Porady

Przywieź niezapomniane wspomnienia z podróży

plaża

Decydujemy się na podróże z różnych względów. Chcemy odpocząć od codziennych obowiązków i problemów. Pragniemy poznawać nowe kultury, języki, tradycje i zwyczaje. Podróż to odkrywanie nieznanych lądów, lecz także poznawanie nas samych. Podróżując, wzbogacamy siebie o nowe doświadczenia. Z każdego wyjazdu, niezależnie jak krótki lub jak długi jest, przywozimy wspomnienia, które zostają z nami na całe życie.

Gdzie najczęściej podróżujemy ? Najpopularniejszymi kierunkami w 2017 roku były: Turcja, Egipt, Hiszpania, Portugalia, Albania, Grecja. Tak więc zwiedzamy baseny Morza Śródziemnego, a także kraje pozaeuropejskie. Zazwyczaj są to miejsca, które bardzo często Polacy wybierają, decydując się na urlop. Przede wszystkim ze względu na piękną pogodę, którą możemy cieszyć się przez cały pobyt.

Zaobserwować można, że zdecydowanie częściej podróżujemy na własną rękę. Coraz więcej, zwłaszcza młodych ludzi, kupuje tylko bilety lotnicze i rezerwuje nocleg. Ostatnio rzadziej wybieramy oferty wczasów organizowanych przez biura podróży. Natomiast, ci najbardziej odważni ruszają w świat autostopem, nie wiedząc kiedy i jak dotrą do docelowego miejsca. Podczas podróży, chcemy mieć większą niezależność i swobodę, dlatego samodzielnie zwiedzamy nowe miejsca. Jednak nie wszyscy lubią szukać na własną rękę hotelów czy mieszkań za granicą, dlatego wolą, aby to ktoś się nimi zaopiekował, na przykład biuro podróży. Mimo to,  niezależnie, czy podróżujemy na własną rękę, czy za pośrednictwem biura podróży – nie powinniśmy zapominać o jednej ważnej rzeczy. Mowa o ubezpieczeniu turystycznym.

Po co mi ubezpieczenie turystyczne?

Wyruszając w podróż, planujemy wszystko od A do Z. Bilety lotniczce, rezerwacje, ostatnie zakupy w sklepach, zapominając o tym, że nieoczekiwanych sytuacji nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć. Niezależnie od tego, czy nasz wyjazd trwa dwa dni czy miesiąc, powinniśmy wziąć pod uwagę do jakich nieszczęśliwych sytuacji najczęściej dochodzi, kiedy się podróżuje.

1). Musisz odwołać zaplanowany wyjazd

Niestety bardzo często bywa tak, że musimy zrezygnować z zaplanowanej podróży. Powodów jest wiele. Najczęściej plany krzyżują nam nagła choroba, śmierć lub przyczyny zawodowe. Koniecznością jest więc anulowanie wyjazdu.

2). Twój lot został odwołany

Załóżmy, że nie masz bezpośredniego lotu do docelowego miejsca. Zatem musiałeś kupić lot przesiadkowy. Najczęściej przesiadamy się w Madrycie, Berlinie, Amsterdamie czy Londynie, by potem ruszyć w najodleglejsze miejsce. Niestety Twój lot został odwołany i straciłeś bilety.

3). Przegapiłeś lot

Bywa i tak, że z różnych przyczyn zdarza nam się przegapić zaplanowany lot. Zaśpimy, utkniemy w korkach lub inna nieoczekiwana sytuacja nie pozwoli dotrzeć nam na lotnisko.

4). Twój hotel został zniszczony przez huragan

Zaplanowałeś wczasy na Arubie nad Morzem Karaibskim i zarezerwowałeś swój wymarzony hotel, który niestety kilka dni przed Twoim lotem został zniszczony przez huragan. Tracisz rezerwacje, pieniądze, nocleg.

5). Zaginiony bagaż

Od zawsze marzyłaś o ślubie na jednej z najpiękniejszych wysp – Capri. Ten dzień właśnie nadszedł. Jednak okazało się, że Twój bagaż zaginął. Suknię i ślubne dodatki masz przy sobie, a co z resztą rzeczy, które miałaś w walizce.

9). Nieszczęśliwy wypadek lub nagła choroba

Od dłuższego czasu planowałeś wspólną wspinaczkę z kolegami w Dolomitach na Punta Frida. Jednak podczas wspinania niefortunnie upadłeś i skręciłeś kostkę. Nie jesteś w stanie zejść z powrotem z góry. Potrzebujesz natychmiastowej pomocy lekarza.

Bardziej prawdopodobniejszy scenariusz? Zatrułeś się lokalnym jedzeniem w restauracji i poważnie się rozchorowałeś. Bez leków choroba nie przejdzie.

Dlatego nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym

Nieszczęśliwych sytuacji może być znacznie więcej. Nikt nie chciałby, żeby któryś z powyższych scenariuszy nam się przydarzył. Jednak któryś z nich mógłby być możliwy. Zatem nigdy nie powinniśmy wykluczyć, że coś złego może nam się przytrafić.

Natomiast gdyby, któraś z wymienionych sytuacji przytrafiłaby się podczas Twojego urlopu, tylko z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym np. ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA dopasowanym do Twojej podróży, jesteś w stanie odzyskać stracone pieniądze lub uzyskać oczekiwaną pomoc medyczną czy transport medyczny.

Często zapominamy, że niewielki koszt ubezpieczenia turystycznego jest nieporównywalnie niski w przeciwieństwie do kosztów usług lekarskich za granicą. Na przykład, w przypadku nagłego zawału za niezbędną pomoc medyczną zapłacimy ponad 200 tysięcy złotych! Możemy wykupić ubezpieczenie assistance, dzięki któremu uzyskamy pomoc i wsparcie podczas wyjazdu, na przykład wyszukanie najbliższej placówki medycznej lub pomoc w tłumaczeniu. Ubezpieczenie kosztów leczenia dotyczy zapewnienia pokrycia finansów w przypadku nagłej choroby lub wypadku. Dodatkowo, istnieje także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, gdybyśmy to my wyrządzili szkodę osobie trzeciej i musieli pokryć koszty z tym związane. Dotyczy to popełnionej szkody na zdrowiu, życiu lub majątku. Wielu z nas decyduje się też na wykupienie ubezpieczenia bagażu, podróży lotniczej i rezerwacji.

Zalecamy, aby wyjeżdżając podejmować rozsądne decyzje i wykupić właściwe ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu będziemy mogli w spokoju cieszyć się urlopem z najbliższymi.