PodróżePorady

Miód Manuka i Miodne wakacje

Miód był używany od czasów starożytnej Grecji i Egiptu dla jego właściwości leczniczych. Miód ma pewne dobroczynne właściwości, a ciekawym spektem jest to, że bardzo niewielu ludzi jest na niego uczulonych.

Istnieje jednak szczególny rodzaj miodu, który, jak dowodzi współczesna nauka i badania, posiada dodatkowe naturalne właściwości lecznicze i antybakteryjne. Miód Manuka z Nowej Zelandii staje się sławny jako naturalne lekarstwo na różne choroby.

Nie wszystkie miody manuka są takie same, a na pewno nie wszystkie zawierają te właściwości lecznicze, które uczyniły go tak sławnym. To jest po prostu tak, jak jest produkowany naturalnie. Niektóre z nich są tylko odpowiednikiem standardowego miodu, ale o smaku manuka, który jest dość wyjątkowy i smakowity.

Czym jest miód Manuka? Otóż jest to gatunek miodu powstający z nektaru krzewów manuki któe rosną głównie w południowej Australii oraz Nowej Zelandii.

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne wykorzystywany jest do leczenia wielu schorzeń. Głównym składnikiem antybakteryjnym w miodzie manuka jest metyloglikoksal (MGO), który jest związkiem występującym w większości rodzajów miodu, ale tylko w małych ilościach. W tym produkcie zawartość jest wyższa z powodu kwiatów manuka, które są używane do zbierania miodu przez pszczoły.

Uważa się, że miód manuka może służyć jako środek profilaktyczny. Wysoki poziom cholesterolu jest problemem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Ten produkt może obniżyć wysoki poziom cholesterolu LDL, który jest szkodliwy. Może on również przynieść ulgę w infekcjach oczu i uszu. ponieważ w tym produkcie zawartość jest wyższa ze względu na kwiaty manuka, które są używane do zbierania miodu przez pszczoły. Lista sposobów wykorzystania tego produktu do leczenia różnych schorzeń jest bardzo długa.

Warto zabrać ze sobą miód w podróż. Szczególne znaczenie dla podróżnych ma jednak to, że poprzez użycie miodu na ranie, warstwa, którą tworzysz, tworzy barierę zapobiegającą dalszej infekcji. Może to być dość ważne w wielu okolicznościach. Oznacza to również, że jeśli nie masz ładnego sterylnego opatrunku gotowego do użycia, warstwa miodu pomaga powstrzymać ten brudniejszy kawałek materiału, którego używasz jako opatrunek, przed bezpośrednim kontaktem z raną.

Jest on również bardzo przydatny w miejscach, gdzie czysta woda nie jest tak łatwo dostępna. Jest on obecnie eksportowany z Nowej Zelandii do coraz większej liczby krajów. Można nawet dostać tubę ze sterylizowanym miodem manuka, który łatwo zabrać ze sobą w podróż.

Przemysł medyczny jest zalewany ogromnymi ilościami produktów odpowiednich do leczenia ciała i skóry. Większość z nich jest przygotowana z produktów syntetycznych, które są niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Nie są one naturalne, dlatego pozostawiają widoczne efekty uboczne. Cudowny miód manuka jest zupełnie inny niż wszystkienektary. Jest to najskuteczniejszy, naturalnie dostępny lek. Nawet starożytni filozofowie, tacy jak Arystoteles, zaufali nektarowi w jego terapeutycznym zastosowaniu do leczenia wielu dolegliwości skóry i ciała.

miód

Problemy te często wynikają z nadmiernej ekspozycji na słońce, infekcji, a nawet zaburzeń wewnątrz organizmu. Opracowany z krzewu manuka, od którego nektar wzięła się jego nazwa, jest najstarszym znanym, naturalnie przygotowanym do użycia lekiem.

Specjalne dodatkowe właściwości antybakteryjne niektórych miodów manuka wraz z ich skutecznością gojenia ran sprawiają, że ten naturalnie występujący produkt jest w wielu przypadkach bardzo dobry na trądzik.

Jak stosować miód manuka?

Nałóż miód manuka bezpośrednio na plamy i okolice trądziku. W ten sposób unikalne właściwości antybakteryjne i uzdrawiające działają bezpośrednio na zainfekowany obszar. Zapewnia również bardzo dobre dodatkowe właściwości nawilżające.

Gdzie kupić oryginalny miód manuka?

Miód dostępny jest w dobrych sklepach ze zdrową żywnością. Zazwyczaj nie znajdziemy go w supermarketach, a ceny w sklepach ze zdrową żywnością powinny być bardzo zbliżone do siebie. Możemy również miód kupić przez internet.

Miód manuka – jak rozpoznać oryginalny?

Oryginalny miód Manuka znajdziemy w dobrych sklepach ze zdrową żywnością. Jeżeli spotkaliście się z ceną, która odbiega znacząco od cen w innych sklepach bądźcie czujni. Być może to będzie podróbka. Warto poprosić sprzedawcę o certyfikat.

Miód manuka ile kosztuje i który miód manuka wybrać?

Cena jest zależna od wielkości opakowania i  od stężenia methylglyoxalu, który jest najważniejszym wskaźnikiem jakości miodu. Istnieją miody z MGO na poziomie 30+, a cena waha się w granicach 50 zł za 250g. Cena 550+ zaczyna się od 220 zł. My osobiście polecamy miody o stężeniu MGO 250, 400 lub MGO 550+.

Miód manuka – mgo co to jest?

MGO to methylglyoxal i jest to związek chemiczny, charakterystyczny dla miodów Manuka. Jest to związek o wzorze C3H4O2 należy do grupy aldehydów.

Podsumowując miód ten jest substancją organiczną, która zawiera naturalne właściwości przeciwwirusowe, antyseptyczne i antybakteryjne, co oznacza, że jest idealny do leczenia infekcji na ranach. kolejną kluczową korzyścią jest fakt, że w rzeczywistości niszczy on bakterie, co umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie procesu gojenia.