Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Panterach

pantera

Na świecie żyje wiele gatunków ciekawych zwierząt, które posiadają wyjątkowe cechy przystosowujące je do codziennego życia. Większość z nich spotykamy głównie w telewizji lub w zoo, ponieważ żyją one dziko w lasach oraz dżunglach.

Informacje na ich temat możemy znaleźć oglądając programy przyrodnicze lub czytając ciekawe blogi prowadzone przez specjalistów. Dziś chcielibyśmy przybliżyć państwu ciekawe informacje i ciekawostki na temat panter, z którymi do czynienia mamy zazwyczaj w trakcie wycieczek do zoo.

1. Zwierzęta te mają wyjątkowo dobrze rozwinięty zmysł wzroku. Widzą one 7 razy lepiej niż ludzie.

2. Pantery wyróżniają się również ciekawym sposobem polowania. Atak poprzedzony jest wnikliwą obserwacją ofiary oraz powolnym procesem zbliżania się do niej.

zdjęcie w zoo

3. Ofiarami pantery są nie tylko duże ssaki co jest oczywiste dla większości z nas. Zwierzęta te żywią się również gryzoniami lub jaszczurkami.

4. Gatunek ten nie tworzy stad. Pantery preferują życie w samotności. Możemy zobaczyć je w skupisku jedynie w trakcie opieki nad młodymi lub w trakcie godów.

5. Pantery potrafią bardzo szybko biegać. Mogą rozwinąć prędkość nawet do 60 kilometrów na godzinę.

6. Zwierzęta te mają świetną orientację w przestrzeni. Po wywiezieniu nawet setki kilometrów od ich domu potrafią one z łatwością do niego wrócić.

Dziki Kot

7. Zdarza się, że atakują one również ludzi. W historii wymienia się panterę, która doprowadziła do śmierci 125 osób.

8. Jednym z ulubionych przysmaków panter jest pawianie mięso.

9. Gatunkowi temu udaje się uchronić przed konfliktami dzięki polowaniu według określonych zasad. Polują one bowiem tylko na swoim terenie, aby nie zabierać pożywienia swoim sąsiadom.

10. Po urodzeniu pantery przez około 10 dni nie potrafią otworzyć oczu. Swoim zachowaniem i wyglądem przypominają zwyczajne koty domowe. Są to w końcu ich mniejsi kuzyni.
Pantery są naprawdę bardzo ciekawymi zwierzętami. Posiadają cech fizyczne, które umożliwią im przeżycie oraz zdobywanie pokarmu i to właśnie one dają im ten wyjątkowy charakter.