Ciekawostki

10 Zaskakujących Ciekawostek o Oszczędzaniu Wody

Oszczędzanie to bardzo ważna umiejętność, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy podwyżki zaczynają dotyczyć niemal wszystkich płaszczyzn naszego życia.

Ludzie posiadający umiejętność oszczędzania to ludzie, którzy znacznie rzadziej muszą radzić sobie z kłopotami finansowymi. W jaki sposób można zaoszczędzić na wodzie i dlaczego warto to robić?

1. Szczotkowanie zębów

Badania dowodzą, że oszczędzanie wody można rozpocząć już od samego zakręcania wody w trakcie szczotkowanie zębów. Udało się obliczyć, że w ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do kilkuset litrów wody każdego miesiąca.

2. Kończące się źródło

Wodę należy oszczędzać ze względu na to, że nie posiada ono niekończącego się źródła. Faktem jest, że większa część naszej planety składa się z wody, aczkolwiek głównie tej, która nie nadaje się do spożycia.

3. Zasoby wody

Badania dowodzą, że jeżeli nie zaczniemy oszczędzać wody, a wzrost ludności na świecie będzie postępował w takim tempie, to już za trzydzieści lat zasoby wody mogą się skończyć.

4. Usuwanie usterek

Oszczędzanie wody polega również na usuwaniu usterek sprawiających, że woda bezustannie cieknie.

5. Baterie bezdotykowe

Coraz więcej osób decyduje się również na baterie bezdotykowe. Szacuje się, że stosowanie takich baterii obniża zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent.

6. Prysznic

Dosyć dobrym sposobem na zaoszczędzeniu pieniędzy i wody jest wymiana wanny na rzecz prysznica. Podczas kąpieli pod prysznicem zużywamy znacznie mniej wody.

7. Słuchawka prysznicowa

Warto również wyposażyć się w taką słuchawkę prysznicową, która będzie posiadała ogranicznik przepływu wody.

8. Zmywarka

Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie wody będzie również zakup zmywarki. Wbrew pozorom ta jednorazowa inwestycja pozwoli zaoszczędzić sporo litrów wody w skali miesiąca na samym myciu naczyń.

9. Energooszczędna pralka

Warto także zainwestować w energooszczędną pralkę, która nie będzie potrzebowała hektolitrów wody podczas prania.

10. Małe kroczki

Oszczędzanie warto rozpocząć od maleńkich kroczków, które w perspektywie przyniosą nieoczekiwane rezultaty. Nie trzeba odkręcać kranu maksymalnie, gdy chcemy jedynie opłukać dłonie. Nie musimy również włączać zmywarki, gdy jest wypełniona jedynie do połowy.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *