Porady

22 Porady Dotyczące Podróżowania o Których Każdy Powinien Wiedzieć

Podróżowanie po świecie, odwiedzanie nowych krajów i miejsc może być świetną zabawą. Dopóki nie jest. Nigdy nie wiesz, jakie nieszczęście nadejdzie na twojej drodze, czy to będzie zgubiony portfel, oszustwo, kieszonkowiec, czy coś bardziej poważnego.

Poznaj proste sposoby na zachowanie bezpieczeństwa przed oszustwami, kradzieżami i innymi powszechnymi problemami bezpieczeństwa podczas podróży. Każdy powinien znać te proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w podróży, które można wykorzystać wszędzie.

Ważne jest, abyś zrozumiał realia podróży i znał kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podróży, które pomogą Ci zachować spokój. W ten sposób możesz być przygotowany na mało prawdopodobne przypadki, które mogą się przydarzyć.

1) Myj ubrania pod prysznicem i naucz się mówić”nie dziękuję” w lokalnym języku . Oto nasza lista porad dotyczących podróży. Czy nie ominęliśmy któregoś z nich? Daj nam znać.

2) Sklepy spożywcze są najlepszym zasobem podróżnych. Tanie jedzenie, lokalne smaki. Znajdź najbliższy hotel, a zaoszczędzisz sobie stertę gotówki. Każdego dnia zjedz posiłek na świeżym powietrzu.

3) Nauczyć się pływać. Nigdy nie wiesz, kiedy być może będziesz musiał skorzystać z tej umiejętności.

4) Miej awaryjny zapas pieniędzy. Jeśli zgubisz swój portfel, będziesz i tak musiał jeść.

5) Myj ubrania w zlewozmywaku lub pod prysznicem. Użyj mydła hotelowego. Albo zabierz ze sobą małą podróżną butelkę proszku do prania. Jest to o wiele łatwiejsze niż znalezienie pralki w obcym kraju.

6) Noś chusteczki higieniczne do twarzy. Można ich używać do uczucia czystości, gdy nie ma prysznica. Tak właśnie bywa, czasami nie ma żadnych pryszniców.

7) Zawsze noś przy sobie wydrukowaną mapę miasta, do którego zamierzasz dotrzeć. Nigdy nie wiesz kiedy może Ci się zepsuć telefon, albo nie będziesz mieć zasięgu.

8) Upewnij się, że działają karty bankowe. Nie ma nic bardziej irytującego niż spędzanie godzin na telefonie do banku w Polsce.

9) Zarejestruj się u lekarza i ubezpieczyciela. Podwójnie sprawdź i upewnij się, że posiadasz wszystkie odpowiednie szczepienia i odnawiasz wszystkie niezbędne recepty. Należy również zapytać, czy polisa obowiązuje za granicą w nagłych wypadkach. Jeśli tak nie jest i chcesz dodać dodatkowe ubezpieczenie, rozważ dodatkowe ubezpieczenie.

10) Kopia paszportu. Jeśli paszport zostanie skradziony lub zgubiony, chcesz mieć pewność, że nadal możesz wrócić do kraju lub udowodnić swoje obywatelstwo. W celu uzyskania dodatkowej kopii należy pozostawić kopię paszportu w domu lub u zaufanej osoby. Rozważ sporządzenie kopii elektronicznej, którą można również przechowywać na swoim koncie e-mail.

11) Zarejestruj się w swojej ambasadzie. Jeśli w danym kraju istnieje jakiś problem, ułatwi to rządowi kontakt z Tobą i zapewni dodatkowe bezpieczeństwo.

12) Sprawdź przeliczenie walut przed wyjazdem. Upewnij się, że przed podróżą sprawdzisz gdzie najlepiej jest przeliczyć walutę.

13) Przejdź się do banku lub bankomatu w odwiedzanym kraju. Koszty na lotnisku lub w okolicach są zazwyczaj ogromne.

14) Sprawdź opłaty za wjazd/wyjazd. Niektóre kraje wymagają od podróżnych płacenia za wjazd lub wyjazd. Opłaty te nie są wliczone w cenę biletu lotniczego i mogą wynosić od 100zł do 800zł.

15) Kup wcześniej bilety na miejsca, które wiesz, że chcesz odwiedzić lub zobaczyć. Kupując z góry będziesz mógł znaleźć więcej ofert skierowanych do Ciebie.

16) Przewodniki zawierają zazwyczaj mapy, kluczowe słowa lub zwroty i podają wystarczająco szczegółowe informacje na temat niektórych regionów, aby nie trzeba było kupować broszury w danym miejscu. Przed podróżą pobierz odpowiednie aplikacje. Unikaj pobierania opłat od operatora za pobieranie aplikacji w trakcie wyjazdu.

17) Sprawdzaj wydarzenia, które mają miejsce podczas pobytu. Pomoże Ci to upewnić się, że nie tracisz najlepszych wydarzeń odbywających się w mieście – takich jak festiwale, uroczystości i wydarzenia na świeżym powietrzu.

18) Warto również spróbować swoich sił w spróbowaniu kilku dań regionalnych. Nie chcesz wyjeżdżać z kraju bez doświadczenia tego, z czego jest znany.

19) Zawsze miej zapasowe plastikowe torby na brudne ubrania / buty.

20) Wiesz, ile taksówka powinna kosztować? Weź kartę z adresem hotelu i mapą. Poproś kierowców taksówek o korzystanie z licznika. Upewnij się, że są legalnymi kierowcami taksówek.

21) Nie musisz brać 20 kg na tydzień podróży. Spodnie można nosić przez dwa dni z rzędu lub dłużej. Im mniej będziesz musiał nieść, tym będziesz szczęśliwszy w podróży. A jeśli francuskie metro będzie strajkować w dniu, w którym trzeba się dostać na lotnisko – serdecznie nam podziękujesz.

22) Dowiedz się, jak powiedzieć „nie dziękuję”. W większości poradników dotyczących podróży dowiesz się, jak powiedzieć „tak, proszę”, „Dziękujemy” i „czy mówisz po angielsku”? Ale w niektórych krajach naprawdę chcesz móc powiedzieć: „Nie dziękuję”. Pomyśl o zatłoczonych targowiskach w Azji. Wiedza, jak powiedzieć „nie dziękuję” w ich języku daje Ci dużo więcej spokoju.