Ciekawostki

Owczarek niemiecki – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Owczarek niemiecki

Pies może być wspaniałym towarzyszem życia, ale może też być niezwykłym obrońcą. Wystarczy wybrać sobie psa odpowiedniej rasy, psa który będzie psem rodzinnym, ale jednocześnie będzie psem stróżującym. Takim psem z pewnością będzie Owczarek Niemiecki.

1. Owczarki Niemieckie to duże psy, muskularne i krzepkie a jednocześnie szybkie i zwinne. To psy niesamowicie wierne i oddane swojemu właścicielowi. Nadają się do domów gdzie wychowują się dzieci, tolerują też inne zwierzęta domowe.

2. Owczarki są psami niezwykle inteligentnymi, dlatego są łatwe w ułożeniu, doskonale reagują na komendy, szybko się uczą i zapamiętują.

3. Psy te doskonale nadają się na stróżów, zarówno swoich własnych podwórek i właścicieli, z powodzeniem też sprawdzą się w służbie policji czy ochrony.

4. Owczarki Niemieckie to psy niezwykle wytrzymałe, silne i uparte. Są odporne na różne warunki atmosferyczne, mają dużo wigoru i energii.

5. Psy rasy Owczarek Niemiecki są krótkowłose lub długowłose. W zależności od odmiany rasy, mogą mieć umaszczenie jasne, chociaż takie psy zdarzają się nieczęsto, zwykle są rudo, brązowo, beżowo czarne, podpalane.

6. Rasa tych psów wywodzi się z Niemiec, jak sama nazwa wskazuje. Początkowo ich głównym zadaniem był wypas owiec, później stały się one psami stróżującymi.

7. Owczarki Niemieckie uwielbiają sporty, gdyż są to psy, które lubią aktywność i ruch. Z tymi psami można uprawiać różnorodne dyscypliny sportowe, będą doskonałym towarzyszem biegania, jazdy na rowerze, pływania, jazdy konnej czy kajakarstwa. Są to psy, które nie boją się nowych wyzwań, a dzięki wysportowanej i smukłej sylwetce, nie męczą się szybko.

8. Aby pies rady Owczarek Niemiecki był zdrowy i silny, musi się odpowiednio odżywiać. W jego diecie musi się znaleźć dużo zdrowego mięsa, białek a także warzyw i owoców. Najlepszą propozycją są specjalne karmy mokre i suche, przeznaczone stricte dla tej rasy psów.

9. Psy Owczarki, są rasą psów długowiecznych. Mogą dożyć wieku 15 lat przy odpowiednim żywieniu i sporej dawce ruchu.

10. Owczarki Niemieckie to wspaniałe psy tropiące, mają doskonały węch, są też wytrwałe i bardzo zdyscyplinowane.