Podgorica – Najlepsze atrakcje dla dzieci

wieża telekomunikacyjna

Podgorica to stolica i największe miasto Czarnogóry. Miasto było również nazywane Titograd,, na cześć Josipa Broz Tito.

Jak więc wyglądała nasza rzeczywistość w Podgoricy, jednej z najmniejszych stolic europejskich, ale największym mieście Czarnogóry.

Obalimy mit, że w Podgoricy nie ma nic do roboty. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Podgoricy i okolicy.

1. Jezioro Szkoderskie

Brakuje słów, by opisać to miejsce. Cudowne miejsce na relaks. Sporo gatunków ptaków i ryb. Rejs po Jeziorze Szkoderskim to obowiązkowy punkt wyprawy do Czarnogóry. Wyjątkowe miejsce szczególnie dla miłośników przyrody.

2. Rzeka Moraca

Wypływa z gór Rzača, płynie przez południową część kraju, by następnie uchodzić do Jeziora Szkoderskiego. Kanion rzeki Morača został wyżłobiony przez rzekę wśród masywu Gór Dynarskich. To trzeba odwiedzić.

3. Wodospad Niagara

Wodospad Niagara to fantastyczna atrakcja Czarnogóry. Naprawdę tutaj znajduje się wodospad o tej nazwie zaledwie kilka minut jazdy z centrum Podgoricy. Oczywiście nie może dorównywać swą wielkością pierwowzorowi z Ameryki Północnej ,ale trzeba przyznać, że jest piękny.

4. Stary most nad Ribnicą

Ładny kamienny most w fantastycznej zielonej scenerii. Samo miejsce jest naprawdę świetne. Spacer w okolicy warto zaliczyć.

5. Most Millenium

Piękny most. Ma bardzo nietypową konstrukcję. Most nabiera uroku wieczorem, pięknie oświetlony, a w pobliżu znajduje się park.

6. Centrum handlowe Delta City

Ogromne centrum handlowe. Dobre miejsce na szybkie zakupy. Mają większość marek dla tych, którzy szukają zakupów w dobrych cenach. W centrum handlowym znajduje się mały sklep spożywczy. Na drugim piętrze jest kawiarnia

7. Karting centar

Jest jednym z największych i najnowocześniejszych torów kartingowych w Czarnogórze i oferuje wiele atrakcji dla miłośników kartingowych wyścigów. Można tam wziąć udział w zawodach, szkoleniach i innych wydarzeniach związanych z kartingiem. Karting centar jest popularnym miejscem wśród dzieci i młodzieży, które chcą spędzić aktywnie czas i zabawić się na świeżym powietrzu.

8. Park Gorica

Park, od którego pochodzi nazwa miasta – Podgorica. Ładne i spore miejsce. Ławeczki i wąskie dróżki wewnątrz ogrodu, który sam urządzają mieszkańcy daje wytchnienie. Fajne miejsce na weekendowy chillout

9. Kanion Moraca

Wąski i głęboki kanion zlokalizowany w północnej Czarnogórze, w pobliżu miasta Podgorica. Kanion Moraca powstał w wyniku działania rzeki Morača, która wyrzeźbiła koryto w skałach wapiennych tworząc wąski i głęboki wąwóz. Kanion Moraca jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze i jest popularnym miejscem wśród miłośników turystyki wodnej i górskiej. Można tam uprawiać różne sporty wodne i górskie, takie jak kajakarstwo, spływy kajakowe, wspinaczka skałkowa i inne. Można tam podziwiać piękne krajobrazy, wąwozy, wodospady i inne cuda przyrody.

10. Bukumirsko jeziero

Jest to jezioro sztuczne, które powstało w wyniku zbudowania tamy na rzece Morača. Bukumirsko jezioro jest popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Podgoricy i okolic. Można tam uprawiać różne sporty wodne, takie jak pływanie, kajakarstwo, żeglarstwo i inne. Można tam spacerować wzdłuż brzegów jeziora, oglądać piękne krajobrazy i cieszyć się spokojem i ciszą.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.