Gagi dotyczących jej muzyki, teledysków, mody i innych artystycznych przedsięwzięć”.

5. Lady Gaga to zdecydowanie ikona środowisk LGBT. Ujawniła, że ​​większość jej fanów pochodzi ze społeczności LGBT. Nic dziwnego, że zatrudniła drag queens Courtney Act, Shangela, Shannel i Detox, aby pojawiły się w teledysku do jej singla „Applause”.

6. Fibromialgia to przewlekła choroba, w której odczuwasz intensywny, rozległy ból mięśni, stawów i kości. Może to powodować ekstremalne zmęczenie i trudności z koncentracją, co doprowadziło do tego, że Gaga skróciła swoją ostatnią światową trasę koncertową. O tym stanie bardziej opowiada w swoim filmie dokumentalnym Netflix „Five Foot Two”.

7. Ucząc się gry na pianinie w wieku 4 lat i pisząc swoją pierwszą balladę w wieku 13 lat, Gaga ma oczywiście skłonności artystyczne. Liczne talenty Gagi obejmują aktorstwo, które dało jej kilka ról w programach takich jak „Rodzina Soprano”, a ostatnio „American Horror Story”.

8. Pierwotnie piosenkarka powiedziała, że ​​„Gaga” to pseudonim, który nazywali ją przyjaciele. Ale w 2010 roku powiedziała Flybe Magazine, że jej były producent i chłopak Rob Fusari po raz pierwszy nazwał ją Gaga, a piosenkarka wymyśliła wtedy jej pseudonim sceniczny, zgodnie z Insider.

9. Elton John i David Furnish mają dwóch synów, Zachary’ego i Eliasza. Przyjaciółka pary, Gaga została zaszczycona tym, że została matką chrzestną obu dzieci. W wywiadzie radiowym z Heart, Elton John ujawnił: „Kąpie je, śpiewa im, czyta im historie. Jest największą matką chrzestną. Naprawdę jej na nich  zależy”.

10. Lady Gaga wskoczyła na markę do makijażu celebrytów, kiedy wyszła z HAUS Laboratories w 2019 roku. To przedsięwzięcie było jednak odpowiednie, ponieważ Gaga miała wiele charakterystycznych, artystycznych makijaży w całej swojej karierze i występach.

11. Lady Gaga wystąpiła na inauguracji Joe Bidena w 2021 roku. Śpiewając „The Star-Spangled Banner”, Gaga pokazała się w oszałamiającej i dramatycznej niebiesko-czerwonej sukni od Schiaparelli. Piosenkarka ujawniła brytyjskiemu Vogue w wywiadzie, że jej sukienka jest kuloodporna.