Podróżowanie bez pieniędzy

most i rzeka

Ostatnio zapytałem znajomych o to, co przeszkadza im w podróżowaniu.

Pieniądze

Nie musisz być bogaty, aby podróżować.

Jeśli podróż nie jest dla Ciebie priorytetem, zawsze znajdziesz inne rzeczy do wydawania na nie pieniędzy i nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy do podróżowania.

Ja nigdy nie mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby pójść na zakupy lub kupić nowy elektroniczny gadżet, ponieważ wydaję swoje pieniądze na podróże, więc nie pozostaje wiele na wydatki niepriorytetowe. Wszystko, co robię, koncentruje się na tym, aby mieć więcej pieniędzy na podróże.

Jaki jest Twój priorytet w oszczędzaniu? Czy to jest podróż? Jeśli jest to podróż, co powstrzymuje Cię przed oszczędzaniem pieniędzy? Na co wydajesz?

Ważne jest spisywanie Twoich wydatków, a następnie ich cięcie, aby zaoszczędzić pieniądze na Twoją podróż.

Nie zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy w pracy? Dlaczego by nie dostać pracy za granicą? Tak długo, jak nie jesteś wybredny, jest wiele możliwości na świecie.

 • Barman
 • Pracownik hostelu
 • Kelner
 • Pracownik gospodarstwa rolnego – popularne w Australii i Nowej Zelandii
 • Pracownik kasyna
 • Przewodnik
 • Rezydent
 • Pracownik statku wycieczkowego
 • Pracownik sezonowy w ośrodkach turystycznych
 • Pracownik jachtu
 • Instruktor nurkowania lub windserfingu
 • Pracownik sezonowy w ośrodkach narciarskich

Po prostu bądź otwarty. Te zawody nie wymagają zaawansowanych dyplomów ani dużego doświadczenia zawodowego.

Znajdź swoje „Dlaczego”

Tylko ja mogę zmienić swoje życie. Nikt nie może tego za mnie zrobić.

Myślisz o oszczędnościach na podróże, ale potem zwlekasz z podróżą.

Opracowujesz budżet, ale potem to porzucasz.

I to się ciągle zdarza.

Nie skupiasz się na tym,” dlaczego”. Twoja motywacja jest tym, „dlaczego” lub innymi słowy, Twoja motywacja jest tym, co Cię denerwuje. To właśnie wytrąca się z zwlekania.

Skupienie się na tym, czego naprawdę potrzebujesz, pozwala skoncentrować wysiłki na osiągnięciu ekscytującego życia, którego pragniesz. To jest właśnie to, co przeprowadzi cię przez trudne czasy. Jeśli będziesz mieć oczy skierowane na to, „dlaczego” to robisz, nic nie będzie w stanie Ci przeszkadzać.

Rozmawiaj o tym. Rozmowa o podróży pomaga utrzymać Cię w podekscytowaniu, Twoje marzenia wydają się bardziej realne i zaczynasz wierzyć, że ta podróż jest możliwa. Powiedz przyjaciołom, rodzinie, współpracownikom, sąsiadom.

Zdecyduj, co ma największe znaczenie w Twoim życiu. Czy to samochód, dom czy torebka projektanta jest dla Ciebie naprawdę tak ważna? A może kupujesz rzeczy tylko dlatego, że społeczeństwo mówi, że jest to ważne?

Każdy jest inny i to, co jedna osoba ceni, dla drugiej może nie mieć wartości. Nie mam zamiaru rezygnować z codziennego picia mojej ulubionej herbaty, ale kupuję ciuchy maksymalnie dwa razy w roku.

Zaoszczędź pieniądze na podróż, wyobraź sobie, jak wspaniale będziesz się czuł wiedząc, że to się stało. Odkładaj nawet 100zł miesięcznie, a w 12 miesięcy zaoszczędzisz już 1200zł.

4.3/5 - (liczba ocen: 28)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *