Ciekawostki

Niesamowite ciekawostki o Modrosójce

Modrosójki błękitne jest średniej wielkości ptakiem, o niebieskim ubarwieniu, Podobnie jak ptaki z rodziny kurukowatych, potrafi naśladować inne odgłosy, które pomagają jej w zdobyciu pożywienia, czy samoobronie. Najczęściej naśladowane odgłosy przez owe ptaki, to krzyki i wrzaski, ale również ludzkie słowa.
Najciekawsze informacje dotyczące modrosójki błękitnej.

1. Gniazda

Modrosójka zamieszkuje lasy, parki i skwery zielone. Swoje gniazda wije na drzewie, skąd rozgląda się również za pożywieniem.

2. Życie

Średni czas życia ptaków wynosi 7 lat.

3. Drapieżnik

Choć ptaki mają usposobienie spokojne, gdy poczują się zagrożone, potrafią być drapieżne. Drapią, dziobią oraz głośno krzyczą. Uwielbiają towarzystwo, dlatego często przebywają z innymi ptakami.

4. Dorosłe

Dorosłe ptaki, osiągają około 30 cm długości, oraz 135 gram

5. Pożywienie

Główne pożywieniem modrosójki jest pokarm roślinny, czyli nasiona, kwiaty, owoce oraz pnącza. Rzadziej, żywią się bezkręgowcami oraz małymi jajami.

6. Samica

Samica potrafi złożyć do 6 jaj.

7. Okres lęgowy

Okres lęgowy u ptaków trwa od marca do lipca.

8. Barwa

Choć ptaki sa niebieskie, zgromadzony w ich piórach pigment jest koloru niebieskiego.

9. Zwyczaje

Ptaki te, uwielbiają się kąpać. Najczęściej zauważyć je można, w okolicy fontanny, oczka wodnego, czy niewielkiego zbiornika. W upalne dni, kiedy nie ma akwenów wodnych, potrafią pluskać się w kałuży.

10. Wygląd

Jedyną różnica w wyglądzie pomiędzy samica a samcem, jest wzrost. Samiec jest niewiele większy od samicy.

11. Znane

Modrosójka słynie nie tylko z wścibskości i ciekawości, ale również samodzielności. Jej potomstwo, szybko osiąga samodzielność. Jeśli panują dobre warunki, a ptak ma dostęp do pokarmu, w trakcie jednego roku, może mieć dwa razy potomstwo.

12. Człowiek

Modrosójka błękitna to ptak, który lubi towarzystwo człowieka. Chętnie go naśladuje, oraz uwielbia spędzać z nim czas. Wiele osób, decyduje się na ich hodowle w domu. Jest to możliwe, ze względu na niewielkie rozmiary, wymagania oraz warunki. Ze względu na pożywienie, ich hodowla, nie stwarza właścicielom ptaków dużego kłopotu, stąd tak duże zainteresowaniem tym gatunkiem.