Europa

10 Ciekawostek dla Dzieci na Półwyspie Bałkańskim

bałkany

Półwysep Bałkański jest w rzeczywistości prawdziwą skarbnicą atrakcji. Zachwycą się tutejszą mentalnością dorośli, dzieci będą mogły oddać się zabawie i zwiedzaniu w najlepszym wydaniu. Choć te tereny wciąż są stosunkowo dziewicze, a biura turystyczne od niedawna proponują ten kierunek, to trzeba powiedzieć, że Bałkany w żadnym stopniu nie odstają od reszty Europy. Są inne, jeszcze nieznane i pełne niespodzianek, dla których warto się tutaj wybrać z całą rodziną.

1. Kanion

W Czarnogórze znajduje się jeden z najgłębszych kanionów. Kanion rzeki Tary to wyjątkowo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Można załapać się na spływ kajakiem lub zdecydować na zjazd tyrolką.

2. Zatoka Kotorska

Z całą pewnością warto udać się z dziećmi do Budvy nad Zatoką Kotorską. Miasteczko słynie z pięknych palm, które nieco przypominają przerośnięte ananasy i pięknych kamienistych plaż.

3. Kotor

Kotor nie bez powodu nazywany jest perłą Czarnogóry. To niewielkie portowe miasteczko zachwyca architekturą i sporą ilością kotów, które dosłownie opanowały wąskie uliczki i zakamarki Kotoru.

4. Serbia

Będąc w Serbii, warto udać się z dziećmi do Parku Narodowego Tara. To miejsce idealne na rodzinny spacer. Cudowna sceneria i bliskość natury z pewnością się przydadzą po intensywnym zwiedzaniu bardziej zatłoczonych miejsc.

5. Dom na rzece

Również w Serbii znajduje się jeden z najsłynniejszych domów na rzece. W tym wypadku chodzi o rzekę Drinę i niewielką chatkę umiejscowioną na skale, która znajduje się na powierzchni. To niezwykle malownicze miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

6. Młodzi podróżnicy

Młodzi podróżnicy z pewnością ucieszą się z przejazdu serbską wąskotorówką. Trzeba przyznać, że trasa jest zdumiewająco piękna, a wycieczka robi wrażenie na turystach w każdym wieku.

7. Belgrad

Będąc w Belgradzie warto udać się do dzielnicy Zemun. To miejsce o urokliwym klimacie. Pełno tutaj kolorowych domków i z pewnością jest to dobre miejsce na rodzinny obiad.

8. Bułgaria

Bułgaria jako państwo bałkańskie również ma sporo do zaoferowania dla najmłodszych. Warto wybrać się na wycieczkę do skansenu Etyr. Na miejscu będzie można dowiedzieć się, jak przed laty funkcjonowała bułgarska wieś.

9. Wodny Park Atrakcji Aquapolis

Bułgaria to także kraj słynący z rewelacyjnych aquaparków. Jednym z najpopularniejszych jest Wodny Park Atrakcji Aquapolis.

10. Park Tańczących Niedźwiedzi

Z całą pewnością warto również wybrać się na wycieczkę do bułgarskiego Parku Tańczących Niedźwiedzi. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć te piękne zwierzęta w naturalnym środowisku.