Porady

Oszczędzaj podczas podróży – porady dla latających z Balic

wyjazd

Zakup taniego lotu to dopiero połowa sukcesu. Jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić podczas podróży samolotem z Krakowa, zastosuj się do naszych porad! Weź pod uwagę koszt dojazdu i dobrze zaplanuj, co wziąć ze sobą, by niepotrzebnie nie przepłacać.

Tani i wygodny dojazd na lotnisko Balice

Najwygodniej i de facto zdecydowanie najtaniej dojedziesz na lotnisko własnym samochodem. Prosto spod domu, prawie pod sam terminal. Własny samochód jest tym bardziej opłacalny, im więcej pasażerów jedzie na lotnisko. A co zrobić z samochodem w czasie podróży? Trzeba pozostawić go na płatnym parkingu. Na szczęście dla oszczędnych też jest opcja. Zamiast drogiego oficjalnego parkingu przy lotnisku, wybierz tani parking Balice, który pozwoli ci zostawić bezpiecznie samochód za kilkadziesiąt złotych.

Parkowanie pojazdu na parkingu przy lotnisku ma tę zaletę, że auto będzie na czas naszego wyjazdu bezpieczne. Czego nie można powiedzieć o pozostawieniu auta pod domem czy nawet we własnym garażu. Tani parking Balice łatwo wyszukasz w internecie.

Zwróć uwagę na promocje cenowe oraz usługi dodatkowe oferowane przez prywatne parkingi. Najlepsze parkingi oferują nie tylko pomoc w przypadku problemów z uruchomieniem auta po postoju, ale również posiadają stanowisko do ważenia i zabezpieczania bagażu czy stację do ładowania aut elektrycznych.

Karta Kraków Airport Loyalty

Jeśli zdarza ci się kupować na lotnisku napoje, posiłki bądź korzystać ze sklepów, warto założyć Kartę Kraków Airport Loyalty, która uprawnia do szeregu zniżek. I to nie tylko na lotnisku, bo uczestnicy programu mają 10% rabatu na rezerwację hoteli na całym świecie za pomocą strony Hotels.com. Dla mieszkańców Krakowa oferta karty lojalnościowej jest też o tyle ciekawa, że daje dodatkowo zniżkę 25% na bilety do Teatru Łaźnia Nowa oraz 29% rabatu do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Kartę łatwo wyrobić i jest bezpłatna – trzeba tylko zarejestrować się przynajmniej na 10 dni przed wylotem na stronie lotniska Balice.

Wyżywienie we własnym zakresie

Jeśli jednak naprawdę chcesz oszczędzać, to nie kupuj niczego na lotnisku ani w samolocie. Ceny są horrendalne, a jakość niezbyt zadowalająca (zwłaszcza jeśli chodzi o posiłki w samolotach). Przy kilkugodzinnej podróży łatwo jednak zgłodnieć. Rozwiązaniem jest przygotowanie w domu przekąsek.

Niezależnie od tego skąd i dokąd podróżujesz, postaraj się też spakować w jeden podręczny bagaż (jeśli nie musisz przewozić jakichś szczególnych akcesoriów, można zapakować się w podręczny bagaż nawet na 2 tygodniową podróż). I pamiętaj o tym, by nigdy nie przekraczać rozmiaru bagażu. 2 cm więcej nie zrobią przy pakowaniu aż tak dużej różnicy, a koszt przewiezienia za dużej walizki może być niewspółmiernie wysoki.

Miłej podróży!