Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Grudziądzu – gdzie z dzieckiem?

Miasto Grudziądz

Grudziądz jest miastem leżącym w województwie kujawsko-pomorskim, które stanowi doskonałą bazę wypadową na krótki urlop. Region ten słynie z pięknych widoków lasów i jezior, a w samym mieście i jego okolicach znajdziemy wiele atrakcji także dla najmłodszych wczasowiczów. Oto 10 największych atrakcji w Grudziądzu dla rodzin z dziećmi.

1. Jezioro Rudnik

Jezioro Rudnik – a oficjalnie Jezioro Rudnickie Wielkie – to miejsce, które pokochają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Pobliskie lasy pozwalają na wielogodzinne trekkingi, a sam zbiornik posiada trzy duże, strzeżone kąpieliska. Dla dzieci przewidziane są takie atrakcje jak zajęcia z animatorem (w sezonie letnim) oraz szkółka pływacka. Na plaży Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku znajduje się także restauracja oraz miejsce na grilla lub ognisko. Wstęp na główną plażę jest płatny. Dodatkowo na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia rowerów.

2. Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika

Planetarium w Grudziądzu oferuje całą gamę seansów, które nastawione są na uczestnictwo dzieci i młodzieży. Wizyta w tym miejscu przeniesie nasze pociechy w świat gwiazd i planet. Każdy seans trwa 30 minut. Poza cyklicznymi seansami, planetarium oferuje szereg jednorazowych wykładów i zajęć dla dzieci, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia te zwykle są bezpłatne i pozwalają najmłodszym uczestnikom na zrozumienie podstawowych zagadnień.

3. Rodzinny Park Rozrywki „Mega-Park”

Mega-Park w Grudziądzu to miejsce, które jest szczególnie warte uwagi rodziców. Znajdziemy tutaj ZOO, Miasteczko Westernowe, Lunapark, Krainę Bajek oraz wystawę dinozaurów i pradawnych owadów. Cały kompleks pozwala na spędzenie wielu godzin wspaniałej rozrywki. Warto wcześniej sprawdzić dokładny harmonogram Pokazów Westernowych, które uatrakcyjnią nasz pobyt. Dla osób, które nie chcą korzystać z lunaparku, Mega-Park przewidział tańsze bilety spacerowe, dzięki którym możemy zwiedzić ZOO, Miasteczko Westernowe oraz Krainę Bajek i wystawę Dinozaurów.

4. Centrum Zabaw Galaktyka

Galaktyka to miejsce, które przeznaczone jest przede wszystkim dla najmłodszych. Sala zabaw oferuje przede wszystkim aktywny wypoczynek. Znajdziemy tutaj baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód i rozległą ściankę wspinaczkową. Wydzielona jest również strefa do gry w piłkę ręczną lub koszykówkę. W czasie zabawy odbywają się także zajęcia z animatorami m. in. warsztaty sensoryczne, zajęcia plastyczne, rozgrywki sportowe i animacje tematyczne.

5. Basen Miejski Tarpno

Jeśli odwiedzamy Grudziądz w upalnych, letnich miesiącach, na chwilę wytchnienia pozwoli Basen Miejski Tarpno. To odkryta pływalnia, która złożona jest z dwóch basenów: głębokiego i płytkiego, z których drugi z nich doskonale nadaje się dla dzieci i młodzieży. Na terenie obiektu znajduje się również zjeżdżalnia wodna oraz brodzik dla najmłodszych dzieci.

6. Geotermia

W chłodniejsze dni możemy wybrać się do Geotermii – kompleksu basenów solankowych, w których znajdziemy także kilka atrakcji dla dzieci. Poza głównym basenem ulokowany jest tutaj również brodzik, jacuzzi oraz basen z przeciwprądem. W cieplejsze dni możemy skorzystać także z dużego basenu zewnętrznego.

7. Linarium i plac zabaw

Niewielkie linarium w Grudziądzu znajduje się przy jednej z plaż Jeziora Rudnickiego. Najmłodsi wczasowicze mogą spędzić tutaj nawet kilka godzin aktywnej zabawy na huśtawkach, karuzelach i tzw. „pająku” złożonym z wytrzymałych lin.

8. Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu oferuje szereg zajęć dla młodszych i starszych dzieci. Poza regularnymi zajęciami m. in. ze sztuki teatralnej czy rysunku, odbywają się również różnego rodzaju imprezy, konkursy i inne wydarzenia, na które możemy uczęszczać całą rodziną. Ognisko Pracy Pozaszkolnej organizuje także koncerty i spektakle, na które warto się udać nawet, jeśli w Grudziądzu spędzamy jedynie krótki urlop.

9. Mega Hopland

Mega Hopland to centrum rozrywki, którego oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży. Znajdziemy tutaj baseny pełne piłeczek, dmuchane konstrukcje i zjeżdżalnie, karuzele oraz tory zabaw i przeszkód. Dodatkowo w obiekcie odbywają się zajęcia z animatorami, które umilą czas najmłodszym gościom.

10. Wieża Klimek

Wieża Klimek jest pozostałością po średniowiecznym zamku krzyżackim. Dziś stanowi przede wszystkim punkt widokowy, dzięki któremu możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Wstęp na wieżę jest całkowicie bezpłatny, a zwiedzać ją można codziennie od godziny 9:00 do 20:00 (od 1 kwietnia do końca października) lub 18:00 (od 1 listopada do 31 marca).

Grudziądz słynie z pięknej, klimatycznej architektury. Nawet podczas urlopu z dziećmi z pewnością warto zwiedzić choćby główne zabytki, przejść się uliczkami dookoła zabytkowego Rynku oraz posmakować lokalnych potraw. To wszystko sprawi, że zarówno my, jak i nasze pociechy, spędzą niezapomniany odpoczynek.