Podróże

5 najlepszych pomysłów na zachowanie żywych wspomnień z podróży!

Asuan Egipt

Jako entuzjasta podróży, ważne jest, aby mieć coś do zapamiętania swoich podróży. Przypomnienie o twoich niezliczonych przygodach (lub błędach) i zabawie! Jednak czas może zatrzeć szczegóły – dlatego ważne jest, aby zachować swoje wspomnienia z podróży w inny sposób.

W tym poście zebraliśmy najlepsze pomysły, aby zachować swoje wspomnienia z podróży. Czytaj dalej!

1. Mapy zdrapki

Mapy zdrapki to zabawny i interaktywny sposób na śledzenie swoich podróży. Te mapy są jak tradycyjne mapy podróży, z wyjątkiem tego, że jest warstwa foliowa na górze. Możesz zdrapać warstwę folii z miejsc, które odwiedziłeś, aby odsłonić prawdziwy kolor pod spodem.

Istnieją różne mapy zdrapki, które można wybrać. Możesz kupić te dla konkretnego kraju lub nawet mapę świata, zwłaszcza jeśli lubisz latać do innych krajów. Zdrapać miejsca i pokazywać je w swoim ulubionym pokoju w domu. Nie tylko będzie Ci przypominać o Twoich podróżach, ale także zainspiruje Cię do odkrywania nowych miejsc!

Pamiętaj, że często mapa zdrapka jest dostarczana z dedykowanym narzędziem do zdrapywania, więc nie powinieneś używać paznokci. W przypadku, gdy narzędzie zaginie, możesz użyć pinezek. Do zestawów z mapą zdrapką dołączone są również naklejki, różne paski, karty edukacyjne i wiele innych.

2. Wypełnij shadowbox

scrapbooking

Shadowbox to w zasadzie zamknięta szklana gablota, w której widać przedmioty związane z konkretnym tematem. Możesz ją zawiesić na ścianie. Można ją również nazwać trójwymiarową wersją scrapbooków. Pudełko na wspomnienia to doskonały sposób na pielęgnowanie wspomnień, a jednocześnie na wzbogacenie wystroju domu.

Ponieważ wymaga on przedmiotów pogrupowanych tematycznie, możesz wykorzystać wszystkie pamiątki i stworzyć artystyczny shadowbox. Możesz w nim umieścić zdjęcia, pocztówki, bilety, dekoracje i specjalne przedmioty. Należy jednak pamiętać o selektywnym doborze rzeczy.

Większość shadowboxów mierzy 90×60 lub 25×25 lub mniej. Możesz znaleźć większe wersje, ale ciężko będzie je powiesić. Niemniej jednak najlepiej wybrać przedmioty, które natychmiast włączają wspomnienia w twoim umyśle.

3. Pokaz slajdów z podróży

Spraw, aby twoje wspomnienia były ponadczasowe dzięki pokazowi slajdów z podróży! Pokaz slajdów z podróży to seria zdjęć lub klipów wideo, które łączysz w prezentacji. Zazwyczaj jest to krótki film, który oferuje widzom rzeczywisty wgląd w Twoje podróże.

Pokaz slajdów z podróży to świetny sposób na ponowne przeżycie wspomnień. Jest to również ekscytujący sposób na dzielenie się podróżą z przyjaciółmi i rodziną. Możesz opublikować pokaz slajdów na platformach mediów społecznościowych lub wysłać go prywatnie do ukochanych osób. Możesz również kupić ramkę do cyfrowych pokazów slajdów i wyświetlić ją w swoim salonie.
Staraj się, aby twój pokaz slajdów był krótki i precyzyjny. Nie przekraczaj 5 do 10 minut i dodaj atrakcyjne efekty, przejścia lub piosenki. Jeśli nie wiesz, jakiego programu użyć do stworzenia takiego pokazu slajdów, to wejdź w link i dowiedz się więcej o programie do prezentacji zdjęć właśnie tutaj!

4. Scrapbooking

monstera

Jeśli masz artystyczną lub kreatywną stronę, dlaczego nie stworzyć scrapbookingu z podróży?

Kup wystarczająco duży dziennik i wypełnij go zdjęciami i różnymi przedmiotami, które zebrałeś podczas swoich podróży, takimi jak bilety i pocztówki. Oprócz wklejania, możesz również narysować szkice unikalnych rzeczy, których świadkiem byłeś po drodze. Albo napisz kilka urywków ważnych wydarzeń, które pamiętasz, ale nie masz jak ich przedstawić.

5. Dziennik podróży

Dziennik podróży pozwala zanotować nawet najbardziej zawiłe i najdrobniejsze szczegóły swoich doświadczeń z podróży. Możesz udokumentować wszystko, począwszy od miejsc, które odwiedziłeś do ludzi, których spotkałeś. Pisanie wszystkich tych wydarzeń pomaga cieszyć się nimi w późniejszym okresie życia.

Teraz nie musisz być całkiem wymyślny. Dobrze jest używać zwykłego kieszonkowego dziennika, ponieważ będzie on dla Ciebie prywatny. Ponadto, ułatwia on sporządzanie notatek podczas podróży. Jeśli jednak wolisz pokazywać swoje zapiski ludziom lub lubisz być oryginalny, istnieje wiele opcji strukturalnych dzienników dostępnych. Te dzienniki podróży mają dedykowane miejsce na zdjęcia, listy, codzienne wpisy, kalendarze i wiele innych.

Jest tak wiele sposobów na to, aby Twoje wspomnienia z podróży były świeże i wciąż żywe! Mamy nadzieję, że powyższe pomysły pomogły Ci przekształcić te wspomnienia w ponadczasowe piękno.