Ciekawostki

Owczarek Australijski – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Owczarek Australijski

Psy to od początków ludzkości najlepsze przyjaciele człowieka. Pomagały mu one w polowaniach i były wiernymi towarzyszami podczas wędrówek. Dzisiaj jeżeli chodzi wierność nic się nie zmieniło. Jednym z najbardziej wiernych psów jest owczarek australijski. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psów:

1. Owczarek australijski bardzo lubi wodę i zbiorniki wodne. Jeżeli pies zobaczy choćby kałużę to chętnie do niej wskoczy i się w niej wykąpie. Oznacza to, że będziemy zmuszeni dużo czasu spędzać nad pielęgnacją i kąpielą takiego zwierzaka.

2. Owczarek australijski bardzo lubi szczekać. Robi to nie tylko, gdy chce odstraszyć intruza, ale nawet kiedy się cieszy lub chce coś wymusić.

3. Pies ma wielki instynkt łowiecki. Bardzo lubi gonić różne rzeczy osoby. Warto więc uważać na rowerzystów podczas spacerów.

4. W zabawie owczarek australijski nie potrafi zachować należytej ostrożności szczególnie gdy bawi się z innymi – mniejszymi psami. Należy więc bacznie obserwować i uważać czy nie robi komuś krzywdy.

5. Owczarki są bardzo nieufne wobec obcych osób. Mogą zachowywać się agresywnie i należy je pilnować podczas spotkań z innymi osobami.

6. Owczarek australijski to bardzo żywy pies. Nawet kilka godzin zabawy w lesie może nie wystarczyć i będzie on się domagał więcej zabawy i ruchu.

7. Owczarek australijski jest bardzo przywiązany do swojego właściciela. Będzie za nim chodził krok w krok i należy się na taki przypadek przygotować.

8. Dorosły pies ma około 58 cm wysokości zaś suka około 53 cm. Waga psa dochodzić może nawet do 34 kg a suki do maksymalnie 26 kg.

9. Owczarek australijski bardzo lubi dzieci, więc można go wychowywać w razem z najmłodszymi. Ważne jest jednak, aby psa od szczeniaka przyzwyczajać do zabawy i przebywania z dziećmi.

10. Pielęgnacja psa polega na pewno na czesaniu przynajmniej raz w tygodniu. Raz w miesiącu należy go wykąpać co jednak nie jest jego ulubionym zajęciem.