Polska

Gdzie Warto Zjeść Dobre Jedzenie w Poznaniu

stolik

Poznań należy do jednych z najpopularniejszych miast w Polsce. Jest to miejsce idealne na krótki wypad, na przykład weekend. Oprócz pięknej Starówki i wielu zabytków w Poznaniu znaleźć można wiele restauracji z pysznym jedzeniem. Poniżej lista restauracji najbardziej godnych uwagi:

1. Matii Sushi

fot. fb.com/MatiiSushi

Dla miłośników kuchni japońskiej jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia. Lokal oferuje szeroką gamę dań lunchowych, ale jest to również idealne miejsce na kolację. Restauracja zapewnia swoim Klientom również posiłki wegańskie, bezglutenowe i inne.

2. Rynek 95

fot. fb.com/rynek95

restauracja położona w samym sercu Starego Miasta, gdzie króluje tradycyjna kuchnia europejska, w tym polskie przysmaki. Restauracja słynie z pięknego wnętrza a panująca romantyczna atmosfera zachęca do spędzenia w tym miejscu miłych wieczorów.

3. VIS A VIS Koziołków

fot. fb.com/VisAVisKoziolkow

Podobnie jak poprzednią restaurację, tę również można znaleźć na Starym Mieście. Miejsce słynie z kuchni europejskiej a Klientów  przyciągają estetycznie wykończone dania.

4. WHISKEY IN THE JAR

fot. fb.com/WhiskeyInTheJarPoznan

Dla wszystkich, którzy kochają kuchnię amerykańską to miejsce będzie strzałem w dziesiątkę. Przepyszne burgery i inne przysmaki razem ze świetną muzyką sprawiają, że jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców.

5. Pyra Bar

fot. fb.com/Pyrabar

Dla osób chcących skosztować regionalnych poznańskich przysmaków ziemniaczanych w przystępnej cenie jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia.

6. ORZO

Restauracja, która swój punkt posiada nie tylko w Poznaniu. Słynie z przyjemnego klimatu i jest to miejsce, które oferuje różne rodzaje kuchni, od włoskiej po amerykańską.

7. SLON – SEAFOOD & more

To z kolei propozycja dla osób, które przede wszystkim uwielbiają owoce morza, ale restauracja również oferuje kuchnię śródziemnomorską oraz europejską. Dla osób będących na dietach eliminacyjnych jest to odpowiednie miejsce, w menu zawarte są bowiem dania wegańskie i bezglutenowe.

8. SZARLOTTA RESTAURANT

Tuż obok Starego Miasta restauracja oferująca kuchnię polską oraz europejską. Można w niej zjeść pyszne śniadania, lunche, kolację oraz wypić drinka.

9. Thai Thai

Miejsce, które jest jednym z najbardziej docenianych punktów gastronomicznych w szczególności przez miłośników kuchni azjatyckiej. Obsługa działa szybko a menu przystępne cenowo.

10. Figaro

Restauracja włoska, w której królują pizze i makarony, a ponadto pyszne włoskie wina. Miejsce to można znaleźć w centrum miasta.

Na mapie Poznania można znaleźć wiele interesujących restauracji z niepowtarzalnym klimatem i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.