Europa

Najlepsze Kluby i Dyskoteki w Pradze

kluby praga
Zdjęcie poglądowe – stockowe. Pozowane przez modeli

Praga to jedno z piękniejszych miast w Europie. Nie ma co się więc dziwić, że Polacy mając wolny weekend, chętnie jadą do tego miasta, by pozwiedzać zabytki i poczuć atmosferę stolicy Czech. W Pradze można również zaznać życia towarzyskiego, bo nie brakuje tam świetnych lokali czy dyskotek, w których można potańczyć i spędzić wieczór w miłej atmosferze. Postanowiliśmy więc zrobić dla was przegląd takich miejsc, gdzie dobrze zjecie, potańczycie i wrócicie do domu z uśmiechem.

Palac Akropolis

Jednym z najbardziej modnych miejsc do zabawy w Pradze jest Palac Akropolis. To miejsce mające ogromne znaczenie historyczne i nie jest to typowa dyskoteka, którą znamy z polskich miejscowości. Posiada ona poza miejscem do tańczenia salę koncertową, kino, przestrzeń widowiskową oraz teatr. Jest to swoiste centrum kultury, które wieczorami zamienia się w płonący parkiet. Co ciekawe, jest tam ogromny rozstrzał muzyczny – od reggae po techno. Bardzo efektowny wystrój i dobry klimat sprawia, że wielu turystów wybiera właśnie Palac Akropolis.

Futuruum Club

Kolejną miejscówką, którą warto odwiedzić, by się rozerwać w Pradze jest Futuruum Club. Jest to miejsce z muzyką z lat 80-tych i 90-tych, która stale ma spore rzesze fanów w Polsce i nie tylko. W tygodniu można tam usłyszeć muzykę mniej komercyjną, ponieważ pojawia się soul czy jazz, natomiast weekendy to wyżej wymienione gatunki, jak również remixy starych hitów w nowych wersjach.

Zlaty Strom Bar&Club

Zlaty Strom Bar&Club jest miejscem z 3 barami, gdzie nie brakuje tak efektownych wnętrz, jak chociażby podświetlany parkiet. Nie jest to częste, dlatego chociaż z tego powodu warto odwiedzić tę lokalizację. To miejsce, które jest bardzo popularne wśród młodzieży czeskiej, a to chociażby dlatego, że można tańczyć tam do białego rana. Już sama lokalizacja przyciąga, ponieważ prowadzą do niej schody pod ziemią.

Lucerna Music Bar

To bardzo dobre miejsce na zabawę chociażby z tytułu położenia w pobliżu Placu Wacława. To miejsce, które przypomina lokale z lat 80-tych i to jest jego największą domeną. Wyjątkowe jest to, że na ekranach można zobaczyć teledyski wielkich hitów z lat 80-tych i 90-tych i doskonale odnajdą się w nim starzy koneserzy tego gatunku, jak również młodzi.

Cross Club

Dyskoteka ze złomu? Tak, to jest możliwe dzięki Cross Club i tym samym jest to miejsce rodem z filmów i książek science-fiction. Poza dyskotekami odbywają się tutaj pokazy filmowe, wystawy czy konferencje. Nie brak tutaj klimatów reggae, ale też i muzyki elektronicznej. W trakcie dnia jest zwykłą kawiarnią, jednak samym wystrojem przyciąga masę chętnych do zabawy.

MeetFactory Music

To miejsce, gdzie można usłyszeć wielu niezależnych artystów i jest to nowoczesny kompleks sztuki, gdzie pomieści się w nim aż 1200 osób. Są organizowane koncerty, ale też potańcówki w mniejszym czy większym gronie. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą się pobawić trochę na uboczu i nie chcą wybierać wielkomiejskiego zgiełku klubów położonych w centrum Pragi.

Cafe 80’s

Cafe 80’s to lokal położony w historycznej części Pragi, który swoim klimatem przyciąga wielu prażan, również tych z wyższych sfer. Na jego ogromny plus można zaliczyć kolorowe klimaty, w których nie brakuje strefy VIP, więc jeżeli będziemy pobawić się w swoim gronie, to jak najbardziej jest taka możliwość. Przyozdobione kostki w połączeniu z muzyką lat 80-tych daje niesamowity klimat.

M1 Lounge

Nieopodal Rynku Starego Miasta mieści się lokal, który jest jedną z najlepszych lokalizacji do zabawy w Pradze. Jest tutaj fantastyczna zabawa, modna muzyka do tańca, ale również pyszne drinki, szisze i inne rzeczy. Wiele osób kocha spędzać czas w M1 Lounge chociażby ze względu na różnorodność muzyczną, ale również to, że to miejsce, gdzie jest dress code, więc należy uważać na to, jak się ubieramy gdy chcemy wejść do środka.

Le Clan

Klub Le Clan posiada coś wyjątkowego, co nie zawsze jest spotykane – dwaj DJe na dwóch piętrach. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do jednego pomieszczenia, a tutaj mamy dostępne aż 2 piętra. Nie brak tutaj wygodnych foteli, świetnej muzyki i przede wszystkim wypełnionych parkietów ludźmi, którzy chcą się bawić do upadłego. Klub ma wystrój dekadencki i z racji tego, że są organizowane imprezy również w tym stylu, jak chociażby „Victim of Decadence”. Na plus jest to, że kalendarz jest mocno obłożony imprezami, więc można sobie dokładnie sprawdzić rozkład jazdy w Le Clan.

Fashion Club&Restaurant

Ostatnim miejscem, o którym wspomnimy w kontekście zabawy w Pradze jest Fashion Club&Restaurant. To zdecydowanie jeden z najlepszych klubów w Pradze. Przyjeżdżają tutaj najlepsi DJ-e z okolicy i nie tylko, ponieważ pojawiają się również zagraniczni twórcy. Z racji tego, że lokal mieści się na Placu Republiki, czyli w centrum miasta, to łatwo do niego trafić. Wracając jednak do klimatu, to nie brak tutaj pięknych kobiet, ale też tematycznych imprez, które sprawiają, że lokal bardzo często jest wypełniony po brzegi. Dodatkowo można tutaj przyjść na kolację, by zobaczyć panoramę Pragi.