Ciekawostki

Playstation 4 – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Playstation 4

Playstation 4 to kolejna odsłona bardzo popularnej konsoli na całym świecie wyprodukowanej przez firmę Sony. Jej premiera miała miejsce w 2013 roku. Poniżej 10 ciekawostek o tej konsoli:

1. Mózgiem tej konsoli jest procesor o 8 rdzeniach i 64 bitach wyprodukowany przez firmę AMD.

2. Do tej pory wyszły łącznie 3 odmiany tej konsoli. Pierwsza i standardowa weszła do sklepów w 2013 roku. Trzy lata później firma sony zaprezentowała wersję Slim. Charakteryzuje się ona mniejszą o 30% wielkością w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem. W tym samym roku wydana została także wersja Pro. Istnieje możliwość na niej odtwarzanie gier w jakości 4K.

3. Konsola współpracuje z kontrolerami bezprzewodowymi DualShock 4 z lepiej widocznym paskiem świetlnym. Zostały zmienione ponadto gałki analogowe z wypukłych na wklęsłe oraz dodany został między gałkami panel dotykowy. Nowością jest też przycisk share, za pomocą którego możemy dzielić się postępami a naszej grze ze znajomymi lub na portalach społecznościowych.

4. Poprzez konsolę istnieje możliwość transmisji swojej gry na telewizor lub komputer PC.

5. Konsola posada napęd Blu–ray. Odtwarza on płyty z prędkością 6x oraz płyty DVD z prędkością 8x.

6. Podstawowe wersje konsoli Playstation 4 pozwalają na wyświetlanie gier w rozdzielczości 1080 p , 900 p oraz 780 p. Jedynie wersja Pro pozwala na odtwarzanie gier w jakości 4K.

7. W poprzednich wersjach konsoli Playstation nie było możliwości odtworzenia starszych wersji gier, opracowanych na poprzednie wersje konsoli. W przypadku 4 generacji firma Sony zdecydowała się na aktywację usługi grania w chmurze. Znajdą się tam wybrane starsze gry z poprzednich wersji konsoli.

8. Pojemność dysku twardego na którym zainstalowane są gry to opcjonalnie 500 GB lub 1 TB.

9. W konsoli Playstation 4 znajdziemy wbudowana funkcję nagrywania filmów z prowadzonej gry.

10. Aktualizacja gier oraz ich instalacja w nowej odsłonie konsoli odbywać się teraz będzie w tle.