Azja

10 Najlepszych Atrakcji w Eilat

marina

Ejlat to magiczne miasto położone w Izraelu nad brzegiem Morza Czerwonego na pewno zachwyci każdego, kto postanowi je odwiedzić. Co warto robić w tym magicznym miejscu? Jakie atrakcje tam na nas czekają? Dlaczego warto się tam wybrać?

Ejlat – perła Izraela

Izrael ostatnio robi się coraz bardziej popularny a to przede wszystkim za sprawą tanich lotów. Co więcej państwo to ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom – przede wszystkim ucieczkę od codzienności w magiczny świat religii i ciągnących się kilometrami pustyń. Jednak najczęściej, kiedy słyszymy o Izraelu to myślimy o Jerozolimie, tudzież o Tel Awiwie położonym nad Morzem Śródziemnym. Tym samym często zapomina się o tym, że Izrael przecież ma także dostęp do mitycznego Morza Czerwonego. Nad nim zaś położona jest jedyna w swoim rodzaju miejscowość, a mianowicie Ejlat. Jakie są atrakcje tego miejsca?

1) Morze Czerwone jako miejsce do kąpieli

Przede wszystkim będzie to oczywiście Morze Czerwone. Generalnie istnieją tu dwie główne plaże. Plaża północna raczej znajduje się niejako w dystrykcie hotelowym, zaś południowa stanowi miejsce spotkań lokalnej młodzieży oraz znajduje się tu naprawdę sporo różnych barów nocnych a także klubów. Warto jeszcze dodać, że Morze Czerwone jest bardzo ciepłym morzem a ponadto Ejlat jest najbardziej nasłonecznionym miejscem w Izraelu, gdzie temperatury latem sięgają spokojnie 40 stopni Celsjusza. Należy zatem uważać na oparzenia słoneczne, niemniej jednak rankiem i wieczorem kąpiel w Morzu jest szczególnie atrakcyjna.

2) Morze Czerwone – dodatkowe atrakcje

Warto wspomnieć, że znajdują się tu także liczne rafy koralowe, zatem miejsce to jest idealne do nurkowania a także w niektórych miejscach do uprawiania snorkelingu. Co ciekawe również – w tej części Morza Czerwonego żyje również wiele delfinów – organizowane są zatem różne możliwości pływania między delfinami i podziwiania tych niezwykłych zwierząt w ich naturalnym środowisk. Warto także wspomnieć o tym, że w tych wodach żyją także żółwie, lwy morskie, rekiny czy płaszczki. Podwodne Obserwatorium oraz Park Morski w Ejlacie pomogą nam zapoznać się z tymi niezwykłymi stworzeniami.

3) Czerwony Kanion

Kolejną atrakcją Ejlatu jest Czerwony Kanion. Co ciekawe – nie jest to bardzo znana atrakcja tego obszaru, być może z uwagi na wysokie temperatury, jakie tam panują. Czerwony Kanion bowiem położony jest 16 kilometrów od Ejlatu na terenie pustyni Negev. Spacer jego niesamowitymi formacjami na pewno dostarczy każdemu wyjątkowych wrażeń estetycznych.

4) Timna Park

Kolejny obowiązkowy punkt na pustyni Negev to oczywiście Timna Park a wraz z nim – mityczne kopalnie króla Salomona. Dawniej wydobywano w tym miejscu miedź, dzisiaj zaś przez to pustkowie poprowadzonych jest aż 25 szlaków pieszych, które pozwalają nam poznać niezwykłe formacje skalne oraz poczuć na sobie potęgę i ciszę pustyni. Oczywiście pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować się na wysokie temperatury, jakie panują w tym miejscu.

5) Pyszne jedzenie

Nie należy także zapominać o tym, że cały Izrael, a także i Ejlat, może poszczycić się wyjątkowymi potrawami, których koniecznie trzeba spróbować. Kuchnia żydowska, szczególnie zaś z wpływami arabskimi, jakie mają miejsce na tym terenie, ma naprawdę wiele do zaoferowania w tym np. hummusy, szakszuki, falafele, jagnięce mięso, pity, bakłażan w różnych wersjach – to tylko przedsmak wspaniałych smaków! Warto jeszcze dodać, że rejon ten słynie także z doskonałych przypraw!

6) Kultura żydowska

Warto także przespacerować się po prostu ulicami Ejlatu, zagadać w Internecie osoby, które chętnie staną się lokalnymi przewodnikami i które opowiedzą nam o tym, jak to religia i sprawy codzienne wzajemnie się przeplatają tworząc wyjątkową kulturę.

7) Park królów

Od 2006 roku w Ejlacie funkcjonuje także biblijny park tematyczny, który został zbudowany na terenie pięknego parku. Warto tam przybyć i zastanowić się ponownie nad historią i religią, splatającymi się nieraz w jedno.

8) Ejlat

Nie zapominajmy także o tym, że samo miasto Ejlat ma także ciekawe rzeczy do zaoferowania swoim turystom. Przede wszystkim uznawane jest ono za jedne z najlepszych miejsc do podziwiania ptaków. Dalej znajdują się tu warte zobaczenia kopalnie diamentów ze specjalną projekcją multimedialną. Organizowany jest tutaj także szereg przeróżnych festiwali, szczególnie związanych z muzyką, jak festiwal jazzu, muzyki poważnej tudzież także festiwal filmowy.

9) Wycieczka do Jerozolimy

Oczywiście warto również wybrać się do kolebki chrześcijaństwa – Jerozolimy. W Ejlacie znajduje się wiele biur, które zorganizują nam jednodniową wycieczkę do tego niezwykłego miasta, niemniej jednak warto także pokusić się samemu o zorganizowanie takiej wyprawy.

10) wycieczka do Tel- Awiw

Jeśli mamy więcej czasu do zagospodarowania, to warto wybrać się do Tel Awiw w szczególności żeby porównać te dwie, dość różne miejscowości!