Podróże

7 Najlepszych Aquaparków na Świecie

Beach Park

Ponieważ lato już jest tuż za rogiem, wielu z nas zaczęło finalizować nasze plany podróży. Jeśli brakuje Ci planów na lato, to wiedz, że jest wiele spektakularnych parków wodnych, które warto odwiedzić. Oto niektóre z tych parków wodnych, z których chętnie skorzystasz.

Beach Park – Brazylia

fot. Beach Park / Wikipedia

Ten brazylijski aqua park jest jedyny w swoim rodzaju i idealny na letnie dni. W tym parku jest coś dla każdego. Bez względu na grupę wiekową, do której należysz, jest to doskonała okazja, aby przestać myśleć i cieszyć się życiem. Jeśli planujesz zabrać tam swoją rodzinę, znajdziesz tam wiele niesamowitych atrakcji, takich jak arka Noego, wodny cyrk, wyspę skarbów, czy zaczarowaną rzekę. Możesz podziwiać widok który rozciąga się na ocean. Insano, najwyższa na świecie zjeżdżalnia wodna jest koniecznością, jeśli masz odwagę.

Wild Wadi Water Park – Dubaj

Wild Wadi Water Park.j
źródło: flickr.com/photos/sackerman519/

Tak jak sama nazwa wskazuje, Wild Wadi Water Park jest naprawdę dziki i przeznaczony dla wszystkich poszukujących emocji. Znajduje się w Dubaju. Znajdziecie tutaj wiele niezapomnianych zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych. Aby rozkoszować się zabawą, istnieje wiele ciekawych atrakcji, które pozwolą Ci przeżyć niezapomniane chwile. To nie jest największy aqua park na świecie, ale jego struktura i liczba przejazdów sprawiają, że jest on jednym z najlepszych. Niektóre przejażdżki w Wild Wadi Water Park to Jumeirah Sceirah, Burj Surj i Master Blaster.

Siam Park – Teneryfa

Siam Park

Żadna lista najlepszych aqua parków na świecie nie jest kompletna bez wspomnienia przygód z Siam Park który mieści się na Teneryfie. Ten aqua park został zainspirowany tajską architekturą i jest naprawdę atrakcyjny dla oka. Niezależnie od tego, czy chcesz doświadczyć emocji, czy tylko relaksu, Mai Thai River zaspokoi wszystkie Twoje pragnienia. Jednym z najlepszych aspektów Siam Park jest to, że ma własną szkołę surfingową, gdzie można się wyćwiczyć i naprawdę cieszyć się wszystkimi atrakcjami. Dla młodszych, Zagubione Miasto to naprawdę świetną rozrywką. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejszym priorytetem. Wąż Dżungli i Olbrzymy są niesamowitymi przejażdżkami, które turyści będą długo pamiętać.

Topikalne wyspy – Niemcy

Topikalne wyspy
źródło: cnn.com

Mieszczący się w największej hali wolnostojącej na świecie. Tropikalne wyspy mogą pomieścić 6000 osób dziennie i posiada jeden z największych na świecie basenów krytych o długości 200 metrów.

Z dala od wody, jest las deszczowy z 50000 roślin, hotel i klub nocny. Możliwa jest nawet przejażdżka balonem – wszystko bez wychodzenia na zewnątrz.

Aquatica – Usa

aquatica - park wodny
źródło: cnn.com

Ogromny basen oczywiście nie wystarczył, więc wybudowali dwa obok siebie. Zjeżdżalnia wodna zabiera pasażerów na przejażdżkę przez akwarium wypełnione delfinem. Znajdziemy tutaj piaszczystą plażę z 1360 tonami miękkiego, białego piasku. Jest tutaj jeszcze ogród z ponad 60 000 gatunkami roślin.

Kostka wodna – Chiny

Kostka wodna - Chiny
źródło: cnn

Najważniejsze atrakcje to: przejażdżka Tornado w kształcie lejka, suwak Aqualoop i Bulletbowl. Zwiedzający powinni zwracać uwagę na ogromną meduzę i bąbelki zawieszone na suficie. Wnętrze aquaparku ma wywoływać wrażenie przebywania w podwodnym świecie.

Karaibska Zatoka – Korea Południowa

Zatoka karaibska - Korea Południowa
źródło: cnn

Znajdziesz tutaj cztery zapętlające się zjeżdżalnie wodne i ogromny basen z gigantyczną sztuczną falą. W tym południowokoreańskim parku wodnym posmakujesz tradycyjnych atrakcji, takich jak baseny z gorącymi źródłami.