Azja

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – co warto zobaczyć w Izraelu?

Ziemia Święta to jedno z najpopularniejszych celów podróży chrześcijan ze względu na fakt, że to właśnie na tym obszarze narodziło się chrześcijaństwo. Gdzie jest Ziemia Święta? Tej biblijnej nazwy używa się w odniesieniu do Palestyny i Izraela, czyli miejsc, w których rozgrywały się wydarzenia znane ze Starego i Nowego Testamentu.

Ziemia Święta to jedyne takie miejsce na świecie, do którego podróżują pielgrzymi różnych wyznań – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Każda z wielkich religii monoteistycznych ma swoje początki na terytorium dzisiejszego Izraela i Palestyny. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest więc nie tylko przeżyciem duchowym, lecz także okazją do zetknięcia się z wieloma językami, kulturami i wyznaniami.

Wycieczka do Ziemi Świętej – dlaczego warto?

Ziemia Święta to niezwykłe miejsce, z którym związane są postaci Jezusa Chrystusa, Jana Chrzciciela, Maryi, św. Piotra, Mojżesza czy św. Jana Ewangelisty. Jeśli to twoja pierwsza wycieczka do Ziemi Świętej, koniecznie wybierz się na zorganizowaną pielgrzymkę z przewodnikiem-biblistą, który zaprowadzi cię do najważniejszych miejsc w Izraelu i Palestynie.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej to niezwykłe duchowe przeżycie, które polecane jest zarówno osobom wierzącym, jak i agnostykom szukającym wiary w swoim życiu. To także okazja, by poznać nowych ludzi, którzy w tym samym czasie postanowili wybrać się w daleką podróż do Ziemi Świętej. Pielgrzymka do Izraela może być początkiem wieloletnich przyjaźni oraz okazją do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym życiem.

Pielgrzymka do Izraela – obowiązkowe punkty na trasie

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W zależności od preferencji możesz zdecydować się na wycieczkę autokarową po Izraelu lub udać się pieszo do Jerozolimy, co oferuje wiele biur podróży. Pielgrzymka do Jerozolimy jest bez wątpienia najważniejszym punktem wycieczki – w tym świętym mieście spotykają się trzy religie i tysiące turystów. Wycieczka do Jerozolimy nie może się obejść bez odwiedzenia takich miejsc jak Ściana Płaczu, Góra Oliwna, Wzgórze Świątynne, Mury Starego Miasta czy Bazylika Grobu Świętego, gdzie kustoszami od XIV wieku są franciszkanie.

Jednak pielgrzymka do Jerozolimy to tylko jeden z punktów zorganizowanej wycieczki, która na swojej trasie ma także Betlejem (miejsce narodzenia Jezusa), Jerycho (najstarsze miasto na świecie), Kafarnaum (miasto św. Piotra), Ain Karem (miasto Jana Chrzciciela), Nazaret (miejsce dorastania Jezusa) oraz Jordan (miejsce chrztu Jezusa). Wycieczka do Jerozolimy i pozostałych miast Ziemi Świętej często urozmaicana jest przez organizatorów zdrowotną kąpielą w Morzu Martwym oraz niezapomnianym rejsem po Jeziorze Genezaret.

Co warto zobaczyć w Ziemi Świętej?

Wycieczka do Ziemi Świętej wcale nie musi mieć wymiaru duchowego, gdyż oprócz tego, że na jej terytorium rozgrywały się biblijne wydarzenia, Ziemia Święta jest także niezwykle ciekawym miejscem pod względem historycznym i kulturowym.

Co warto zobaczyć w Izraelu? Bez wątpienia nie można opuścić tego kraju bez odwiedzenia Jerozolimy, Betlejem, Nazaretu, Jordanu i Morza Martwego. Jednak równie ciekawym doświadczeniem jest zatrzymanie się w Tel Awiwie, nowoczesnej i rozwiniętej metropolii położonej przy plaży, co sprawia, że wielu turystów nadaje jej miano bliskowschodniego Los Angeles i wymarzonego miejsca do życia. Jeśli więc pragniesz, by pielgrzymka do Ziemi Świętej nie skończyła się na odwiedzaniu miejsc kultu religijnego, zatrzymaj się w Tel Awiwie i poczuj puls tego niezwykłego miasta.

Ziemia Święta jest także wyjątkowo ciekawym miejscem dla studentów, dziennikarzy i naukowców zainteresowanych tematyką Bliskiego Wschodu, konfliktem palestyńsko-izraelskim, językoznawstwem, kulturoznawstwem, archeologią, architekturą czy religiami świata.

Tanie pielgrzymki do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Izraela jest daleką podróżą, dlatego turyści spodziewają się, że cena takiej wyprawy będzie wysoka. Wybierając się na zorganizowaną wycieczkę do Ziemi Świętej, należy liczyć się z tym, że cena tygodniowej podróży przekroczy 3000 zł. Pielgrzymka do Ziemi Świętej może jednak być tańsza, pod warunkiem, że wiemy, gdzie szukać okazji. Dużą popularnością cieszą się oferty Last Minute, które umożliwiają zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych.

Tanie pielgrzymki Last Minute ma w swojej ofercie Biuro Podróży Misja Travel, które obniża ceny wycieczek nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, dlatego nie musisz czekać do ostatniej chwili, by upolować okazję na tanie pielgrzymki. Decydując się na wyjazd z biurem podróży, warto sprawdzić opinie w Google Reviews i na Facebooku, by przekonać się, jak pielgrzymka do Jerozolimy oceniana jest przez poprzednich klientów biura.