Podróże

Niechorze – latarnia, kolejka i piękna plaża. Tu nie będziesz się nudził!

plaża

Pobyt w Niechorzu jest doskonałą propozycją zarówno dla samotnych urlopowiczów, jak i rodzin z dziećmi. Miejscowość gwarantuje możliwość aktywnego wypoczynku i zażywania kąpieli słonecznych na piaszczystych oraz szerokich plażach. Co jeszcze ma do zaoferowania Niechorze?

Kiedyś było małą wsią, dziś jest chętnie wybieranym kierunkiem letnich wakacji, choć doskonale sprawdza się również jesienią, wiosną i zimą. Ciekawe usytuowane sprawia, że nie opuszczając plaży, można wybrać się na długi spacer do sąsiednich miejscowości, np. Trzęsacza, Rewalu, Pogorzelicy. Niechorze przyciąga do siebie turystów nie tylko przez wzgląd na Morze Bałtyckie i dość szerokie plaże, ale także atrakcje w centrum miasta – muzea, kino czy kolejkę wąskotorową. Warto zarezerwować komfortowy nocleg jak Niechorze apartament, by cieszyć się kompleksowym wypoczynkiem.

Niechorze z ciekawą historią w tle

Rozwój miejscowości jako nadbałtyckiego ośrodka wczasowego przypada na drugą połowę XIX wieku. W 1866 roku wybudowano w Niechorzu latarnię morską, która obecnie jest wizytówką miasta. Oprócz możliwości podziwiania widoków z małej platformy widokowej na szczycie latarni turyści mogą również zajść do Parku Miniatur Latarni Morskich. Będąc w Niechorzu latem, aż trudno uwierzyć, że na stałe miejscowość zamieszkiwana jest przez tylko niecały tysiąc osób. W wakacje to chętnie wybierana przez wczasowiczów destynacja. Niechorze należy do gminy Rewal i leży w powiecie gryfickim. Zajmuje obszar nieco ponad 4 km², który rozciąga się wzdłuż linii morskiej. Plaże Niechorza charakteryzują się jasnym piaskiem i średnią szerokością, a długość linii brzegowej plaży strzeżonej wynosi 100 metrów. W zachodniej części plaż Niechorza występuje wysoki, naturalny klif brzegowy.

Niechorze – na rodzinny wypad i romantyczny pobyt we dwoje

Przez Niechorze przebiegają trzy szlaki turystyczne: Rowerowy, Nadmorski oraz Szlak Liwiej Łuży – nazwa pochodzi od sąsiadującego z Niechorzem jeziora. Otaczająca wybrzeże zieleń sprzyja nie tylko spacerom plażowym, ale także lądowym. Centrum miasta charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Infrastruktura turystyczna jest zróżnicowana, dlatego każdy wybierze coś dla siebie. Wiele ośrodków dysponuje pokojami z widokiem na morze, a przy niektórych hotelach znajdują się odkryte baseny. Znalezienie odpowiedniej akomodacji na wymarzone wczasy w Niechorzu nie będzie więc dla nikogo problemem.

Niechorze – dlaczego warto?

Niechorze to nie tylko plaża – gdy pada deszcz, można z powodzeniem doskonale się bawić, korzystając z atrakcji turystycznych miasta. Tutaj znajdują się aż trzy parki linowe i kilka muzeów – warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym zgromadzone są narzędzia i trofea rybackie. Do bardziej unikatowych egzemplarzy zbiorów należą m.in. oktant oraz rekin bałtycki. Przez miasto i sąsiednie miejscowości przebiega trasa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, a latem jeździ tu Ciuchcia Retro. Fani egzotycznych okazów powinny odwiedzić motylarnię, w której można podziwiać wiele rzadkich gatunków zachwycających owadów. W Niechorzu znajduje się też kino 7D gwarantujące przeżycia nie tylko audiowizualne, ale również dotykowe i zapachowe. To wspaniałe miejsce dla każdego i na każdą okazję – nie tylko w wakacje!